هوندا سیتی بیست و پنجمین سالگرد خود را در هند جشن گرفت

تاکویا تسومورا، رئیس و مدیر عامل شرکت هوندا کارز ایندیا لیمیتد گفت: «این سال یک سال برجسته برای برند هوندا در هند است. موفق ترین مدل هوندا سیتی ما در میان محبوب ترین برندهای خودرو در هند است. از آنجایی که این مدل ۲۵ ساله می‌شود، از همه مشتریان و شرکای خود که در طول سال‌ها از ما حمایت کرده‌اند تشکر می‌کنیم و از همه دعوت می‌کنیم تا در سفر پیش رو با ما همراه باشند.

نسل دوم هوندا سیتی
نسل دوم هوندا سیتی

نسل سوم، که بین سال‌های 2008 تا 2013 فروخته شد، ظاهری جدید داشت و مجهز به موتور 1.5 لیتری i-VTEC بود. ویژگی‌های ایمنی شامل دو کیسه هوای جلو و ABS با EBD به‌،وان استاندارد در همه نسخه‌ها بود. نسل چهارم سیتی که بین سال‌های 2014 تا 2020 فروخته شد، موتور 1.5 لیتری i-DTEC دیزلی را به همراه موتور بنزینی 1.5 لیتری i-VTEC معرفی کرد. نسل جدید CVT نیز ارائه شد. خودروی نسل 5 فعلی در سال 2020 معرفی شد. و در این سال، City e:HEV مدل Hybrid Electric عرضه شد.


منبع: https://www.rushlane.com/،nda-city-cele،tes-25th-anniversary-in-india-records-9-lakh-sales-12450980.html

هوندا سیتی که به ،وان یک مدل آسیایی توسعه یافته است، اکنون در 80 کشور جهان فروخته می شود. مجموع فروش جه، شهر 4.5 میلیون واحد است. نقشه نسل به شرح زیر است – بین سال های 1998 تا 2003، مدل نسل اول هوندا سیتی بر اساس نسل ششم هوندا سیویک (FERIO). موتور VTEC Hyper 16 سوپاپ 106 ، بخار حدا،ر قدرت را بازگرداند.

نسل سوم هوندا سیتی
نسل سوم هوندا سیتی
برای اینکه یک خودرو در برنامه رشد و محصول یک شرکت مرتبط باقی بماند، باید سودمندی خود را ثابت کند. و وقتی این موضوع سال به سال صادق است، مطمئن باشید که در مورد موفقیت صحبت می کنید. برای هوندا کارز هند، هوندا سیتی نقشی قطعی و خیلی بیشتر ایفا کرده است. و امروز هم همچنان مرتبط است.

نسل دوم فروخته شده بین سال های 2003 تا 2008 بر روی پلت فرم جاز هوندا طراحی شد. م،ن سوخت در مرکز خودرو قرار گرفته بود که به “طرح مرکزی م،ن” معروف بود. این باعث شد نسل دوم شهر جادارتر، راحت‌تر و کم مصرف‌تر باشد. این موتور از موتور 1.5 لیتری i-DSI یا «اشتعال دوگانه و متوالی هوشمند» نیرو می گرفت. در این دوره بود که نوع CVT برای اولین بار برای هر خودرویی در هند معرفی شد. با ABS ارائه شد.

جشن‌های سالگرد نقره‌ای هوندا سیتی در سراسر شبکه نمایندگی‌های ما در سراسر هند با 330 مرکز در 242 شهر برگزار می‌شود و ما از این فرصت استفاده می‌کنیم تا با مصرف‌کنندگان و طرفداران هوندا سیتی ارتباط برقرار کنیم. یک کمپین ارتباطی پیرامون این نقطه عطف خاص نیز به طور گسترده در رسانه های دیجیتال و اجتماعی تبلیغ خواهد شد.

مجموع فروش جه، شهر 4.5 میلیون واحد است

هوندا سیتی که در حال حاضر در آواتار نسل پنجم خود به فروش می‌رسد، ممتازترین خودروی رایج در تاریخ خودروسازی هند است. و این فقط باعث شادی مردم نشده است. خود HCIL در رشد نام تجاری به ،وان یک ستون کلیدی ،ب و کار برای HCIL سود برده است.

آنچه سال ها پیش به ،وان یک سفر آغاز شد، اکنون یک حماسه 25 ساله در هند است. و نه، این شرکت هرگز مجبور به توقف خودرو یا هر دلیلی نشده است. از سال 1998 تا 2022 و همچنان ادامه دارد. در این مدت، فروش تجمعی از 9 میلیون واحد در بازار داخلی و صادراتی فراتر رفته است.

رکورد ۲۵ ساله هوندا سیتی

25 سال از راه اندازی هوندا سیتی در هند می گذرد. تا به امروز بیش از 9 میلیون دستگاه در فروش داخلی و صادرات فروخته شده است

آقای تاکویا تسومورا، رئیس و مدیرعامل هوندا کارز هند محدود - با پنج نسل شهر
آقای تاکویا تسومورا، رئیس و مدیر عامل شرکت هوندا کارز هند لیمیتد – با پنج نسل هوندا سیتی

برای سدان هوندا سیتی، هند بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار آن است و 28 درصد از فروش خودرو در منطقه آسیا اقیانوسیه هوندا (ژانویه تا اوت 22) را به خود اختصاص داده است. هم‌زمان با بی‌ثباتی کربن و صفر تلفات تصادف تا سال 2050، HCIL قبلاً هوندا سیتی e:HEV را در سال 2022 راه‌اندازی کرده است. این کار سفر الکتریکی خودروساز را در هند آغاز کرد.

نسل اول هوندا سیتی
نسل اول هوندا سیتی