وانت جی ام سی سیرا EV رونمایی شد

اشتباه نکنید GMC Sierra EV هنوز هم فریاد زده و ماهیت آمریکایی دارد. در مقایسه با هامر EV کمتر است. دنالی نام تریمی است که بر روی مدل های با مشخصات بالای محصولات GMC زده می شود. دنالی اغلب به تنهایی به ،وان یک برند در نظر گرفته می شود و طرفداران زیادی دارد. این اولین باری است که دنالی بخشی از انقلاب EV را دریافت می کند.

در حال حاضر، GMC تنها بسته Denali Edition 1 را ارائه می‌کند و پس از عرضه، انواع ارزان‌تر نیز تولید خواهد شد. اگرچه تولید برای سال 2024 برنامه ریزی شده است. در زمان راه اندازی، GMC Sierra EV تنها به ،وان کابین خدمه با AWD در دسترس است. دارای دو موتور الکتریکی است. ،یبی، 754 ، بخار قدرت و 1065 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

Denali ارزان نیست و با بسته GMC Sierra EV Denali Edition 1 صادق است. با قیمت 108695 دلار (تقریباً 90 میلیون روپیه، قبل از مالیات و عوارض واردات)، در مقایسه با تریم پلاتینیوم لایتنینگ F-150 فورد کمی گرانتر است. دارای فضای داخلی مدرن و مجلل، فرنک (تنه جلو) و حضور زیاد است.

گفتن اینکه وانت بارها در آمریکا یک معامله بزرگ هستند، دست کم گرفته شده است. پیکاپ ها به ،وان کاربردی ترین نوع وسیله نقلیه پذیرفته شده اند و عمیقاً با سبک زندگی آمریکایی و شیوه زندگی آمریکایی ادغام شده اند. اخیراً یک تغییر پارادایم رخ داده است که بخش پیکاپ به آرامی تحت تأثیر انقلاب EV قرار می گیرد.

GMC Sierra EV Denali Edition 1 Pack Pickup Truck مجهز به موتورهای الکتریکی دوگانه است که 754 ، بخار قدرت و 1065 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

جی ام سی سیرا EV
جی ام سی سیرا EV

اگر فکر می‌کردید هامر EV از نظر همه چیز عجیب است، جنرال موتورز از Sierra EV حمایت کرده است. GMC، شورلت و هامر زیر چتر جنرال موتورز قرار دارند و از این رو بیش از آنچه که تصور می شود به هم مرتبط هستند. با وانت GMC Sierra EV، جنرال موتورز تغییر شخصیت را نسبت به خودروهای برقی سیلورادو و هامر EV ایجاد می کند.

GMC Sierra EV - داخلی
GMC Sierra EV – داخلی

آمریکا یکی از بزرگترین بازارهای خودرو روی زمین است. وقتی ما می گوییم خودرو، منظور ما کامیون های وانت است، زیرا آنها هر نوع ماشینی را بیش از حد می فروشند. سه خودروی پرفروش، پیکاپ ترینیتی آمریکایی (Ford-Chey-Dodge) هستند. وانت‌های سری F فورد و پس از آن پیکاپ‌های Chevy Silverado یا سری پیکاپ‌های Dodge RAM قرار دارند.

ما دیدیم که هامر با گشتاور هیولایی 15500 نیوتن متر و قدرت 1000 ، بخار الکتریکی شد. بله اشتباه تایپی نیست ظاهراً این یک چیز در آمریکاست که چنین ارقامی عادی است. فورد سری F در قالب F-150 Lightning همراه با جنرال موتورز در قالب Chevy Silverado EV، Hummer EV و اکنون Sierra EV دچار شوک الکتریکی شدند.

وانت جی ام سی سیرا EV رونمایی شد

حالت Max Power حالتی است که ارقام فوق را دریافت می کند. این پیشرانه این پیکاپ الکتریکی را در 4.5 ث،ه از 0 به 60 مایل در ساعت می رساند. باتری به احتمال زیاد همان بسته 200 کیلووات ساعتی موجود در هامر EV و Silverado EV است و برد ادعا شده 400 مایل (643 کیلومتر) است. همچنین از قابلیت شارژ سریع نیز برخوردار است.

قیمت گذاری

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه بسته Denali Edition 1 می‌توان به فرمان چرخ‌های عقب که امکان راه رفتن ،چنگی را امکان‌پذیر می‌کند، چرخ‌های آلیاژی 24 اینچی، سیستم رانندگی Super-Cruise Hands-Free، سیستم تعلیق بادی قابل تنظیم با افزایش ارتفاع سواری و موارد دیگر. GMC Sierra EV رقیب Rivian R1، Ford F-150 Lightning، Hummer EV، Silverado EV و موارد مشابه است.


منبع: https://www.rushlane.com/gmc-sierra-ev-pickup-truck-revealed-1st-electric-denali-12451935.html