هیوندای کرتا SX اجرایی، رنگ قرمز متوقف شد

با موتور جدید، ورنا در حال حاضر به قوی ترین خودرو در بخش سدان های سایز متوسط ​​تبدیل شده است. Creta و Seltos به زودی از مزایای مشابهی برخوردار خواهند شد. برای مرجع، رقیب ماروتی گرند ویتارا 114 ، بخار قدرت دارد در حالی که اشکودا کوشاک 148 ، بخار قدرت تولید می کند. با این حال، موتور توربو بنزینی جدید برای Creta احتمالاً مصرف سوخت کمتری دارد، به خصوص در مقایسه با نوع هیب، الکتریکی Maruti Grand Vitara. دومی دارای تاییدیه بهره وری سوخت 27.97 کیلومتر است که با موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید Creta دشوار خواهد بود. اما برای افرادی که عملکرد را در اولویت قرار می دهند، موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید قطعاً من، است.

لیفت صورت Creta برای دریافت ADAS

هیوندای کرتا با تغییراتی در ،یب انواع مختلف، اکنون در 7 سطح تریم و با 6 گزینه رنگ در دسترس خواهد بود.

هیوندای کرتا SX Executive متوقف شد
تصویر – استاد نقد

بر اساس تقاضا و ترجیحات مصرف کننده در حال تکامل، OEM ها به طور منظم لیست انواع را به روز می کنند. یک نمونه اخیر، توقف مدل SX Executive هیوندای کرتا است. با تغییرات، Creta اکنون در تریم های E، EX، S، S+ Knight، SX، SX (O) و SX (O) Knight Edition در دسترس است.

هیوندای کرتا SX Executive متوقف شد

به لطف این، هیوندای توانست Creta SX Executive را با قیمت بسیار مقرون به صرفه‌تری عرضه کند. در مقایسه با نسخه SX، نسخه Executive حدود 80 هزار روپیه کمتر قیمت داشت. یکی دیگر از آپدیت های Creta، توقف گزینه رنگ قرمز توت است. این کمی تعجب آور است، زیرا قرمز یک انتخاب محبوب برای اتومبیل ها است. شاید در مورد کرتا تقاضای کافی برای سایه قرمز وجود نداشته باشد. از این پس، Creta در رنگ‌های سفید قطبی، آبی جین، مشکی فانتوم، سفید قطبی با سقف مشکی فانتوم، خا،تری تایتان و نقره‌ای تایفون در دسترس خواهد بود.

قیمت کرتا از 10.84 لک تا 18.34 لک برای نوع بنزینی و 11.89 لک تا 19.13 لک برای نوع دیزلی متغیر است. قیمت‌ها به زودی به‌روزرس، می‌شوند زیرا این شرکت Creta به‌روز شده را با موتور سازگار فاز 2 BS6 عرضه می‌کند. در حال حاضر، Creta با موتورهای 1.5 لیتری MPi بنزینی و 1.5 لیتری دیزلی در دسترس است. مدل اول 115 ، بخار قدرت تولید می کند و گشتاور آن 144 نیوتن متر است و با گزینه های گیرب، 6 سرعته دستی و IVT عرضه می شود. واحد دیزلی 116 ، بخار / 250 نیوتن متر قدرت تولید می کند و به گیرب، 6 سرعته دستی یا 6 سرعته اتوماتیک متصل می شود.

کرتا موتور جدید توربو بنزینی دریافت می کند

از نظر فروش، کرتا با 10421 دستگاه پرفروش ترین شاسی بلند کامپکت در فوریه 2023 بود. سهم بازار 29.45 درصد بود. گراند ویتارا با فروش 9183 دستگاه و سهم بازار 25.95 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت. همانطور که مشخص است، در حال حاضر یک رقابت نزدیک بین کرتا و گرند ویتارا برای رتبه 1 وجود دارد.


منبع: https://www.rushlane.com/hyundai-creta-sx-executive-discontinued-red-colour-12463202.html

هیوندای و کیا هر دو در حال معرفی یک موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید هستند. بعد از آلکازار، ورنا نسل جدید موتور جدید را دریافت خواهد کرد. New Verna قرار است در 21 مارس عرضه شود. این آپدیت همچنین با Creta، Seltos و Carens معرفی خواهد شد. موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید 158 ، بخار قدرت و 253 نیوتن متر تولید می کند. گزینه های گیرب، شامل 6 سرعته دستی و 7 سرعته DCT است.

Creta SX Executive در ژوئن 2021 راه اندازی شد. در آن زمان صنعت خودرو به دلیل کمبود تراشه و قطعات در یک بحران شدید قرار داشت. به همین دلیل، بسیاری از خودروسازان انواع جدیدی را عرضه ،د که فاقد ویژگی بودند. Creta SX Executive ویژگی هایی مانند صفحه نمایش لمسی، اتصال Bluelink، Apple CarPlay، Android Auto، حالت Arkamys Sound، زنگ هشدار سرقت و غیره را از دست داده است.

قیمت هیوندای کرتا مارس 2023 - انواع
قیمت هیوندای کرتا مارس 2023 – انواع

با توجه به اینکه Verna جدید با ADAS و Seltos فیس لیفت با ماژول ADAS جاسوسی شده است، این احتمال وجود دارد که Creta فیس لیفت نیز ADAS را دریافت کند. ورود گرند ویتارا و تویوتا هایرایدر باعث افزایش رقابت در بخش SUV های کامپکت شده است. در حالی که کرتا همچنان پرفروش ترین شاسی بلند کامپکت است، همیشه بهتر است یک قدم جلوتر از رقبا باشید. انتظار می رود فیس لیفت کرتا در سال 2024 عرضه شود.