پایان توسعه هیبریدی پلاگین سوبارو – گزارش

این توسعه شامل یک کارخانه خودروهای برقی در گونما، شمال توکیو است که در سال 2027 افتتاح می شود.

سوبارو هرگز PHEV را در استرالیا عرضه نکرده است، اگرچه نسخه های هیب، Forester و XV را به فروش می رساند و امسال نسخه هیب، کراس ، جدید خود را ارائه خواهد کرد.

  • پایان توسعه هیب، پلاگین سوبارو - گزارش
    تنها

همچنین در سال 2023، سولترا تمام الکتریکی، دوقلو تویوتا bZ4x، عرضه می شود.

تمرکز بر فناوری خودروهای الکتریکی باعث می شود سوبارو 1.8 میلیارد دلار (2.6 میلیارد دلار استرالیا) در پنج سال آینده سرمایه گذاری کند.

  • پایان توسعه هیب، پلاگین سوبارو - گزارش
    بازار ایالات متحده Crosstrek PHEV

این گزارش می‌گوید سوبارو از فناوری هیب، تویوتا استفاده خواهد کرد و مدل‌های هیب، جدیدی را در حدود سال 2025 عرضه خواهد کرد.

سال گذشته در مجموع 33416 خودروی برقی در استرالیا فروخته شد.

  • پایان توسعه هیب، پلاگین سوبارو - گزارش

برع،، آئودی بار دیگر یک PHEV را ارائه خواهد کرد، این بار در Q5 محبوب خود، در حالی که مزدا CX-60 اولین PHEV این برند ژاپنی خواهد بود.

سوبورو گزارش شده است که به تولید پلاگین هیب، (PHEV) پایان می‌دهد و تلاش‌های الکتریکی خود را بر روی خودروهای باتری‌دار الکتریکی و هیب،‌های با استفاده از فناوری تویوتا متمرکز کرده است.

برخی از شرکت ها ترجیح داده اند که آ،ین نسل PHEV های خود را پایین نیاورند، از جمله کیا با جدیدترین نیرو و مرسدس بنز با GLC جدید.

نیکی آسیا گزارش می دهد که سوبارو تولید PHEV را با توجه به فروش ضعیف به تدریج متوقف خواهد کرد. نسخه PHEV Crosstrek (XV) – تنها افزونه سوبارو – تنها یک درصد از کل فروش سوبارو در ایالات متحده در سال گذشته یا 2600 دستگاه را به خود اختصاص داد.

فروش PHEV در استرالیا از 3372 دستگاه به 5937 دستگاه در سال 2022 افزایش یافت، اما خودروهای برقی در بین استرالیایی ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

سوبارو اعلام کرده است که تا سال 2030، 40 درصد از درآمد آن از مدل های هیب، یا برقی تامین می شود.

برندهای متعددی اعلام کرده‌اند که قصد دارند نه تنها خودروهای احتراقی بلکه PHEV را نیز کنار بگذارند. به ،وان مثال، ولوو خودروهای برقی را از سال 2026 در استرالیا و از سال 2030 در سطح جه، به طور انحصاری به فروش خواهد رساند، تا آن زمان بنتلی، مازراتی و مینی نیز خط تولید خودروهای برقی خواهند داشت.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/subaru-ending-plug-in-hybrid-development-report

سوبارو Solterra را با تویوتا توسعه داد که 20 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. با این حال، نیکی آسیا گزارش می دهد که سوبارو به احتمال زیاد خودروهای برقی با باتری (EVs) را در حرکت رو به جلو توسعه می دهد.