ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته

بهترین راه برای فکر ، در مورد V2G و V2H به ،وان یک مفهوم «به اشتراک گذاری نیرو» بین خانه/شبکه ​​برق و وسیله نقلیه است، که این پتانسیل را دارد که خانوارها و ادارات را کمتر به شبکه برای نیازهای انرژی خود وابسته کند.

ولوو به تدریج اطلاعات بیشتری درباره EX90 منتشر می کند و تأیید می کند که طیف جدیدی از کمک های راننده را که برای ایمن نگه داشتن سرنشینانش از همیشه طراحی شده است، معرفی می کند.

  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته
    تصاویر ثبت اختراع لو رفته
  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته

این برند سوئدی پیش از رونمایی در 9 نوامبر، جانشین تمام الکتریکی XC90 خود را مورد انتقاد قرار داده است و تأیید می کند که می تواند خانه و سایر دستگاه های الکتریکی شما از جمله سایر وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) را تامین کند.

اشتراک برق عمدتاً از طریق یک شارژر دو طرفه (همچنین به ،وان شارژر دوطرفه شناخته می شود) انجام می شود، نوع خاصی از شارژر که قادر است جریان را از باتری EV به شبکه برق یا خانه برگرداند.

یواخیم دو وردیه، رئیس اتوماسیون خودروهای ایمن در ولوو کارز، گفت: «ما معتقدیم EX90 ایمن‌ترین خودروی ولوو است که تاکنون در جاده‌ها آمده است.

تصاویر ثبت شده در دفتر مالکیت م،وی اتحادیه اروپا، اولین بار توسط Worldscoop، یک SUV ایستاده را نشان می دهد که به میزان زیادی از Volvo Concept Recharge وام گرفته است.

  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته
  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته
یک الگوریتم اساسی وجود دارد که شارژ و تخلیه باتری را به صورت “محدود” تضمین می کند، که ادعا می شود خطر ت،یب قابل اجتناب باتری را کاهش می دهد.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که جایگزینی XC90 تنها با پیشرانه های الکتریکی عرضه می شود. XC90 کنونی برای چند سال دیگر به بازار عرضه خواهد شد تا گزینه ای از قدرت بنزینی را به ،یداران ارائه دهد.

فناوری V2L را می توان به ،وان مثال برای برق رس، به وسایل برقی در طول سفرهای کمپینگ، زم، که از منبع برق دور هستید، یا در طول تلاش های نجات و امداد در هنگام بلایای طبیعی یا سایر بحران ها استفاده کرد.

EX90 همچنین دارای فناوری وسیله نقلیه به خانه (V2H) و وسیله نقلیه به شبکه (V2G) است که از همان اصل اساسی V2L استفاده می کند، اما برق را از باتری خودرو به خانه یا شبکه برق برمی گرداند.

  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته

مجموعه ای از هشت دوربین، پنج رادار، 16 حسگر اولتراسونیک و یک حسگر پیشرفته LiDAR در داخل و اطراف ولوو EX90 پراکنده شده است.

این شرکت می گوید در حال حاضر در حال ارزیابی بازارهایی است که امکان ارائه شارژ دوطرفه وجود دارد و در ابتدا فقط در “بازارهای منتخب” در دسترس خواهد بود.

ولوو EX90 یک معماری جدید خودرو را برای این خودروساز سوئدی معرفی خواهد کرد.

  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته

ولوو قصد دارد سخت افزار لازم برای شروع استفاده از ویژگی های شارژ دوطرفه، از جمله جعبه دیواری “پیشرفته” و سیستم مدیریت انرژی خانه را ارائه دهد.

یک پرونده جداگانه، برداشت شده توسط موتور 1، پیشنهاد می کند که نام Embla در کنار نشان EX90 استفاده شود، اگرچه جیم روآن، مدیر عامل شرکت اخیراً منصوب شده ممکن است برنامه های خود را برای معرفی مجدد نام های “واقعی” بر اساس یک سند لغو کرده باشد. اخبار خودرو اروپا گزارش.

EX90 به خودروهای الکتریکی مانند هیوندای Ioniq 5، کیا EV6، کیا نیرو، BYD Atto 3 و همچنین میتسوبیشی اوتلندر PHEV در ارائه قابلیت خودرو به بار (V2L) می‌پیوندد، اگرچه مشخص نیست که قدرت ،وجی V2L چقدر است. خواهد بود.

ولوو کار استرالیا هنوز به طور رسمی تایید نکرده است که EX90 به صورت محلی عرضه خواهد شد و از این رو مشخص نیست که آیا عملکرد شارژ دوطرفه در اینجا ارائه می شود یا خیر.

بیشتر: ولوو EX90 SUV طراحی شده تا ایمن‌ترین خودروی این شرکت باشد
بیشتر: V2L: چیست و چه فوایدی دارد؟
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/volvo-ex90-suv-to-offer-bi-directional-charging

بیشتر: V2L: چیست و چه فوایدی دارد؟

ولوو می‌گوید که کل فرآیند شارژ دوطرفه خودکار خواهد بود و کاملاً توسط عملکرد شارژ هوشمند در برنامه Volvo Cars مدیریت می‌شود.

لوازم جانبی دیگری مانند دوشاخه آداپتور برای لوازم خانگی و کابل برای شارژ خودروهای دیگر نیز در دسترس خواهد بود.

همچنین می تواند به شما این امکان را بدهد که وسیله نقلیه خود را در جایی با برق ارزان تر و تمیزتر شارژ کنید، و سپس در شب که قیمت برق ممکن است بالاتر باشد، آن را به خانه خود تخلیه کنید.

این برنامه همچنین به دارندگان این امکان را می‌دهد که EX90 را هنگامی که تقاضا از شبکه و قیمت‌ها پایین است شارژ کنند تا برای استفاده بعدی صرفه‌جویی کنند.

  • ولوو EX90 SUV برای ارائه شارژ دو جهته

ظاهراً این نسخه تکامل یافته معماری SPA XC90 فعلی خواهد بود که زیربنای وسایل نقلیه متوسط ​​تا بزرگ این برند است.

طبق گزارش‌ها، خودروهای الکتریکی SPA2 دارای کف کاملاً مسطح، برآمدگی‌های کوتاه‌تر و حالت کابین بیشتر به جلو خواهند بود، در حالی که مدل‌های موتور احتراقی طبق گزارش‌ها دارای نسبت‌های داخلی معمولی‌تر خواهند بود.

آینده ولوو EX90 SUV اولین خودروی این برند خواهد بود که برای شارژ دوطرفه “آماده سخت افزار” است.

،مت جلویی دارای چراغ های باریک و جلوپنجره بسته به دلیل پیشرانه الکتریکی است، در حالی که نمای جانبی بخشی از SUV و بخشی از کراس کانتری واگن است.