هیوندای و جوجارو کانسپت پونی کوپه 1974 را دوباره می سازند

سانگ یاپ لی افزود: «از آنجایی که خودروی مفهومی اصلی دیگر وجود ندارد، ما جورجتو جوجارو را مأمور کردیم تا آن را بر اساس فلسفه طراحی ما، «شکل دادن به آینده با میراث» بازسازی کند.

هیوندای گفت کانسپت بازسازی شده در فصل بهار نیمکره شمالی نمایش داده خواهد شد که به م،ای جایی بین مارس و می است.

ظاهراً طراحی مفهومی منبع الهام برای کار جوجیارو روی DeLorean DMC 12 نیز بوده که در سال 1983 عرضه شد. که دلورین.

گفته می شود که در سال 1974، مدیران هیوندای موتور با جورجتو جوجارو تماس گرفتند تا کار طراحی اولین مدل مستقل خود و “اولین خودروی تولید انبوه کره” را پیشنهاد دهند.

در حالی که این کانسپت در آن زمان رویای ناتمام بود، این شرکت همچنان ادعا می‌کند که «روحیه جسورانه آن با تأثیر مستقیم بر اولین مدل‌های تولید مستقل هیوندای تحت نام پونی، که از سال 1975 تا 1990 در سراسر جهان فروخته می‌شد، به شروع صنعت خودروسازی کره کمک کرد. “.

این شرکت اصرار دارد که کانسپت پونی کوپه با الهام از طراحی Ioniq 5 و N Vision 74 هیدروژن-هیبرید «آزمایشگاه نورد» خودروی توسعه هیوندای، بخش مهمی از میراث هیوندای است.

  • هیوندای و جوجارو کانسپت پونی کوپه 1974 را دوباره می سازند

پونی کوپه با دماغه ، ای، چراغ های جلو دایره ای و خطوط هندسی برای بازارهای آمریکای شمالی و اروپا در نظر گرفته شده بود. افسوس که این پروژه در سال 1981 درست قبل از تولید انبوه در میان یک محیط اقتصادی نامطلوب متوقف شد.

  • هیوندای و جوجارو کانسپت پونی کوپه 1974 را دوباره می سازند

این شرکت نوپا به جوجیارو دستور داد تا طراحی، طرح‌های اولیه و ساخت پنج نمونه اولیه را بسازد که یکی از آنها کوپه بود.

بیشتر: سری هیوندای Grandeur Heritage – ک،یک قدیمی برقی می شود
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/hyundai-and-giugiaro-to-re-make-1974-pony-coupe-concept

آقای دانکرولکه گفت: “این پروژه نه تنها دارای ارزش تاریخی است، بلکه نشان دهنده یک تبادل بین فرهنگی است که می تواند راه را برای همکاری های بیشتر در آینده هموار کند.”

هیوندای در حال بازسازی است کانسپت پونی کوپه 1974 برای اولین بار این شرکت در نمایشگاه موتور تورین آن سال ساخته شد و با طراح افسانه ای جورجتو جوجارو برای انجام این کار همکاری می کند.

اکنون، من عمیقاً مفت،م که هیوندای از من خواسته است که آن را برای آیندگان و به ،وان جشنی از میراث این برند بازسازی کنم.

آقای جوجارو درباره طرح اصلی خود گفت: «هیوندای پونی را زم، طراحی کردم که در آغاز کارم هنوز یک طراح جوان بودم. من بسیار احساس غرور می‌کردم که مسئول ایجاد وسیله‌ای برای شرکت و کشوری بودم که در شرف ورود به بازار جه، رقابتی شدید بود.

هیوندای موتور این طرح را طی یک گفتگوی طراحی در سئول با حضور جورجتو و فابریزیو جوجارو (پسرش) به همراه مدیر خلاق هیوندای موتور، لوک دانکرولکه و رئیس مرکز طراحی جه، هیوندای، سانگ یاپ لی، اعلام کرد.

  • هیوندای و جوجارو کانسپت پونی کوپه 1974 را دوباره می سازند