هیوندای کرتا فیس لیفت 5 ستاره ایمنی 2022

از 51 امتیاز برای محافظت از سرنشینان کودک، Creta مختص اندونزی امتیاز 39.67 را به دست آورد. این شامل تست های پویا، مبتنی بر وسیله نقلیه، نصب و تشخیص کودک است. این خودرو از 21 امتیاز در تست ویژگی های کمک ایمنی 14.79 امتیاز ،ب کرد. این آزمایش‌ها شامل ترمزگیری و اجتناب مؤثر، یادآوری کمربند ایمنی، ترمز اضطراری خودکار و فناوری‌های پیشرفته کمک ایمنی بود.

هیوندای کرتا فیس لیفت 5 ستاره ایمنی 2022
هیوندای کرتا فیس لیفت 5 ستاره ایمنی 2022

همین خودرو در برونئی، ما،ی، فیلیپین، تایلند و ویتنام به فروش می رسد. در حفاظت از سرنشینان بزرگسال، Creta مختص اندونزی در مجموع امتیاز 27.78 را ،ب کرد که شامل تست های ضربه از جلو، ضربه جانبی و تست های محافظت از سر می شود. حدا،ر امتیاز مجاز برای حفاظت از سرنشین بزرگسال 32 امتیاز است.

هیوندای کرتا مختص اندونزی که برای ارزیابی قابلیت تصادف استفاده می‌شود، با کیسه هوای دوگانه به صورت استاندارد، کیسه‌های هوای جانبی و پرده‌ای به‌،وان اختیاری بسته به سطح تریم عرضه شد. کیسه هوای زانو به طور کامل حذف شده است و پیش کشنده کمربند ایمنی و محدود کننده بار به صورت استاندارد در سراسر محدوده ارائه می شوند.

Stargazer MPV هنوز برای هند وعده داده نشده است، اما کمی محتمل است. در تست های تصادف ASEAN NCAP در مجموع 4 ستاره را ،ب کرد. Stargazer مورد بحث مختص اندونزی بود و در برونئی، لائوس، کامبوج، فیلیپین، تایلند و ویتنام فروخته می شود. درست مانند Creta، Stargazer نیز با کیسه‌های هوای جانبی و پرده‌ای اختیاری عرضه می‌شود و کیسه‌های هوای زانو را از دست می‌دهد.

رتبه بندی ایمنی هیوندای Stargazer MPV 2022
رتبه بندی ایمنی هیوندای Stargazer MPV 2022

هیوندای کرتا فیس لیفت شده 5 ستاره در ASEAN NCAP ،ب کرد – انتظار می رود سال آینده کرتا به روز شده در هند عرضه شود.

هیوندای کرتا فیس لیفت 5 ستاره ایمنی 2022
هیوندای کرتا فیس لیفت 5 ستاره ایمنی 2022

ASEAN NCAP ایمنی موتورسواران را در آزمایش خود لحاظ می کند. در این زمینه، کرتا مختص اندونزی از مجموع 16 امتیاز 9.14 امتیاز ،ب کرد. برخلاف Creta مخصوص اندونزی، Creta مخصوص هند 3 ستاره در حفاظت از سرنشین بزرگسال و 3 ستاره در حفاظت از سرنشین کودک ،ب کرد. هند هنوز فیس لیفت شده Creta را دریافت نکرده است که انتظار می رود در سال 2023 عرضه شود.

تست تصادف هیوندای استارگازر

تست های ،ابی در موجودیت های مختلف در پروتکل ها کمی متفاوت است. گفته می شود، یکپارچگی ساختاری یک وسیله نقلیه همراه با آنالیز AOP و COP بسیار مشابه است. در هند، تاتا موتورز و ماهیندرا در حال حاضر در ج، ایمن ترین خودروهای هند پیشرو هستند. Skoda Kushaq و Volkswagen Taigun اولین ،، هستند که در پروتکل های تصادف به روز شده GNCAP موفق به ،ب 5 ستاره شدند.


منبع: https://www.rushlane.com/2022-hyundai-creta-facelift-5-star-safety-asean-ncap-crash-test-12454692.html

اخیراً هیوندای کرتا SUV و اخیرا Stargazer MPV توسط ASEAN NCAP تست تصادف شدند که نتایج جالبی به همراه داشت. برای یکی، Creta 5 ستاره و Stargazer 4 ستاره در تجزیه و تحلیل تست تصادف ASEAN ،ب می کنند. هر دوی این خودروها در سال 2022 به طور خاص برای اندونزی تولید شدند.

رتبه بندی ایمنی هیوندای کرتا فیس لیفت 2022

هند یکی از پنج بازار مهم خودرو در جهان است. با جمعیت بسیار زیاد، نیاز به حمل و نقل همیشه آشکار است. روند داشتن وسیله نقلیه شخصی نیز بسیار بالا می رود. ماروتی سوزوکی خودروساز شماره یک در هند است و پس از آن هیوندای در رتبه دوم قرار دارد. هر دوی این سازندگان اغلب به دلیل اولویت ندادن به قابلیت تصادف یک وسیله نقلیه با سستی مواجه می شوند.

Stargazer امتیاز 25.97 از 32 را در حفاظت از سرنشینان بزرگسال، 36.92 امتیاز از 51 امتیاز در حفاظت از سرنشینان کودک، 12.64 امتیاز از 21 امتیاز در سیستم های کمک ایمنی و در نهایت Stargazer امتیاز 7 از 16 را در ایمنی موتورسوار به دست آورد. مجموع تمام نمرات، Stargazer MPV 4 ستاره از 5 را در تست تصادف ASEAN NCAP ،ب کرد.