ویکتوریا در حال سرکوب تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها در ماشین است

صرف نظر از اینکه تلفن همراه یا رایانه لوحی شما به طور ایمن در پایه نصب شده باشد، نمی تو،د متن، اعداد یا نمادها را وارد کنید، پیمایش کنید یا تماس های ویدیویی بگیرید و همچنین نمی تو،د فیلم ها، بازی ها، ع، ها، ایمیل ها یا رسانه های اجتماعی را مشاهده کنید.

ویکتوریا در راه اندازی دوربین های تشخیص کمربند ایمنی و تلفن همراه تنها نیست. کوئینزلند همچنین دوربین‌های متعددی از این نوع راه اندازی کرده است و بیش از 100000 تخلف را بین 1 نوامبر 2021 تا 25 مه 2022 ثبت کرده است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/victoria-،ing-down-on-p،nes-smar،ches-tablets-in-the-car

این قو،ن همچنین در مورد سیستم های اطلاعات سرگرمی، دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند و دستگاه های کلاه ایمنی موتور سیکلت اعمال می شود.

با این حال، می‌تو،د از آن برای مدیریت تماس صوتی، پخش موسیقی، تنظیم صدا یا استفاده از ناوبری یا هر عملکرد دیگری که برای کمک به کار با خودرو طراحی شده است، استفاده کنید.

بسیاری از رانندگان با استفاده از تلفن های همراه پشت فرمان همچنان زندگی خود را به خطر می اندازند. آنتونی کاربینز، وزیر پلیس ویکتوریا، گفت: ما با این قو،ن جاده‌ای جدید و همچنین فناوری تشخیص تلفن و کمربند ایمنی از این نوع رفتار خطرناک در جاده‌های خود جلوگیری می‌کنیم.

،ت ویکتوریا همچنین به تحقیقاتی اشاره کرده است که حواس پرتی حداقل 11 درصد از مرگ و میرها را شامل می شود.

این درایورها همچنین می‌توانند برای تنظیم تنظیمات ناوبری، کنترل‌های تهویه مطبوع و عملکردهای صوتی، یک سیستم اطلاعات سرگرمی را برای مدت کوتاهی لمس کنند. هیچ پیمایش یا کنترل صوتی مجاز نیست.

در مورد دستگاه های پوشیدنی، این درایورها نمی توانند آنها را لمس کنند یا از کنترل های صوتی استفاده کنند. از دستگاه های کلاه ایمنی موتورسیکلت فقط می توان برای ناوبری و پخش صدا استفاده کرد.

  • ویکتوریا در حال سرکوب تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها در ماشین است

به روز رس،، 31/03/2023با اعمال جریمه های جدید از امروز در ویکتوریا، ما این مقاله را به جلو آورده ایم.

ایالت ویکتوریا در حال سرکوب رانندگان حواس‌پرتی است و قو،ن جدیدی را از 31 مارس 2023 در مورد استفاده از دستگاه‌ها به همراه دوربین‌های تلفن همراه و کمربند ایمنی معرفی می‌کند.

قابل درک است که قو،ن به طور کلی برای رانندگان زبان آموز P1 و P2 سختگیرانه تر است. عملاً، این رانندگان نمی توانند هیچ یک از کارهایی که دارندگان گواهینامه کامل مجاز به انجام آن هستند را انجام دهند، تنها با استثناهای محدود.

قو،ن مربوط به دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند کمی متفاوت است. می تو،د یک تماس صوتی را مدیریت کنید، صدا را پخش یا پخش کنید و سطح صدا را تنظیم کنید، اما تمام.

  • ویکتوریا در حال سرکوب تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها در ماشین است

با این حال، این درایورها نمی‌توانند در هنگام حرکت روی دستگاه پیمایش کنند یا اطلاعات یا متن را وارد کنند.

رانندگان یادگیرنده و آزمایشی در صورت جمع آوری بیش از چهار امتیاز در یک سال، مجوز یا گواهینامه خود را از دست خواهند داد. حد مجاز دارندگان مجوز کامل 11 امتیاز نقص در یک دوره سه ساله است.

ما به هر راننده ای نیاز داریم که وقتی پشت فرمان است، تصمیمات درستی بگیرد. وقتی این کار را نمی کنند، دوربین های ایمنی جاده و پلیس ویکتوریا در آنجا هستند تا آنها را پاسخگو کنند.

اگر وسیله نقلیه ای را برای شغل خود رانندگی می کنید، به ،وان مثال رانندگان کامیون و تا،ی یا اپراتورهای اشتراکی سواری، همچنین مجاز به انجام کارهای زیر با یک دستگاه هستید:

  • قبول یا رد یک شغل
  • جمع آوری اطلاعات
  • حفظ ایمنی و امنیت
  • تسهیل در جابجایی مسافران

،ت ویکتوریا می گوید تمام قو،ن جدید در مورد دوچرخه سواران و اپراتورهای دوچرخه، اسکوترهای برقی، «وسایل نقلیه تفریحی» مانند اسکیت بردها و رو،بلیدها و وسایل حمل و نقل شخصی الکتریکی اعمال می شود.


درایورهای Learner، P1 و P2 تنها در صورتی می‌توانند از دستگاه‌های نصب‌شده برای ناوبری و پخش صدا استفاده کنند که قبل از شروع سفر تنظیم شده باشد. آنها نمی توانند دستگاهی را در حال حرکت حتی برای رد شدن از یک آهنگ یا تغییر مقصد لمس کنند.

شما می تو،د یک تفکیک کامل از قو،ن را مشاهده کنید در وب سایت VicRoads.

  • ویکتوریا در حال سرکوب تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها در ماشین است

درایورهای Learner، P1 و P2

دارندگان مجوز باز

استفاده غیرقانونی از تلفن همراه یا دستگاه های دیگر 555 دلار جریمه و 4 امتیاز انحراف به همراه دارد. اگر موضوع در دادگاه رسیدگی شود، جریمه می تواند تا 1849 دلار باشد.

راکبان اسکوتر برقی، دوچرخه و غیره