نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ | CarExpert

بیشتر: فورد موستانگ 2024 در اوا، سال 2023 فاش شد

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ

فضای داخلی شاید واضح‌ترین شواهدی را ارائه دهد که نشان می‌دهد فورد در کجا تلاش کرده تا خودرو را مدرن‌سازی کند و آن را با روندهای طراحی امروزی و سنگین صفحه نمایش مطابقت دهد.

تمایزی که همچنان مهم است، اما حفظ آن مهم است، تفاوت بین «خودروهای اسپرت» و «ماشین‌های پونی» آمریکایی است.

مطابق با این تمایز، نسل هفتم جدید موستانگ نمای جلویی یکپارچه‌تر و بلوفی‌تر را ارائه می‌کند که بیشتر به ایده‌آل‌های طراحی خودروی پونی سنتی نسبت به مدل قبلی بازمی‌گردد.

نمایه عقب

این قطعات طراحی آ، هفته را حفاری کنید؟ بیشتر را می توان در اینجا یافت:

نمای جانبی موستانگ جدید یکی از جنبه های بحث برانگیزتر در طراحی کلی بیرونی خودرو است که به دلیل تفسیر آن از ،اصر کهن الگوی طراحی موستانگ است.

در مقابل، خودروهای پونی مانند موستانگ و کامارو، و همچنین خودروهای عضل، مانند دوج چارجر ک،یک، تمرکز بیشتری بر قدرت مطلق و نگرش تهاجمی دارند که به قدرت نهفته در زیر آن اشاره دارد.

فورد می گوید موستانگ طول، مدتش روح این شرکت است. بسیار شبیه به پورشه 911، این ماشین پونی نماد یک برند معتبر است.

در مفهوم سنتی، خودروی اسپورت قدرت را با کنترل متعادل می‌کند و نمایانگر نمای جلویی شیک است که بر کارایی آیرودینامیکی خودرو تأکید می‌کند.

این امر باعث می‌شود که سه‌چهارم عقب موستانگ جدید به طرح‌های مورد حمایت رقبایی مانند شورولت کامارو نزدیک‌تر شود.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ جدید
 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ قدیمی

کلید این کار، کاپوت است که دارای طراحی تقریباً صدفی است. برخلاف مدل قبلی خود، موستانگ جدید دارای یک خط افقی تک و قوی است که به ،وان یک ابرو عمل می کند، در سراسر چراغ های جلو کشیده می شود و جلوپنجره جلو را به خوبی قاب می کند.

مشخصات جانبی: فورد کامارو؟

این مدل همیشه محبوب است و این به توضیح این نکته کمک می کند که چرا موستانگ تنها مدل سواری غیر SUV هنوز در خط تولید آمریکایی فورد باقی مانده است.

سایر پیشرفت‌ها عبارتند از فرمان کف تخت که ممکن است به بهینه‌سازی فضای زانو برای رانندگان کمک کند، و همچنین ترمز دستی الکترونیکی که شامل عملکرد دریفت است.

موستانگ‌های فست‌بک، به‌ویژه مدل‌های ک،یک اواسط دهه 1960، با سه ،صر کلیدی طراحی تعریف شده‌اند.

برای تسهیل این امر، طراحی پیچیده‌تر کاسه دوبل و دریچه‌های تهویه مطبوع چشم ، برای تعویض‌های معمولی حذف شده‌اند، در حالی که تریم آلومینیومی نیز با مواد پ،تیکی ارزان‌تری از فیبر کربن مصنوعی جایگزین شده است.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ

دور شدن بیش از حد از ریشه های مدل، خطر به خطر انداختن یکپارچگی برند موستانگ را به همراه دارد، در حالی که عدم ایجاد تغییرات کافی، این تصور را به خطر می اندازد که مدل قدیمی و خارج از سلیقه جدید است.

دیفیوزر مصنوعی و سپر عقب نیز با ظاهری تهاجمی‌تر و اسپرت‌تر به‌روزرس، شده‌اند که عملاً به طراحی بزرگ‌تر و برجسته‌تر تبدیل می‌شود.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ جدید
 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ قدیمی

با نسل هفتم موستانگ، فورد تصمیم گرفت این خط را با رویکردی تکاملی طی کند و هدف آن مدرن‌سازی خودرو با جدیدترین فناوری و نمای بیرونی جدید است که ظاهر کلی و نمای ک،یک مدل‌های قبلی خود را حفظ کند.

موستانگ جدید با حفظ طرح نمادین سه میله ای، تفسیر اصلاح شده ای از این ویژگی را در مقایسه با مدل های قبلی خود ارائه می دهد و اکنون دارای یک شکل خمیده کمی فشرده، اما زاویه دارتر برای هر نوار نور عمودی است.

در نتیجه، نقطه مرکزی موستانگ جدید یک دسته ابزار دیجیتال 12.4 اینچی مستقل و سیستم اطلاعات سرگرمی 13.4 اینچی (تقریباً به نمایشگرهای iDrive 8 استفاده شده در جدیدترین بی‌ام‌و) پوشانده شده است که توسط یک صفحه شیشه پوشانده شده و به سمت راننده زاویه دارد.

دم موستانگ جدید شاید کمترین تغییر را نسبت به مدل قبلی خود داشته است.

درعوض، تاکید بیشتری بر روی قاب پشتی است، با یک خط کاراکتر طول، تر و گسترده تر که به سمت دم می ریزد.

موستانگ ،وجی به دلیل فضای داخلی منحصر به فرد، اگر نگوییم بسیار مجلل، با ،اصر متفاوتی مانند تزئینات آلومینیومی تراش خورده، دریچه‌های تهویه گرد ک،یک که توسط داشبورد ،ایه قاب شده‌اند، و سوئیچ‌های ضامن کروم پ،تیکی سبک هواپیما برای هوا شناخته شده بود. کنترل های تهویه و گرمایش

فورد ادعا می‌کند که این طراحی از افراد جوان‌تری الهام گرفته شده است که با بازی‌های ویدیویی مسابقه‌ای بزرگ شده‌اند.

یک نماد اغلب ویژگی‌های طراحی متمایز را به همراه دارد، که فورد را با همان معضلی مواجه می‌کند که پورشه در 911 با آن مواجه است.

این یک نمای جلویی پهن‌تر و بلوفری را در مقایسه با ظاهر متمرکزتر خودروی نسل ششم ایجاد می‌کند، در حالی که به‌طور یکپارچه علائم تجاری سبک موستانگ مانند چراغ‌های روشن روز LED سه نواری متمایز را با هم ،یب می‌کند، اکنون با جهت افقی برای مطابقت با خط کاپوت.

در حالی که موستانگ جدید همچنان دارای یک خط سقف با شیب تند تند است، تا حد زیادی از خطوط شخصیت قوی مانند گرافیک چوب هاکی موجود در موستانگ ک،یک دهه 60، و همچنین چین شدیدی که از میان دستگیره در و سه ،مت عقب جریان دارد، چشم پوشی می کند. پانل یک چهارم موستانگ ،وجی.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ

بیشتر: Design Exposé – Dodge Charger Daytona SRT Concept
بیشتر: Exposé طراحی – فراری Purosangue
بیشتر: Design Exposé – سیتروئن C5 X
بیشتر: Design Expose – Alfa Romeo Tonale

بیشتر: Design Exposé – مفهوم Mini Aceman
بیشتر: Design Exposé – Hyundai Ioniq 6
بیشتر: Design Exposé – Lexus RX
بیشتر: Exposé Design – Range Rover و Range Rover Sport
بیشتر: Design Exposé – Maserati MC20

بیشتر: Design Exposé – BMW سری 7 و i7
بیشتر: Design Exposé – Hyundai Ioniq 5
بیشتر: Exposé طراحی – رنو مگان E-Tech Electric

بیشتر: طراحی در معرض – کیا اسپورتیج
بیشتر: نمایشگاه طراحی – Volkswagen Golf R
بیشتر: Exposé طراحی – Porsche Carrera GT
بیشتر: Design Exposé – Hyundai i20 N
بیشتر: طراحی نمایشگاه – BMW M4 (G82)
بیشتر: Design Expośe – Mercedes-AMG GLE63 Sمنبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/design-expose-ford-mustang

سپس یک شانه برجسته اما صاف برای ، شدن اپتیکال خودرو و تاکید بیشتر بر خط سقف شیبدار به کار می رود. در نهایت، نمای جانبی دارای یک ضربه متمایز به سمت بالا یا گرافیک چوب هاکی است که از پشت درب جلو به سمت بال‌های جلو جریان دارد.

اولی یک گلخانه است که به شدت در عقب شیب دار شده است، اما به طور یکپارچه در یک چکمه جداگانه جریان می یابد، که همچنین ممکن است یک ،صر گرافیکی یا طراحی کوچک از نوع یک چهارم سبک یا باله ،ه ای را در خود جای دهد.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ جدید
 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ قدیمی
داخلی نمایه جلو

در مقابل، جدیدترین موستانگ دارای داشبوردی بسیار پیشرفته‌تر از نظر فناوری است، اما همچنین داشبوردی که در هیچ SUV اسپورت یا سایر خودروهای سواری بی‌نظیر نیست.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ

سپر جلوی پایینی به جای مجموعه ای از قطعات مشبک بیش از حد طراحی شده، این تم افقی را با طراحی ساده و زیبا برای ورودی های هوا ادامه می دهد که به سه ،مت مجزا ت،یم شده است.

 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ جدید
 • نمایشگاه طراحی: فورد موستانگ
  موستانگ قدیمی