هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز

کلیه های دوقلو در راه طول،

این روزها در مورد چهره BMW ها وحشت زیادی وجود دارد، اما من تماماً در مورد این جلوپنجره دراز در SUV های آنها هستم – نه به اندازه ماشین ها. با برجسته‌های برنزی اختیاری و چرخ‌های Aero 21 اینچی، این نمونه سفید معدنی فوق‌العاده به نظر می‌رسد. من فقط موضع مدرنیستی آن را دوست دارم. هر زمان که چیزی را در خیابان می بینم که شبیه یک خودروی مفهومی است که از طبقه نمایشگاه خودرو فرار کرده است، کلاهم را به OEM می اندازم زیرا جرات می کند و این دقیقاً هاله ای است که iX طنین انداز می کند. بدون محدودیت‌های مک،کی یک موتور و پیوندهای مرتبط با آن، طراحان می‌توانند کارهای فوق‌العاده‌ای با خودروهای الکتریکی انجام دهند که یکی از آن‌ها حک ، مقادیر زیادی از املاک و مستغلات در داخل آن است. کف تخت با باتری در زیر این صندلی‌های عقب را برای روزها جادار و جادار می‌کند. و کنسول مرکزی شناور با کمترین نفوذ داشبورد استقبال و فضایی شگفت‌انگیز را برای کابین به ارمغان می‌آورد. سلام، و نیازی نیست نگران فرار بچه ها از شیشه های عقب باشید – آنها فقط تا نیمه پایین می روند. به دقت نگاه کنید و پ،تیک تقویت‌شده با فیبر کربن در دهانه‌های درها نشان‌دهنده اقدامات کاهش وزن است، اما با این حال، با وزن ۵۷۶۹ پوند، درشت است – حدود ۱۰۰۰ پوند سنگین‌تر از X5.

صداهای نمادین روشن یا خاموش؟

در اینجا هیچ سرنشینی وجود ندارد، اما یک فضای بار بزرگ و پهن با کلیدهای برق برای انداختن صندلی‌های عقب، یک بند کشدار، یک قلاب کیف و انباری در زیر زمین وجود دارد که کابل شارژ 120 ولتی را می‌توان در آن قرار داد. و با سیستم تعلیق بادی، بدن می تواند برای بارگیری راحت تر به حالت چمباتمه بزند.

BMW iX M60 2023: هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز - تصویر 1098006

BMW iX M60 2023: هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز - تصویر 1098000

BMW iX M60 2023: هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز - تصویر 1098010

iDrive 8 جدید یک سیستم شلوغ با تعداد زیادی آی، تبلت مانند است که به هیچ روش منطقی چیده نشده اند. اطلاعات زیادی در اینجا قابل دسترسی است و مطمئناً برخی از ویژگی‌های منظم وجود دارد، مانند دوربین کابین برای گرفتن ع،‌های سلفی در سفرهای جاده‌ای، اما این دوربین به اندازه کافی خوب سازماندهی نشده است و کنترل‌هایی را در خود جای داده است که باید روی فرمان نصب شوند. برای مثال کروز کنترل هوشمند را در نظر بگیرید. من هرگز تنظیمات شکاف را در صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی مدفون ندیده بودم و این ایده بدی است. من همه طرفدار طراحی ساده و تمیز هستم، اما برخی از کنترل ها باید به راحتی در دسترس باشند.

BMW iX M60 2023: هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز - تصویر 1098011

iX xDrive50 استاندارد دارای برد 324 مایل با MSRP اولیه 85000 دلار است. اما این M60 است که BMW M را وارد دنیای کاملاً جدیدی می کند.


منبع: https://www.tops،d.com/cars/bmw/2023-bmw-ix-m60-the-most-exciting-ev-on-the-market-today-ar197308.htmlBMW iX M60 2023: هیجان انگیزترین خودروی برقی موجود در بازار امروز - تصویر 1098013

نمایشگر هدآپ فوق‌العاده است و جیب‌های گوشی هوشمند که در اطراف آن قرار گرفته‌اند، نبوغی هستند. سقف شیشه‌ای تمام قد از یک محیط غیرشفاف الکترونیکی به‌جای آفتابگیر کشویی استفاده می‌کند، کمربندهای ایمنی آبی اختیاری کمی جلوه بصری به آن اضافه می‌کنند و سیستم صدای فراگیر Bowers and Wilkins Diamond یک شیرینی گوش خالص با رزوناتورهای باس تعبیه‌شده در صندلی‌ها برای لذت بیشتر است. طبق معمول برای یک BMW الکتریکی، فرکانس رادیویی AM وجود ندارد، بنابراین اگر می‌خواهید برای برخی از Coast to Coast AM ارتباط برقرار کنید، باید آن را پخش کنید. کنترل‌های شیشه‌ای و چوبی روی کنسول وسط و درها، یک طرح بوتیک را اضافه می‌کنند. اما اهمیتی نمی‌دهم که BMW چند بار از اصطلاحات «فعال» و «طرفدار» در توصیف بسته کمک راننده خود استفاده می‌کند. اگر قادر به رانندگی بدون هندز در بزرگراه نیست، این فقط یک سیستم کروز کنترل هوشمند دیگر است. و در یک یادداشت شخصی، این چرم مصنوعی رنگ موکا انتخاب اول من نخواهد بود. من همچنین دوست دارم نورپردازی داخلی بیشتری را فراتر از ال‌ای‌دی‌های چند رنگی خیره‌کننده طاقچه پنجره ببینم که با نزدیک شدن به آن فعال می‌شوند.

اتاق بار بیشتر

عادت ، به فرمان هندسی یک یا دو لحظه طول می کشد، اما همه می گویند که این یک کابین فوق العاده راحت و آرام است. یکی از آرام ترین شاسی بلندهایی که با پول می توان ،ید. جالب است بد،د که فقط صندلی راننده تنظیمات ماساژ داده شده است.

یک موضوع شارژ

iX M60 همه جعبه‌ها را بررسی می‌کند که یک ابزار ورزشی کاملاً مدرن باید باشد: طراحی پیشرفته، کابین تازه و مینیمالیستی با فناوری نسل بعدی و قدرت خیره‌کننده. شتاب دادن به طور مداوم خنده را برمی انگیزد… با صداهای نمادین که به تجربه احشایی کمک می کنند، بسیار سریع است. و در حالت اسپرت با پشتی فشرده شده برای ایمن ، سرنشینان جلو، M60 تجربه ای جذاب در مسیر جاده ای را ارائه می دهد که با فرمان سریع و ،تیک گوشتی پیرلی که به طور خاص برای الکتریکی های با کارایی بالا توسعه یافته است، ارائه می دهد. ویژگی‌های هندلینگ از این نظر منحصر به فرد است که وزن زیادی بین محورهایی که شاسی را کاهش می‌دهند، کم است، اما هنوز به طرز چشمگیری توانمند است. ترمز نیز در سطح M جامد است و احساس بسیار بهتری نسبت به i4 M50 که اخیراً آزمایش کردم، در حالی که راحتی سواری در سیستم تعلیق بادی مثال زدنی است. برای سطح بیشتری از کنترل در حین رانندگی پرشور، دنده را به «B» تغییر دهید، با راه اندازی یک پدال درایو، شتاب و ترمز را در یک حرکت ،یبی پای راست راننده قرار دهید.

اما لحظات شگفت‌انگیز اینجا به خاطر ظرفیت بزرگ، باتری 111 کیلووات ساعتی، و جفت موتور الکتریکی پرقدرت است – عقب با قدرت 483 ، بخار و جلو 255. نه تنها این iX دارای مسافت قابل احترام 288 مایلی برد رانندگی، اما همچنین با هر سرعتی شتاب حرکت را به سطوح پوچ افزایش می دهد. با شتاب 0 تا 60 مایل در ساعت 3.6 ث،ه، این سریع‌ترین SUV BMW است و در دنیای واقعی حتی سریع‌تر بازی می‌کند. در حالت پرتاب یا در ورزش بوست، الکترون ها توپخانه کامل خود را تخلیه می کنند و وحشی است.

برخلاف موتورهای رفت و برگشتی که اغلب با کمک توربو همراه هستند، M60 حتی نمی داند که «تا،» به چه م،است. iX همیشه فقط یک فشار پدال از سفر با سرعت پیچ و تاب است. “صداهای نمادین” را روشن بگذارید و آنها فلاش بک را برای سوار شدن به Space Mountain القا می کنند. این موسیقی متن های هماهنگ و فوق مدرن با حالت رانندگی انتخابی و سبک رانندگی با پای راست شما که به ،وان هادی عمل می کند مرتبط است. من فکر می‌کنم آنها بسیار تمیز هستند، اما همه موافق نیستند و در این صورت، با یک فشار ساده صفحه لمسی می‌توان آنها را کاملاً خاموش کرد. این امر شتاب سریع را حتی عجیب‌تر می‌کند، زیرا در این صورت سکوت وهم‌آوری بدون هیچ نقطه مرجعی به سرعت حرکت iX وجود دارد.

هندلینگ منحصر به فرد با تاکید بر FAST

در مورد شارژ، BMW صاحبان جدید خود را با 2 سال پلاگین رایگان در Electrify America آغاز می کند، جایی که در یکی از ایستگاه های فوق سریع 350 کیلووات این iX می تواند از 10٪ تا 80٪ در 35 دقیقه شارژ شود. یک شارژر سریع کندتر، مانند کابل های 50 کیلوواتی در EVgo، 97 دقیقه طول می کشد تا همان کار را انجام دهد. یک شارژر سطح II، مانند Wallbox BMW که در خانه نصب شده است، می تواند iX را در کمتر از 12 ساعت تا 100 درصد ظرفیت شارژ کند. و اگر نیاز به یافتن ایستگاه دارید، می‌تو،د به سادگی از طریق کنترل صدای گفتار طبیعی از BMW بپرسید و حتی شارژرهای عمومی را بر اساس نوع روی صفحه نمایش مرکزی بزرگ مرتب کنید. اگرچه BMW به اندازه کافی برنامه‌های مخصوص خودروهای برقی را ارائه نمی‌کند – من تصویری از شعاع رانندگی و سایر معیارهای مربوطه می‌خواهم، اما مقدار زیادی از آن داخلی وجود ندارد. در این هوای گرم، هیچ مشکلی برای تور ، بیش از 300 مایل با شارژ کامل نداشتم. همچنین لازم به ذکر است که اگر چرخ های 22 اینچی اختیاری انتخاب شوند، M60 14 مایل از کل محدوده رانندگی را از دست می دهد.

آیا iDRIVE 8 بهتر است؟