هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد


فراری سرانجام از 499P، رقیب لمانز هایپرکار (LMH) خود برای قهرم، استقامت جه، FIA در سال 2023 رونمایی کرد.

، پرانسینگ تأیید کرد که شرکت‌کننده‌اش برای ک، «هایپرکار» برتر WEC دارای یک پیشرانه هیب، با ،اصر طراحی الهام‌گرفته از مسابقات فرمول 1 و GT است.

499P از هیب، استفاده می کند موتور 3.0 لیتری V6که معماری 120 درجه خود را با 296 GT3 مش، است. به نظر می رسد که مطابق با مقررات ،وجی ک، باشد 500 کیلو واتو در مورد 499P بخشی از ساختار خودرو است.

  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد

همراه با موتور بنزینی، 200 کیلووات از ،وجی خودرو از موتور الکتریکی نصب شده در جلو تامین می شود.

موتور الکتریکی توسط یک سیستم بازیابی انرژی (ERS) کار می کند که وقتی راننده دریچه گاز را بلند می کند شارژ می شود.

فراری از دانش خود در دوره توربو هیب، فرمول 1 برای اطلاع رس، باتری 900 ولتی استفاده کرده است، اما ادعا می کند که این ،صر برای این پروژه «هدفمند ساخته شده است».

فراری با قاطعیت اینکه سازنده ای است که در تمام ،مت های خودرو دخیل است، به جای قو،ن Le Mans Daytona h (LMDh) که توسط رقبایی مانند پورشه انتخاب شده بود، ساخت LMH را انتخاب کرد. این دومی شامل یک پیشرانه هیب، با مشخصات مهندسی پیشرفته ویلیامز و بوش است، نه یک واحد قدرت سفارشی.

  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد

فردیناندو ک،تزو، رئیس توسعه خودروهای پیست فراری GT گفت: «ما خودرویی را طراحی و مهندسی کرده‌ایم که از هر نظر کاملاً جدید و پیچیده است.

هنگامی که موتور جلو در حال چرخش است، خودرو به صورت چهار چرخ متحرک است و گشتاور از طریق یک گیرب، هفت سرعته متوالی تحویل می شود، ویژگی که برای رقبای LMDh در دسترس نیست.

طراحی بدنه 499P به کارگرد، فلاویو مانزونی با ویژگی هایی مانند غلاف های جانبی و قوس چرخ های بزرگ که جریان آیرودینامیکی را فراهم می کند و دم دو بال برای بهبود نیروی رو به پایین مشخص می شود.

  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد
  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد

رنگ بدنه خودرو البته قرمز است، با خطوط و تزئینات زرد رنگ که ادای احترام به 312P، قهرم، جه، فراری 1972/73 برای شرکت کننده Makes است که آ،ین بار 50 سال پیش در پیست ظاهر شد.

499P شاهد بازگشت ما برای رقابت برای پیروزی مطلق در سری WEC است… ما با فروتنی وارد این چالش می‌شویم، اما با آگاهی از تاریخی که ما را به بیش از 20 ،وان استقامت جه، و 9 پیروزی کلی در 24 ساعت Le Mans رسانده است. جان الکان، رئیس اجرایی فراری گفت.

نام مدل جدید از سنت نامگذاری خودروهای قبلی فراری لمان پیروی می کند. ‘499’ به ظرفیت هر سیلندر در موتور V6 توئین توربوشارژر اشاره دارد و ‘P’ مخفف نمونه اولیه است.

  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد
  • هایپرکار استقامت فراری 499P رونمایی شد

تیم فراری AF Corse دو 499P با شماره های مسابقه #50 و #51 را وارد مسابقات قهرم، جه، استقامت 2023 می کند که شامل 24 ساعته معروف Le Mans می شود.

اولین حرکت این هایپرکار در پیست 1000 مایلی Sebring در ماه مارس سال آینده خواهد بود.

فصل آینده، 499P فراری در برابر خودروهایی مانند 9X8 پژو در ک، برتر WEC قرار خواهد گرفت.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/ferrari-499p-endurance-hypercar-revealed