ولوو EX90 SUV 2023 بار دیگر طعنه زد

جدیدترین تیزر بهترین نگاه ما را به این شاسی بلند هفت نفره نشان می دهد که الهام گرفته از Concept Recharge است که در نوامبر 2021 معرفی شد.

  • ولوو EX90 SUV 2023 بار دیگر ط،ه زد
  • ولوو EX90 SUV 2023 بار دیگر ط،ه زد

این شاسی بلند بزرگ جانشین الکتریکی XC90 است و در اوا، ماه نوامبر به طور کامل معرفی خواهد شد. این در مسیر رسیدن به استرالیا است، اگرچه زمان بندی نهایی مشخص نشده است.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که جایگزینی XC90 تنها با پیشرانه های الکتریکی عرضه می شود. XC90 فعلی برای چند سال دیگر به ،یدار، که خواهان قدرت بنزینی هستند یک آپشن ارائه خواهد داد.

در داخل، داشبورد پشتی و صفحه نمایش لمسی عمودی EX90 را دیده‌ایم. ولوو می‌گوید «اولویت اصلی» طراحی داشبورد EX90 امکان انتقال از حالت‌های رانندگی دستی به حالت‌های کمکی و بعداً رانندگی خودکار بود.

از طریق فیلترهای مات می‌تو،م نشانه‌های نور LED و اشاره‌ای به نمایه‌ای را ببینیم که به نظر می‌رسد نسبت‌های ک،یک SUV را با براقی بیشتر مطابق با آ،ین واگن‌های کراس کانتری ولوو ،یب می‌کند.

مجموعه‌ای از ع،‌های جزئیات، پوشش‌های آیرودینامیک چرخ‌ها، دستگیره‌های هموار درها و پوزه بسته خودرو را نشان می‌دهد. ولوو ادعا می کند که این خودرو دارای ضریب درگ 0.29 است.

ولوو همچنین تصویری از سنسور LiDAR روی سقف خودرو را به نمایش گذاشته است که یک قطعه کلیدی در پازل خودران این برند است. ولوو می‌گوید که LiDAR می‌تواند تصادفات جاده‌ای را در صورت گسترده شدن ۲۰ درصد کاهش دهد.

طبق گزارش‌ها، خودروهای الکتریکی SPA2 دارای کف کاملاً مسطح، برآمدگی‌های کوتاه‌تر و حالت جلوتر کابین خواهند بود، در حالی که مدل‌های موتور احتراقی طبق گزارش‌ها دارای نسبت‌های داخلی معمولی‌تر خواهند بود.

مجموعه ای از هشت دوربین، پنج رادار، 16 حسگر اولتراسونیک، و آن حسگر LiDAR در داخل و اطراف ولوو EX90 پراکنده شده است.

ولوو استریپتیز تدریجی پرچمدار SUV الکتریکی آینده خود را ادامه داده است EX90.

این خودرو معماری جدیدی را برای ولوو ارائه خواهد کرد. ظاهراً این نسخه تکامل یافته معماری SPA خودروی فعلی خواهد بود که زیربنای وسایل نقلیه متوسط ​​تا بزرگ این برند است.

بیشتر: همه چیز Volvo XC90
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/2023-volvo-ex90-suv-teased-a،n