هیدروگراف مهندسی آب و فاضلاب مطلبی جامع درباره شیر دروازه ای یا کشویی Gate Valves | kasrasaran

همچنین با نصب عملگرهای اتوماتیک سرعت باز و بست شدن شیر نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. این شیر هنگامی که کاملا باز میباشد هیچ افت فشاری در خط لوله ایجاد نمیکند و به دلیل آنکه باز و بست شدن آن به ارامی صورت میگیرد. تلاطم یا ضربه قوچی در سیال، نسبت به سایر شیر های قطع و وصل مانند پلاگ ولو یا شیر پروانه ای ایجاد نخواهد کرد.

برای خواندن مقالات در مورد شیرها و سایر کالاهای تاسیساتی به “سایت اسپیتی” مراجعه کنید.

هیدروگراف مهندسی آب و فاضلاب مطلبی جامع درباره شیر دروازه ای یا کشویی Gate Valves | kasrasaran

عنصر کرم موجب مي گردد فولاد خاصيت ضد زنگ داشته باشد بدين معنا که مقاومت به خوردگی در آن بهبود يابد. بنابراين کرم عنصر آلياژي بهبود دهنده مقاومت به خوردگي فولادهاي زنگ نزن است که اين بهبود مقاومت در برابر خوردگي به لحاظ تشکيل لايه محافظ از اکسيد کرم روي سطح فولاد ضد زنگ مي باشد. اين لايه نازک سرتاسري, تحت شرايط مساعد فولاد را در برابر مواد و محيط هاي خورنده محافظت مي نمايد. علاوه بر کرم ، عناصر شيميايي ديگري نيز در ترکيب فولادهاي ضد زنگ بکار مي روند که از آن جمله ميتوان به مولييدن و نيکل اشاره نمود. نيکل عمدتا موجبات انعطاف پذيري و فرم پذيري را در فولاد ضد زنگ باعث می‌گردد.

معایب شیر کشویی

بدنه‌‏ی خارجی شیرها و سایر تجهیزات بسته به شرایط محیطی که قرار است در آن نصب شوند بايستی توسط پوشش‌های محافظ، پوشش داده شوند. محیط‌هایی مانند پالایشگاه‌های روی آب به دلیل وجود رطوبت بالا و کلریدها، دارای شرایط بسیار خورنده‌‏ای هستند که باید از شیرهایی با بدنه‌هایی از قبیل فولادهای زنگ‌‏نزن با درصد کروم و آلیاژ بالا استفاده شود. در محیط‌هایی با خورندگی کمتر، مانند خشکی، استفاده از حفاظت کاتودیک و یک پوشش محافظ می‌تواند شیرهای فولادی معمولی را تا حد قابل قبولی در مقابل خوردگی حفظ کند.

شیر برقی استریم Stream

• متریال آب‌بندی نشیمنگاه این شیر از جنس تفلون است که ضریب انبساط بالایی داشته، نسبت به جریان سرد حساس بوده و رسانایی حرارتی اکنون اینجا را کلیک کنید آن ضعیف است. بنابراین طراحی آب‌بندی نشیمنگاه شیر توپی باید با توجه به این ویژگی‌ها انجام شود. زمانیکه متریال آب‌بندی سفت می‌شود، قابلیت اطمینان آب‌بندی از بین می‌رود. بعلاوه، تفلون مقاومت دمایی کمی دارد و فقط می‌توان برای دمای زیر ۱۸۰ درجه سانتیگراد از آن استفاده کرد. • عملکرد تنظیم آن بدتر از شیر قطع کن و مخصوصاً شیر پنوماتیک (شیر الکتریکی) است.

  • دیسک این محصول معمولا به دلیل برخورد با سیال همیشه از جنس بدنه مقاوم به خوردگی و سایش بالاتری دارد و از جنس های استیل و فولاد با پوشش کرم و آلومینیوم برنز تولید می شوند.
  • این شیر ها مقاومت خوبی نسبت به شیرهای ساخته شده از جنس کربن استیل و فولاد دارند.
  • برای خواندن مقالات در مورد شیرها و سایر کالاهای تاسیساتی به “سایت اسپیتی” مراجعه کنید.
  • میزان آببندی شیر دروازه ای گوه ای با نشیمن فلزی بیشتر از شیر دروازه ای موازی با نشیمن فلزی است.
  • در غیر این صورت گرید 304 می تواند تمام نیاز های شما را با هزینه کمتری برآورده کند.