نسخه جدید Maruti Grand Vitara CNG به زودی معرفی می شود

Maruti Grand Vitara رقیب توانمندتری به نظر می رسد، زیرا در حال حاضر سهم بازار بیش از 20٪ را به خود اختصاص داده است. در ماه اکتبر، گرند ویتارا با فروش 8052 دستگاه در جایگاه سوم قرار گرفت. اگر بتوان این شتاب را حفظ کرد، گراند ویتارا به خوبی می‌تواند به دنبال حذف سلتوس و حتی کرتا از موقعیت مسلط خود باشد.

CNG ماروتی گرند ویتارا

با کمال تعجب، آمار فروش اکتبر نشان می دهد که ورود گرند ویتارا و هایریدر به هیچ وجه بر کرتا تأثیری نداشته است. در مقابل، فروش Creta YoY با 84.04% بهبود یافته است. به نظر می رسد گرند ویتارا و هایریدر بر سایر SUV ها مانند سلتوس، تایگون و کوشاک تأثیر گذاشته اند که در ماه اکتبر رشد منفی سالانه را ثبت کرده اند.


منبع: https://www.rushlane.com/new-maruti-grand-vitara-cng-v،t-launch-soon-12453021.html

در حالی که تویوتا Hyryder CNG تنها با تریم های می، S و G ارائه می شود، گرند ویتارا می تواند طیف گسترده تری از انواع CNG داشته باشد. به ،وان مثال، گزینه CNG را می توان با تریم پایه گراند ویتارا در دسترس قرار داد. این نسخه مجهز به پیشرانه هیب، ملایم است و با قیمت اولیه 10.45 میلیون روپیه در دسترس است. انتظار می‌رود که نوع CNG حدود 75 تا 95 هزار روپیه گران‌تر باشد.

فروش SUV کامپکت اکتبر 2022 - سال
فروش SUV کامپکت اکتبر 2022 – سال

در مجموع، فروش گرند ویتارا و تویوتا هایریدر قبلاً سلتوس را پشت سر گذاشته اند، در حالی که با اختلاف کمی از کرتا عقب تر بودند. با توجه به اینکه انتظار می رود آپشن CNG به زودی برای گرند ویتارا و هایریدر راه اندازی شود، می تواند به ،وان آ،ین فشار برای رسیدن به جایگاه برتر در بخش SUV های جمع و جور عمل کند.

برای مدت طول،، بخش SUV جمع و جور تحت سلطه هیوندای کرتا و کیا سلتوس بوده است. سایر شاسی بلندهای جمع و جور مانند Skoda Kushaq، Volkswagen Taigun و MG Astor فروش ثابتی دارند، اما به هیچ وجه به کرتا و سلتوس نزدیک نیستند.

گراند ویتارا می تواند اولین شاسی بلند ماروتی باشد که گزینه CNG را دریافت می کند. Brezza CNG نیز به زودی انتظار می رود، اما به احتمال زیاد پس از Grand Vitara CNG عرضه خواهد شد. ویتارا CNG به دنبال Toyota Hyryder CNG خواهد آمد که قبلا همراه با Glanza CNG رونمایی شده است. گراند ویتارا سی‌ان‌جی می‌تواند پس از اعلام قیمت‌های هیریدر سی‌ان‌جی تویوتا به بازار عرضه شود.

در زمان عرضه، Grand Vitara CNG تنها برادر خود Hyryder CNG را به ،وان رقیب خواهد داشت. بعید است که سایر شاسی بلندهای موجود در بخش SUV های جمع و جور به این زودی ها گزینه CNG را دریافت کنند. اگر Grand Vitara CNG و Hyryder CNG بتوانند فروش بالایی را به ثبت برسانند، می‌تواند سایر خودروسازان را وادار کند تا انواع CNG را برای شاسی‌بلندهای کامپکت مربوطه خود عرضه کنند.

نسخه CNG برای افزایش فروش

گرند ویتارا CNG به موتور 1.5 لیتری K15C چهار سیلندر مجهز خواهد شد. این همان چیزی است که با Ertiga CNG و XL6 CNG استفاده می شود. انتظار می رود اعداد عملکرد مشابه XL6 CNG باشد که 88 ، بخار قدرت و 121.5 نیوتن متر تولید می کند. بازده سوخت نزدیک به Toyota Hyryder CNG خواهد بود که 26.10 کیلومتر بر کیلوگرم را ارائه می دهد. این بالاتر از موتور بنزینی هیب، ملایم و کمی کمتر از 27.97 کیلومتر در لیتر نوع هیب، قوی است. انواع CNG هر دو Hyryder و Grand Vitara با گیرب، 5 سرعته دستی عرضه خواهند شد.

نسخه CNG می تواند فروش Maruti Suzuki Grand Vitara را افزایش دهد که قبلاً به رتبه سوم در لیست پرفروش ترین SUV های کامپکت رسیده است.

ماروتی گرند ویتارا
ماروتی گرند ویتارا