وانت فورس گورکا خالدار با رویه نرم

اسنورکل جلوی گورکا و رینگ های آلیاژی 18 اینچی نیز روی این قاطر آزمایشی وجود دارد. نیمه پایینی درب عقب لولایی جانبی Cruiser MUV نیز وجود دارد. عملکرد 4X4 از جعبه انتقال 2 سرعته همراه با دیفرانسیل های قفل مک،کی جلو و عقب نیز بسیار محتمل است.

نگاه جلو
نگاه جلو

تست خالدار وانت فورس گورکا با تاپ نرم
تست خالدار وانت فورس گورکا با تاپ نرم

درست مانند هر وسیله نقلیه دیگری از این شرکت، وانت فورس گورکا مجهز به یک موتور دیزلی 2.6 لیتری FM CR است که به یک جعبه دنده 5 سرعته متصل می شود.

اگر فکرش را بکنید، Tata Yodha Crew Cab 4X4 دارای قدرت مک،کی قابل مقایسه با وانت گورکا یا ایسوزو V-Cross است، اما قیمت آن فقط روپیه است. 10.71 لک (سابق). برای زمینه، Force Cruiser MUV بدون 4X4، قفل دیفرانسیل جلو و عقب، رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی، اسنورکل، سقف نرم و هر گیزموی فانتزی دیگری هزینه دارد. 13.31 لک (سابق).


منبع: https://www.rushlane.com/force-gurkha-pickup-truck-s،ted-with-soft-top-military-use-12470649.html

کانال YouTube Area Of Interest اخیراً ویدیویی را آپلود کرده است که نسخه استتار شده همان وسیله نقلیه را پوشش می دهد. به جز، این یکی دارای بالای نرمی بود که جای بار خود را می پوشاند. این ممکن است به خوبی ویترین Force Motor برای ارتش هند باشد. وانت بارها بسیار متنوع هستند و با چندین برنامه نظامی سازگاری دارند.

وانت فورس گورکا خالدار با رویه نرم

پس امکان زره بندی سبک (فولاد یا کولار) با این قاطر آزمایشی وجود دارد. موتور توربو دیزل 2.6 لیتری FM CR حتی با استفاده از زره های سبک نیز باید در این مسیر من، باشد. این را می گوییم زیرا فورس موتورز در اتوبوس های خود نیز همین موتور را با ظرفیت وزن ناخالص 7550 کیلوگرم مجهز می کند. اعداد عملکرد ممکن است در مقایسه با 90 ، بخار و 250 نیوتن متر SUV گورکا متفاوت باشد.

سایر ،اصر قابل توجه

بنا به گزارش ها، ماروتی سوزوکی در حال مذاکره با ارتش هند برای توسعه جیمنی با روکش نرم است. جیمنی هنوز در هند راه اندازی نشده است، که در 7 ژوئن اتفاق می افتد. بعداً، ممکن است احتمال حضور جیمنی در ارتش هند وجود داشته باشد.

گربه در حال حاضر خارج از کیف است و ما می د،م که فورس موتورز با ایده عرضه یک نسخه پیکاپ از Cruiser MUV خود با نام تجاری Gurkha بازی می کند. یکی از خوانندگان ما آن را در حال آزمایش در اطراف پونا بدون هیچ گونه استتار مشاهده کرد. سایه سبز تیره داشت. اگر در هند راه اندازی شود، از جایی که Tata Xenon و Mahindra Scorpio Getaway رفته بودند، «پیکاپ» می شود.

با نگاه ، به این قاطر آزمایشی وانت پیکاپ فورس گورکا، من را به یاد قاطر آزمایشی ایسوزو V-Cross سبز رنگ با روکش نرم می اندازد. شایعه شده بود که آن یکی نیز در حال آزمایش توسط ارتش هند برای القاء است. روی این قاطر آزمایشی پیکاپ فورس گورکا استتار کامل وجود داشت که در مورد مشاهده قاطرهای آزمایشی قبلی چنین نبود.

در حال حاضر، ناوگان وسایل نقلیه غیر زرهی هند به طور گسترده تحت سلطه Maruti Suzuki Gypsy است. رویه نرمی را ارائه می دهد که می تواند به طور کامل جدا شود. این برای ارتش از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا برداشتن ،مت بالایی نقاط کور برای درگیری با خصومت ها را کاهش می دهد. چیزی که تاتا سافاری استورم و ماهیندرا اسکورپیو ک،یک فاقد آن هستند.

وانت بار در ارتش هند