هایپرکار پراگا قبل از عرضه به بازار عرضه شد

در سومین تیزر ویدیوی گروسژان در مورد ماهیت الهام گرفته شده از مسابقه ماشین صحبت کرد و گفت: «این یک ماشین بسیار محدود خواهد بود. من می دانم که برخی از آنها وارد مجموعه می شوند، اما امیدوارم که بسیاری از آنها به پیست مسابقه بروند زیرا این جایی است که یک ماشین به آن تعلق دارد.

تیزر ویدئویی که پراگا منتشر کرده است، جزییات جزئی خودرو را نشان می‌دهد، از جمله دود ناشی از دو لوله اگزوز تیت،ومی، چرخ‌های محصور شده با ترمزهای Alcon، و طراحی شبح کابین خلبان.

پراگا می گوید که این خودرو “کانسپت” نیست و در مراحل نهایی توسعه است، بنابراین آماده سفارش عرضه خواهد شد.

با این حال، پراگا می گوید که R1 “به جز روح فلسفی آیرودینامیک و نسبت قدرت به وزن بالا، هیچ ارتباطی با خودروی جاده ای ندارد.”

R1 که توسط راننده استرالیایی DTM ریکی کاپو با Praga Racing ANZ هدایت می شد، در دور غیر قهرم، سری نمونه اولیه استرالیا در پیست کوه پانوراما در Bathurst این ماه برنده شد.

  • هایپرکار پراگا قبل از عرضه به بازار عرضه شد
    پراگ R1

این شرکت همچنین با خودروی مسابقه ای مونوکوک خود، پراگا R1، به شدت درگیر ورزش های موتوری است.

“به ،وان یک راننده ماشین مسابقه، من معتقدم که ماشین باید در مسیر باشد. می‌توانم به شما بگویم که اگر آن ماشین در مسیر حرکت باشد، می‌د،د که راننده‌ای که آن را رانندگی می‌کند، راننده‌ای برتر است.»
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/praga-hypercar-teased-ahead-of-launch

راننده IndyCar و راننده سابق فرمول 1، رومن گروسژان توانست این خودرو را قبل از عرضه به ،وان سخنگوی خودروهای پراگا در پیست آزمایش کند.

سازنده چک پراگا ورود خود به بخش هایپرکار را با سومین و آ،ین ویدیو قبل از عرضه رسمی در 23 نوامبر در ساعت 17:00 GMT (04:00 AEDT پنجشنبه 24) به اشتراک گذاشته است.

نام، قیمت و جزئیات فنی کامل در مراسم عرضه در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

سخنگوی پراگا تایید کرده است که هایپرکار قانونی جاده ای “برای تمام بازارهای بزرگ هایپرخودرو برنامه ریزی شده است.”

با این وجود، هایپرکار جدید همچنان به شدت روی پیست متمرکز خواهد بود.

R1 دارای موتور Renault-Alpine F4R Formula 2.0 است که 272 کیلووات قدرت و 395 نیوتن متر گشتاور و حدا،ر 3G نیروی جانبی در پیچ های پرسرعت تولید می کند.

این شرکت تایید کرده است که سبک وزن خواهد بود، دارای موتور احتراقی بنزینی و ساختار شاسی تمام کربنی خواهد بود.

  • هایپرکار پراگا قبل از عرضه به بازار عرضه شد

پراگا یک شرکت تولیدی و مهندسی 115 ساله است که تاکنون همه چیز را از کامیون گرفته تا تراکتور، تانک، موتور سیکلت، هواپیما و کارت‌ها می‌سازد و اکنون یک هایپرخودروی قانونی جاده‌ای تحت بخش خودروهای پراگا می‌سازد.

با این حال، ما خوش شانس خواهیم بود که این مدل را در سواحل استرالیا ببینیم، زیرا “دست ساخته و تعداد محدودی برای اطمینان از انحصار” خواهد بود و تنها 10 خودروی اولیه برای تولید در سال 2023 برنامه ریزی شده است.