هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بدانید

طراحی داخلی

همانطور که در بالا ذکر شد، سخنگوی هیوندای استرالیا تایید کرده است که Ioniq 5 N قرار است در نیمه اول سال 2024 به صورت محلی عرضه شود.

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

یکی دیگر از ویژگی های برجسته داخلی Ioniq 5 N کنسول مرکزی ثابت است که دارای زا،ند و ساق پا است که برای رانندگی در مسیر بهینه شده است.

جزئیات محلی

در داخل Ioniq 5 N یک فرمان بازطراحی شده دریافت می شود که توسط دکمه های N احاطه شده است که می تواند برای فعال ، حالت های رانندگی خاص پیکربندی شود. دکمه N Grin Boost نیز روی فرمان قرار دارد.

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

بخش عملکرد N هیوندای اولین خودروی الکتریکی خود را در جشنواره سرعت گودوود 2023 معرفی کرد.

هیوندای Ioniq 5 N با “قوی ترین” سیستم ترمز ارائه شده توسط این شرکت تا به حال بر روی یک خودرو ارائه می شود. کالیپرهای ترمز چهار پیستونی در جلو و کالیپرهای ترمز تک پیستونی در عقب وجود دارد.

Ioniq 5 N دارای معماری الکتریکی 800 ولت و حدا،ر نرخ شارژ DC 350 کیلووات است. هیوندای ادعا می کند که با اتصال به شارژر سریع DC 350 کیلوواتی، Ioniq 5 N می تواند از 10 تا 80 درصد در 18 دقیقه شارژ شود.

همچنین یک تکیه گاه کشویی، جا لیو،، درگاه های USB-C و یک شارژر بی سیم در کنسول مرکزی وجود دارد.

Ioniq 5 N سال گذشته با مفهوم آزمایشگاه نورد RN22e که به ،وان نسخه مسابقه ای فست بک Ioniq 6 مبدل شده بود، پیش نمایش داده شد.

هیوندای N به Ioniq 5 N صدایی به اصطلاح N Active Sound داده است که برای ارائه “صدای آینده نگر EV و همچنین صدای موتور و اگزوز ICE مانند” طراحی شده است. تم های مختلفی وجود دارد، با صدایی که از یک سیستم صوتی 10 بلندگو می آید – هشت مورد از آنها داخلی و دو تای دیگر خارجی هستند.

را هیوندای آیونیک 5N یک نسخه داغتر و آماده برای مسیر حرکت از کراس اوور الکتریکی خودروساز کره ج،ی است که در ابتدا در سال 2021 معرفی شد.

یکی دیگر از ویژگی های بیرونی که Ioniq 5 N دریافت می کند، برف پاک کن شیشه عقب است، چیزی که Ioniq 5 معمولی فاقد آن است.

در این مرحله مشخص نیست که هیوندای آیونیک 5 N از چه قیمتی خواهد بود. نسخه برتر فعلی Ioniq 5 Epiq از 84981 دلار قبل از هزینه در جاده شروع می شود. قیمت کیا EV6 GT مربوطه از 99950 دلار قبل از هزینه های داخل جاده ای شروع می شود.

همچنین یک عملکرد “N Grin Boost” (NGB) وجود دارد که ،وجی ها را افزایش می دهد 478 کیلو وات و 770 نیوتن متر به مدت 10 ث،ه

باتری

در ،مت جلو، فلپ‌های هوای فعال، اسپلیتر جلو، و مچ‌بندهایی از رنگ نارنجی درخشان هیوندای N وجود دارد.

پیشرانه

طراحی بیرونی

این عملکرد صدای فعال با عملکرد N e-،ft که یک گیرب، هشت سرعته دو کلاچه را با تکان های مصنوعی بین دنده ها شبیه سازی می کند، جفت می شود.

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

Ioniq 5 N دارای صندلی‌های سطلی جلویی است که 20 میلی‌متر پایین‌تر از صندلی‌های مدل معمولی هستند و دارای پایه‌های تقویت‌شده هستند. آنها با طراحی دو رنگ مشکی و آبی پرفورمنس تکمیل شده اند.

ویژگی ها و حالت های عملکرد

Ioniq 5 N همچنین دارای یک عملکرد پیش‌تنظیم باتری است که سلول‌های باتری را برای رانندگی «Drag» یا «Track» بهینه می‌کند، و همچنین یک حالت N Race که به مالکان اجازه می‌دهد بین حالت‌های «Endurance» یا «Sprint» انتخاب کنند.

Ioniq 5 N بر روی چرخ‌های آلومینیومی فورجی عظیم 21 اینچی که در ،تیک‌های پیرلی P-Zero 275/35 R21 پیچیده شده‌اند، سوار می‌شود.

بیشتر: همه چیز هیوندای آیونیک 5
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/everything-you-need-to-know-about-the-2024-hyundai-ioniq-5-n

این شرکت ادعا می‌کند که بین N Brake Regen و ترمزهای هیدرولیک “انتقال آرام” وجود دارد که برای راننده غیرقابل تشخیص است.

هیوندای هنوز رقم رسمی محدوده حرکتی Ioniq 5 N را تایید نکرده است، اگرچه در “ارسال بازار منطقه ای” اعلام خواهد شد. ارقام مصرف انرژی نیز تایید نشده است.

این 48 کیلووات و 30 نیوتن متر بیشتر از کیا EV6 GT مربوطه و 239 کیلووات و 165 نیوتن متر بیشتر از نسخه دو موتوره Ioniq 5 معمولی است.

یک دیفرانسیل عقب با لغزش محدود کنترل شده الکترونیکی، فرمان برقی تنظیم شده ویژه، سیستم مدیریت حرارتی باتری پیشرفته، چی، باتری، کنترل پرتاب و حالت رانش وجود دارد.

هیوندای ادعا می‌کند که Ioniq 5 N می‌تواند با استفاده از عملکرد NGB، سرعت 0 تا 100 را در 3.4 ث،ه طی کند و شما به سرعت 260 کیلومتر در ساعت خواهید رسید.

در پایین عقب، هیوندای Ioniq 5 N دارای بال عقب برجسته با چراغ ترمز سوم مثلثی یکپارچه است. همچنین یک دیفیوزر عقب با لهجه نارنجی و یک ،وجی هوا وجود دارد.

برای گا،ی کامل روی تصویر کلیک کنید

هنگامی که Ioniq 5 N به صورت محلی به فروش می رسد، احتمالاً گران ترین مدلی خواهد بود که هیوندای تا به حال به صورت محلی عرضه کرده است.

یکی از سخنگویان هیوندای استرالیا تایید کرده است که Ioniq 5 N قرار است در نیمه اول سال 2024 به صورت محلی وارد بازار شود.

Ioniq 5 N در مجموع در 10 رنگ رنگ خارجی موجود است. آنها عبارتند از:

 • پرفورمنس آبی مات
 • عملکرد آبی
 • مروارید سیاه پرتگاه
 • سایبر گری متالیک
 • مات خا،تری اکوترونیک
 • خا،تری اکوترونیک
 • مات سفید اطلس
 • اطلس سفید
 • مات طلایی جاذبه
 • مروارید پرتقال سولترونیک

علاوه بر پیشرانه دو موتور الکتریکی، هیوندای آیونیک 5 N دارای چندین حالت و عملکرد مختلف است که به آن اجازه می‌دهد تا با سه ستون هیوندای N مطابقت داشته باشد – یک «راست‌گوی گوشه‌ای»، دارای قابلیت پیست مسابقه و در عین حال همچنین یک «سوپراسپرت روزمره» باشید.

هیوندای Ioniq 5 N در نمای بیرونی 80 میلی متر طول، تر، 50 میلی متر عریض تر و 20 میلی متر پایین تر از Ioniq 5 معمولی است.

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د
 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

این دو موتور الکتریکی توسط یک بسته باتری 84 کیلووات ساعتیکه بالاترین ظرفیت باتری هیوندای است که تا به حال در خودروهای الکتریکی (EV) ارائه کرده است.

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

به اندازه کافی صبر کردی یکی از برجسته ترین ویژگی های Ioniq 5 N آن است پیشرانه دو موتوره چهار چرخ محرک که کل ،وجی های سیستم را تولید می کند 448 کیلو وات از قدرت و 740 نیوتن متر از گشتاور

 • هر آنچه باید در مورد هیوندای آیونیک 5 N مدل 2024 بد،د

هیوندای همچنین دارای یک عملکرد N Brake Regen طراحی شده است که تا 0.6G نیروی کاهش سرعت را تنها از طریق ترمز احیا کننده ارائه می دهد. حتی تحت فعال‌سازی ABS، ترمز احیاکننده همچنان می‌تواند حدا،ر 0.2G نیروی کاهش‌دهنده ایجاد کند.