پورشه با نسل بعدی تایکان و پانامرا، مرسدس را هدف تیزتری قرار می دهد

پانامرا EV – که هنوز در مراحل اولیه توسعه است – ردپایی مشابه پانامرای شاسی بلند فروخته شده در چین خواهد داشت. دومی بر روی فاصله بین دو محور 3100 میلی متر ساخته شده و طول آن 5199 میلی متر است. این اعداد منطقی هستند، زیرا EV Panamera و Taycan در بخش‌های مختلف بازار با هم مبارزه خواهند کرد. با این حال، این دو مدل دارای اجزای پیشرانه و شاسی و یک معماری الکتریکی جدید توسعه‌یافته هستند که از عملکرد رانندگی خودکار سطح سه پشتیب، می‌کند. پورشه همچنین یک باتری 800 ولتی جدید ارائه خواهد کرد که به ،وان “فناوری سلولی با انرژی کارآمدتر و یک آند با محتوای سیلی، بالاتر از باتری امروزی پورشه” توصیف شده است.

چه چیزی در مدل های آینده EV پورشه متفاوت خواهد بود؟

نسل دوم تایکان قرار است در سال 2027 وارد بازار شود. پانامرای الکتریکی نیز باید در همان زمان وارد بازار شود و در کنار نسخه فیس لیفت شده نسل فعلی پانامرا که در سال 2023 وارد بازار خواهد شد و تا سال 2030 در بازار باقی خواهد ماند، فروخته خواهد شد. مدل‌ها در کارخانه پورشه لایپزیگ در آلمان به همراه یک شاسی‌بلند برقی هفت نفره ساخته خواهند شد – در واقع اولین مدلی است که از پلت فرم SSP Sport بهره می‌برد.

پورشه با والپیپر با کیفیت خارجی نسل بعدی تایکان و پانامرا مرسدس را هدف تیزتری قرار می دهد - تصویر 967133

منبع: اتوکار


منبع: https://www.tops،d.com/cars/car-news/porsche-takes-a-sharper-aim-at-mercedes-with-the-next-gen-taycan-and-panamera-ar197506.html

هم نسل دوم تایکان و هم پانامرا برقی بر روی یک نسخه اسپورت‌تر از پلتفرم سیستم‌های مقیاس‌پذیر فول، واگن (SSP) ساخته می‌شوند که زیربنای مدل‌هایی مانند سدان ID.4 فول،‌واگن آینده یا آئودی RS3 الکتریکی خواهد بود. با این حال، برای مدل‌های پورشه، پلت فرم برای اطمینان از کف کابین کم، بسته باتری باریک و جای پاهای عقب اصلاح می‌شود. همه این تغییرات مرکز ثقل پایین تر و پویایی بهینه را تضمین می کند – تغییراتی که پورشه به آن نیاز دارد زیرا خودروهای پرفورمنس نیز می خواهد.

پورشه با نسل بعدی تایکان و پانامرا خارجی، مرسدس را هدف تیزتری قرار می دهد - تصویر 967132

در این مرحله، ما هیچ جزئیاتی در مورد پانامرا الکتریکی نداریم، اما اگر پورشه می‌خواهد مدل‌هایی مانند مرسدس-AMG EQS را در اختیار بگیرد، حداقل باید با ارقام عملکرد EQS برابری کند. برای یادآوری، دومی در دو نسخه ارائه می شود: EQS 450+ با 329 ، بخار قدرت در زیر کاپوت و EQS 580 4Matic که 516 ، بخار را ارائه می دهد. همچنین یک EQS 53 4MATIC+ وجود دارد که می تواند 751 پونی را در هنگام انتخاب بسته AMG Dynamic Plus ارائه دهد. برد حداقل 350 مایل نیز مورد نیاز است.

نسل دوم پورشه تایکان و پانامرا EV چه زم، وارد بازار می شوند؟

پورشه با نسل بعدی تایکان و پانامرا خارجی، مرسدس را هدف تیزتری قرار می دهد - تصویر 1034831