پس از رفع مشکل توپی چرخ، تولید تویوتا bZ4X از سر گرفته شد

آقای مائده گفت: “ما دوباره به دلیل نگر،، اضطراب و ناراحتی که برای مشتریان، فروشندگان و سهامدارانمان ایجاد کرده ایم عذرخواهی می کنیم.” رویترز.

  • پس از رفع مشکل توپی چرخ، تولید تویوتا bZ4X از سر گرفته شد

این شرکت در دسامبر گذشته 16 خودروی الکتریکی با برند تویوتا و ل،وس را معرفی کرد و اعلام کرد تا سال 2030 30 مدل برقی را در بخش های مسافری و تجاری در سراسر جهان عرضه خواهد کرد.

اگرچه تویوتا نسخه های الکتریکی دو نسل از RAV4 را برای اجاره در بازارهای منتخب در دسترس قرار داد و یک C-HR الکتریکی را در سال 2020 در چین معرفی کرد، bZ4X اولین خودروی برقی زمینی آن است.

معاون اجرایی تویوتا، ماساهیکو مائدا، گفت رویترز محموله های bZ4X به تدریج از سر گرفته می شود و این شرکت مشتری، را که منتظر خودرو هستند در اولویت قرار می دهد.

تویوتا قبلاً هیچ اطلاعاتی در مورد این مشکل ثانویه فاش نکرده است.

سوبارو همچنین 2600 نمونه از Solterra خود را که به طور مش، با تویوتا توسعه داده شده و در همان کارخانه Motomachi در ژاپن تولید شده است، به خاطر همین موضوع فراخوان کرد.

بیشتر: همه چیز تویوتا bZ4X
بیشتر: خودروهای برقی تویوتا bZ4X و سوبارو سوبارو به دلیل احتمال افتادن چرخ‌ها فراخوان شدند
بیشتر: تویوتا ایالات متحده ،ید bZ4X را ارائه می دهد، مشکل چرخ حل نشده باقی مانده است
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-bz4x-،uction-resumes-after-wheel-hub-issue-fixed

در ماه آگوست، تویوتا نامه‌ای به صاحبان bZ4X در ایالات متحده ارسال کرد و به آنها تعدادی گزینه پیشنهاد داد – از جمله ،ید کامل خودرو در صورتی که بخواهند دست خود را از آن پاک کنند.

اخطار فراخوان مشابهی توسط تویوتا در ایالات متحده آمریکا در 23 ژوئن تسلیم شد.

در پر ،ی که در 6 اکتبر به و، زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن ارسال شد، این اصلاح شامل تعویض همه پیچ‌های توپی چرخ‌ها و حصول اطمینان از سفت شدن صحیح آنها می‌شود.

  • پس از رفع مشکل توپی چرخ، تولید تویوتا bZ4X از سر گرفته شد

اگرچه سوبارو بی،ه ای در رابطه با شروع مجدد تولید Solterra صادر نکرده است، انتظار می رود که تعمیر بدون توجه به نشان روی دماغه انجام شود.

  • پس از رفع مشکل توپی چرخ، تولید تویوتا bZ4X از سر گرفته شد
    سوبارو سولترا

در اخطار فراخو، که توسط و، زمین، زیرساخت، حمل و نقل و گردشگری ژاپن در 23 ژوئن صادر شد، توصیه می‌شود «پیچ ممکن است به دلیل پیچ‌های تند مکرر و ترمز ناگه، شل شود».

تویوتا اعلام کرده است که تولید خود را از سر گرفته است bZ4X SUV تمام الکتریکی در 6 اکتبر، پس از یافتن راه حلی برای مشکل پیچ توپی چرخ که باعث فراخوان جه، در ژوئن امسال شد.

در تویوتا چرخ‌ها دوباره برمی‌گردند و در حرکت هستند.

این و،خانه به مالکان هشدار داد که رانندگی با وسایل نقلیه خود را متوقف کنند و “به محض تصمیم گیری اقدامات دائمی انجام دهند.”

تویوتا اعلام کرد که مشکل احتمالی کیسه های هوا در bZ4X را نیز شناسایی و رفع کرده است. برخی از کیسه های هوا به طور نامن، در کارخانه نصب شده بودند و به دلیل قرار دادن بند در داخل مجموعه کیسه هوا در معرض خطر از کار افتادن بودند.

این خودروساز در ماه ژوئن 2700 مدل bZ4X را به دلیل مشکل پیچ و مهره توپی چرخ فراخوان داد که در بدترین حالت ممکن است باعث افتادن چرخ ها شود.

تویوتا استرالیا قصد دارد تعداد کمی از bZ4X را در سال 2023 به اینجا بیاورد، زیرا در ابتدا از عرضه اوا، سال 2022 صحبت کرده بود. بازوی محلی این شرکت قبلاً هشدار داده بود که این خودرو “گران خواهد بود”.

آقای مائده گفت رویترز این شرکت تنها در یکی دو ماه گذشته از مشکل کیسه هوا مطلع شد.

تویوتا bZ4X و سوبارو سوبارو اولین مدل هایی هستند که از معماری جدید خودروهای الکتریکی e-TNGA استفاده می کنند که توسط سوبارو به ،وان پلتفرم جه، E-Subaru نیز به بازار عرضه شده است.

  • پس از رفع مشکل توپی چرخ، تولید تویوتا bZ4X از سر گرفته شد