ولوو از SUV کوچک الکتریکی خبر می دهد

گزارش‌ها از اروپا قبلاً حاکی از آن بود که ولوو در حال آماده شدن برای معرفی یک شاسی‌بلند برقی ورودی در سال 2023 برای پر ، شکاف باقی مانده از هاچ‌بک‌های C30 و V40 است. اگر اینطور باشد، احتمالاً SUV کوچکتر EX20 یا EX30 نامیده می شود.

ولوو تایید کرده است که قصد دارد هر سال یک خودروی الکتریکی جدید را برای پنج سال آینده عرضه کند، که با EX90 شروع می شود. همراه با یک نسخه الکتریکی از XC60، این SUV کوچک تایید نشده به وضوح بخشی از این طرح است.

پلک بزنید و آن را از دست خواهید داد، اما ولوو به تازگی برادر کوچک خود را به EX90 جدید مس،ه کرد.

سه سال از حذف V40 از مجموعه جه، ولوو می گذرد، در این مرحله XC40 به کوچکترین و ارزان ترین مدل آن تبدیل شد.

  • ولوو از SUV کوچک الکتریکی خبر می دهد

در سطح جه،، این برند متعهد شده است که تا سال 2030 فقط وسایل نقلیه الکتریکی بفروشد. در استرالیا، این اهرم را چهار سال زودتر می کشد.

یک قاب در ویدیوی اخیر خود برای EX90 هفت نفره نشان می دهد که یک ماشین بسیار کوچکتر با شبح مشابه را نشان می دهد. مشخص نیست که این SUV کوچک‌تر چه نش، خواهد داشت و آیا این یک برداشت تازه از خودرویی مانند XC40 است یا چیزی متفاوت.

گزارش شده است که این شاسی بلند کوچک اولین مدل از برند سوئدی خواهد بود که از معماری تجربه پایدار منبع باز جدید جیلی (SEA) استفاده می کند که در Zeekr 001 جدید پیش نمایش شده است.

بیشتر: ولوو استرالیا قصد دارد تا سال 2026 فقط برقی شود: همه جزئیات
بیشتر: ولوو EX90 2024 رسما فاش شد: تمام جزئیات
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/volvo-teases-small-electric-suv

گرافیک نورپردازی برای EX90 یک زنگ مرده است، اما شبح خودرو نشان می دهد که اندازه XC40 یا کوچکتر است.

اگرچه شرکت‌های نوپا مانند تسلا، BYD و پسرعموهای شرکتی آن در Polestar در حال حاضر فقط برقی هستند، ولوو قصد دارد اولین برندی باشد که به طور کامل به برق خالص در استرالیا منتقل می‌شود و قبلاً گزینه‌های بنزین، دیزل و پلاگین هیب، را ارائه کرده بود. به صورت محلی

  • ولوو از SUV کوچک الکتریکی خبر می دهد
    ولوو EX90
  • ولوو از SUV کوچک الکتریکی خبر می دهد