هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید

انتظار می‌رود رودین FZERO در اطراف پیست سریع‌تر از مرسدس AMG وان و استون مارتین والکری و استون مارتین والکری و همچنین خودروی گوردون موری (GMA) T.50s Niki Lauda سریع‌تر از فرمول 1 باشد.

  • هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید
    تاسیسات Rodin Cars نیوزلند

رینگ‌ها در ،تیک‌های کاملاً لغزنده با مشخصات مسابقه‌ای که توسط Avon ساخته شده است پیچیده شده‌اند و بسته به آب و هوا قابل تغییر هستند.

این برند مستقر در نیوزلند می گوید که نمونه اولیه FZERO را در اوا، امسال تکمیل خواهد کرد و تولید آن در تابستان 2023 آغاز خواهد شد.

رودین برنامه منقرض شده Lotus T125 را تقریباً در همان زم، که تأسیس شد به دست آورد و مفهوم چرخ باز را از برنامه به اولین خودروی خود، Rodin FZED “تصور، طراحی و مهندسی مجدد” کرد.

ما مشتاقانه منتظریم تا شدیدترین تجربه رانندگی قابل تصور را در پیست های سراسر جهان به ارمغان بیاوریم.

Rodin FZERO آینده از جایی که اولین خودروی این شرکت، خودروی پیست چرخ باز RZED، به پرواز در خواهد آمد.

  • هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید

خودروساز پیست سفارشی مستقر در نیوزلند ماشین های رودین مدل دوم خود را اعلام کرده است FZERO، از سال 2023 در تاسیسات هدف خود تولید خواهد شد.

نیرو دادن به FZERO یک است موتور 4.0 لیتری توئین توربو V10 از ابتدا توسط رودین و در همکاری با سازنده موتورهای مسابقه ای بریت،ایی Neil Brown Engineering و همچنین موتور الکتریکی.

مجموع ،وجی های سیستم برای Rodin FZERO هستند 865 کیلو وات از قدرت و 1026 نیوتن متر گشتاور، با حدا،ر سرعت پیش بینی شده بیش از 360 کیلومتر در ساعت.

  • هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید

این موتور V10 به گونه ای طراحی شده است که “سبک ترین و جمع و جورترین V10 ساخته شده تا کنون” باشد و تنها 132 کیلوگرم وزن دارد. همچنین دارای محدودیت دور فریاد 10000 دور در دقیقه است.

رودین ادعا می‌کند که FZERO به لطف بال عقب بزرگ و شبیه به بت‌موبیل و سایر ،اصر آئرودینامیکی تهاجمی، می‌تواند تا 4000 کیلوگرم نیروی رو به پایین تولید کند.

اندازه گیری در 5500 میلی متر طول،، 2200 میلی متر گسترده، و 1130 میلی متر پهن با a 3000 میلی متر فاصله بین دو محور، FZERO تقریباً به اندازه یک مرسدس مایباخ S680 است.

تنها محدودیت‌های واقعی که ما با آن روبرو هستیم، قو،ن فیزیک است، و ما حتی آن‌ها را به حد مطلق رسانده‌ایم.

Rodin FZERO دارای رینگ های منیزیم فورج شده 18 اینچی است که در ارتباط با OZ Racing ساخته شده اند و طبق استانداردهای F1 تولید می شوند. ابعاد آنها 18 در 14 اینچ در جلو و 18 در 16 اینچ در عقب است.

این پیشرانه هیب، V10 به یک جعبه دنده هشت سرعته ساخته شده در ،یب ریکاردو ،ستان متصل می شود و در یک جعبه تیت،ومی با چاپ سه بعدی محصور شده است. گیرب، تنها 66 کیلوگرم وزن دارد.

«بدون محدودیت‌های ساختن به مجموعه‌ای از قو،ن، ما می‌تو،م خودرو را سبک‌تر، قدرتمندتر کنیم و نیروی رو به پایین‌تر را به میزان قابل توجهی تولید کنیم.

تنها 27 دستگاه از Rodin FZERO برای فروش با قیمتی که هنوز مشخص نشده است برنامه ریزی شده است. گزارش های خارج از کشور نشان می دهد که قیمت آن خواهد بود حدود 1.8 میلیون پوند (A3.13 میلیون دلار).

به ،وان بخشی از فرآیند ،ید Rodin FZERO، مشتریان می توانند جنبه های خاصی از خودرو را بر اساس سبک رانندگی خود و مسیری که در آن استفاده می شود، سفارشی کنند.

FZERO همچنین می‌تواند از هایپرکار هیب، ردبول RB17 که اخیراً معرفی شده در پیست نیز پیشی بگیرد.

هدف اصلی FZERO که به ،وان “جاه طلبانه ترین” خودروی رودین شناخته می شود، این است که “سریع ترین خودرو در اطراف پیست، بدون استثنا” باشد. اصلاً برای رفتن در جاده های عمومی طراحی نشده است.

رودین برای اولین بار سه سال پیش اعلام کرد که روی FZERO کار می کند، اما اکنون جزئیات تولید و مشخصات این هایپرکار فقط در پیست را در یک رونمایی عمومی از “اجزای اصلی تکمیل شده خودرو” در نمایشگاه Donington Park در ،ستان فاش کرده است.

  • هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید

سایت این شرکت با یک کارخانه تولید هدفمند، منابع چاپ سه بعدی “پیشرو در جهان” و سه مسیر آزمایشی کامل است.

اگرچه FZERO حدود 700 کیلوگرم وزن دارد، ترمزهای 380 میلی‌متری PFC کربن-کربن در جلو و عقب با کالیپرهای تیت،ومی وجود دارد. همچنین ترمز احیا کننده از سیستم هیب، نیز وجود دارد.

  • هایپرکار پیست توسعه یافته نیوزلند برای ورود به تولید

دارندگان Rodin همچنین به خدمات سفارشی لباس مسابقه، ذخیره سازی و تحویل خودرو و آموزش کامل راننده در پیست های مسابقه خصوصی آن دسترسی دارند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/new-zealand-developed-track-hypercar-to-enter-،uction

Rodin Cars توسط کارآفرین استرالیایی فناوری دیوید دیکر در سال 2016 تاسیس شد و در ملکی دورافتاده به مساحت 550 هکتار در جزیره ج،ی نیوزلند واقع شده است.

با وزن خیس حیرت انگیز فقط 698 کیلوگرمانتظار می رود رودین FZERO نسبت قدرت به وزن 1.24 کیلووات بر کیلوگرم داشته باشد.

دیوید دیکر، بنیانگذار Rodin Cars، گفت: “Rodin FZERO نمایش فیزیکی بالاترین ارتفاع در عملکرد خودرو است.”