پورشه سهامی عام می شود و در بورس فرانکفورت فهرست می شود

هدف ما الهام بخشیدن به مشتریان و طرفداران در سراسر جهان – با محصولات موفق و عملکرد مالی قانع کننده است. Lutz Meschke، نایب رئیس هیئت اجرایی Porsche AG و عضو هیئت اجرایی مالی می‌گوید: «ما می‌خواهیم این اشتیاق را با سرمایه‌گذاران به اشتراک بگذاریم، و از پذیرایی از ،، که به این طریق بخشی از خانواده منحصربه‌فرد پورشه ما شده‌اند، هیجان‌زده هستیم. و آن.

7.7 درصد از سهام ترجیحی به سرمایه گذاران خصوصی تعلق خواهد گرفت، اگرچه پورشه می گوید که این پیشنهاد بیش از حد مجاز بود و نمی توان همه سفارش های ،ید از سرمایه گذاران ،د را به طور کامل در نظر گرفت.

در میان سرمایه‌گذاران، سازمان سرمایه‌گذاری قطر قبلاً متعهد شده بود 4.99 درصد از سهام ترجیحی را به ،وان سرمایه‌گذار پایه، با سرمایه‌گذاران دیگری از جمله مدیریت سرمایه‌گذاری Norges Bank، T. Rowe Price و ADQ ،یداری کند.

این ادعا بر اساس ارزش مح،ه شده قیمت پیشنهادی برای سهام ممتاز و ارزش متناظر برای سهام عادی است.

پورشه می‌گوید در وضعیت مالی قوی قرار دارد و انتظار دارد بازدهی عملیاتی فروش بین 17 تا 18 درصد برای این سال تقویمی داشته باشد و در میان‌مدت بازدهی مشابه 17 تا 19 درصد را با هدف رسیدن به 20 درصد هدف قرار داده است.

  • پورشه سهامی عام می شود و در بورس فرانکفورت فهرست می شود
قراردادهای فعلی سلطه و انتقال سود و زیان با فول، واگن در پایان سال 2022 منقضی می شود و با یک قرارداد همکاری صنعتی “بر اساس فاصله بازو” جایگزین می شود که بر روابط آینده آنها حاکم خواهد بود.

پورشه می‌خواهد تا سال 2030 80 درصد تمام وسایل نقلیه‌اش خودروهای برقی باشند و در تلاش است تا در سال 2030 یک زنجیره ارزش خالص کربن خنثی به‌علاوه فاز استفاده خالص کربن خنثی برای خودروهای برقی آینده‌اش ایجاد کند.

  • پورشه سهامی عام می شود و در بورس فرانکفورت فهرست می شود

سهام ممتاز 82.50 یورو (124.64 دلار استرالیا) قیمت گذاری شده و در بورس فرانکفورت با نماد معاملاتی P911 پذیرفته شده است.

با هم، ما با عزم راسخ برای اجرای استراتژی بلندمدت خود کار می کنیم. در اینجا، ما می‌تو،م از بهترین‌های هر دو جهان استفاده کنیم: مزایای موقعیت لو، ما و هم‌افزایی با گروه فول، واگن.»

هدف ما بازتعریف مفهوم لو، مدرن با ،یب تجمل با پایداری و تعهد اجتماعی است. پورشه می خواهد با محصولات و خدمات لو، خود رشد کند و مسئولیت اجتماعی را بر عهده بگیرد.

فول، واگن AG مجمع عمومی فوق العاده ای را در دسامبر 2022 تشکیل خواهد داد تا به سهامداران خود پیشنهاد توزیع سود ویژه 49 درصد از کل درآمد ناخالص در سال 2023 را بدهد.

در عرضه اولیه سهام پورشه همچنین فول، واگن AG به طور بالقوه درآمد ناخالصی بین 9.4 تا 10.1 میلیارد یورو (14.19-15.25 میلیارد دلار استرالیا) تولید خواهد کرد.

  • پورشه سهامی عام می شود و در بورس فرانکفورت فهرست می شود
    الیور بلوم، مدیرعامل پورشه و لوتز مِشکه، معاون هیئت اجرایی پورشه

پورشه با ارزشی در حدود 78 میلیارد یورو (117.84 میلیارد دلار استرالیا) در بورس اوراق بهادار فرانکفورت فهرست شده است که باعث می شود شرکت آن را بزرگترین عرضه اولیه اولیه (IPO) بر اساس ارزش بازار در اروپا نامید.

پورشه می گوید که IPO “آزادی کارآفرینی بیشتری” را برای شرکت باز می کند.

گروه فول، واگن 113,875,000 سهام دارای حق رای بدون حق رای خود را در IPO قرار می دهد که شامل 14,853,260 سهم ترجیحی برای پوشش بیش از حد سهم می شود.

در سال‌های آینده، می‌خواهد حاشیه سود EBITDA (سود قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک) خود را به 25 تا 27 درصد افزایش دهد.

خانواده Porsche-Piech – از طریق Porsche Automobil Holding SE – 25 درصد به علاوه یک سهام عادی پورشه را به دست خواهند آورد که به این قبیله Porsche-Piech یک سهام اقلیت مسدود کننده در مارک همنام خود می دهد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/porsche-goes-public-lists-on-frankfurt-stock-exchange

«امروز، یک رویای بزرگ برای پورشه به حقیقت پیوست. الیور بلوم، مدیرعامل پورشه گفت: افزایش میزان استقلال ما، ما را در موقعیت بسیار خوبی برای اجرای اه، بلندپروازانه‌مان در سال‌های آینده قرار می‌دهد.

این 25 درصد از سهام ترجیحی آن و 12.5 درصد از سرمایه منتشر شده و باقی مانده پورشه AG را نشان می دهد.

  • پورشه سهامی عام می شود و در بورس فرانکفورت فهرست می شود
    پورشه در بورس فرانکفورت