وسایل نقلیه تعریف شده نرم افزار (SDVs)، ADAS Collab: Tata Tech، TiHAN

SDV ها در خط مقدم نوآوری های فناوری در بخش خودرو هستند. این خودروها از حسگرهای زیادی از جمله دوربین، LiDAR، رادار و سنسورهای اولتراسونیک استفاده می‌کنند. آنها محیط خود را درک می کنند و تصمیمات آگاهانه ای در اتوماسیون خودرو می گیرند. ادغام کامپیوترهای قدرتمند پردازنده و نرم افزارهای پیچیده ضروری است. این SDV ها را قادر می سازد تا داده های حسگر را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کنند، شرایط جاده را تفسیر کنند، و سناریوهای ترافیکی پیچیده را هدایت کنند.

توسعه SDV ها با فناوری مستقل نیازمند راه حل ها و شتاب دهنده های نوآورانه است تا به بهینه سازی ج، زم، توسعه محصول کمک کند. SDV ها آینده فناوری خودرو هستند و برای همگام شدن با صنعت به سرعت در حال پیشرفت ضروری هستند.

نوآوری در توسعه نرم‌افزار، شبیه‌سازی و روش‌های آزمایش برای برآورده ، این خواسته‌ها ضروری است. علاوه بر این، هزینه توسعه و آزمایش فناوری خودمختار می تواند بسیار زیاد باشد. بنابراین، همکاری بین Tata Technologies و TiHAN IIT Hyderabad با هدف رسیدگی به این چالش ها با استفاده از ،یب تخصص و منابع آنها است.

نیاز به نوآوری در توسعه SDV با فناوری خودمختار

ADAS بر افزایش قابلیت‌های راننده و بهبود ایمنی کلی خودرو تمرکز دارد. این فناوری با ارائه هشدارها، ترمز خودکار و مداخلات فرمان در هنگام شناسایی خطرات احتمالی به رانندگان کمک می کند. سیستم های ADAS اغلب به ،وان پایه ای برای قابلیت های رانندگی مستقل عمل می کنند. و شکاف بین وسایل نقلیه معمولی و وسایل نقلیه کاملاً خودمختار را پر کنید.

Tata Technologies و TiHAN-IIT Hyderabad با یکدیگر همکاری می کنند
Tata Technologies و TiHAN-IIT Hyderabad با یکدیگر همکاری می کنند

Tata Tech، TiHAN Exploring Software Defined Vehicles (SDVs) و Advanced Driver Assistance Systems (ADAS)

پرداختن به چالش‌های توسعه SDV و آ،ین فناوری‌ها
بهینه سازی ج، زم، توسعه محصول
توسعه پلتفرم ها و اثبات مفهوم (POC) برای وسایل نقلیه نرم افزاری تعریف شده (SDV) و ADAS
ارتقاء مهارت مهندسان Tata Technologies در حوزه های فناوری جدید
همکاری در SDV و ADAS


منبع: https://www.rushlane.com/software-defined-vehicles-tata-tech-tihan-12469128.html

ظهور وسایل نقلیه خودران یک تغییر پارادایم در صنعت خودرو ایجاد کرده است. SDV ها بر ،یبی از نرم افزار، حسگرها و هوش مصنوعی برای حرکت و کار در جاده ها بدون دخالت انسان متکی هستند. ADAS شامل طیف وسیعی از فناوری‌هایی است که برای افزایش ایمنی و عملکرد وسایل نقلیه طراحی شده‌اند. از ویژگی های این خودرو می توان به جلوگیری از برخورد، هشدار ،وج از خط و کروز کنترل تطبیقی ​​اشاره کرد.

آشنایی با وسایل نقلیه تعریف شده نرم افزاری (SDV) و سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS)

انتظار می رود همکاری بین Tata Technologies و TiHAN چندین مزیت داشته باشد، از جمله:

توسعه SDV ها با فناوری خودمختار چندین چالش را به همراه دارد. نیاز به راه‌حل‌ها و شتاب‌دهنده‌های نوآورانه وجود دارد که می‌توانند زمان و هزینه مرتبط با رشد فناوری را کاهش دهند. چرخه‌های توسعه سنتی خودرو زمان‌بر هستند. اما با پیشرفت در SDV ها، تقاضای فزاینده ای برای ج، زم، توسعه سریع محصول برای سیستم های خودروهای هوشمند وجود دارد.

اهمیت راه حل ها و شتاب دهنده های نوآورانه در توسعه SDV

صنعت خودرو به طور مداوم در حال تحول است و فناوری نقش مهمی در شکل دادن به آینده آن ایفا می کند. در یک پیشرفت مهم، تاتا تک یادداشت تفاهم (MoU) با مرکز نوآوری فناوری در ناوبری خودمختار (TiHAN) در موسسه فناوری هند (IIT)، حیدرآباد امضا کرده است. هدف این همکاری توسعه وسایل نقلیه نرم افزاری تعریف شده (SDV) و سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) است. توانمندسازهای کلیدی انقلاب رانندگی خودمختار برای وسایل نقلیه مبتنی بر نرم افزار.