پیکاپ تویوتا توندرا در یک قدمی استرالیا

تویوتا استرالیا در آگوست 2022 اعلام کرد که “برنامه گسترده ای برای مهندسی مجدد توندرا” برای فرمان راست با مشارکت گروه خودروسازی Walkinshaw، که قبلا شورولت سیلورادو را برای GMSV و Ram 1500 را برای گروه Ateco مهندسی مجدد می کند، در دست اجرا است.

نمونه اولیه Tundra بازسازی شده محلی قبلاً در خیابان های محلی مشاهده شده است که نشانگرهای عقب کهربایی دارند.

مجموع ،وجی های سیستم 326 کیلووات قدرت و 790 نیوتن متر گشتاور است.

اسناد تاییدیه ،ت لیست تاییدیه برای الف تویوتا توندرا نسخه ای با کد مدل VXKH75L-PSVLZA، که نشان دهنده استفاده از پیشرانه هیب، i-Force Max تویوتا توئین توربو V6 است.

در داخل، Tundra به طور استاندارد با یک صفحه نمایش لمسی 8.0 اینچی سیستم سرگرمی اطلاعاتی با اپل کارپلی بی‌سیم و اندروید اتو، با صفحه نمایش لمسی بزرگتر 14 اینچی اختیاری عرضه می‌شود. مجموعه کاملی از ویژگی های ایمنی فعال در ایالات متحده ارائه می شود.

تویوتا اعلام کرد که از “اجزای کلیدی” کاتالوگ قطعات جه، خود استفاده خواهد کرد، از جمله ستون فرمان و قفسه، پدال ها و اهرم دنده از لندکروز 300 فرمان سمت راست که توندرا نسخه ای از پلت فرم TNGA-F خود را با آن به اشتراک می گذارد.

  • پیکاپ تویوتا توندرا در یک قدمی استرالیا
    تاندرا فرمان چپ

همچنین توندرا با موتور V6 توئین توربو غیر هیب، در آمریکای شمالی عرضه می شود.

اگرچه این خبر هیجان‌انگیز برای طرفداران تویوتا و توندرا است، یک RHD استرالیایی با نقاط بازرسی بیشتری در فرآیند تایید جه، تویوتا روبرو می‌شود، قبل از اینکه معرفی ،ده‌فروشی تایید شود.

بیشتر: همه چیز تویوتا توندرا
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/toyota-tundra-pickup-one-step-closer-to-australi،

که آن را به تنها گزینه هیب، در این بخش به صورت محلی تبدیل می کند.

اولین دسته از قاطرهای آزمایشی فرمان راست توندرا از پیشرانه هیب، برخوردار است.

هدف این پروژه معرفی Tundra به استرالیا با یک پیشرانه هیب، در بخش اول و با سطوح بالایی از من،ت برای بازار ما و با ظرافت و راحتی پیشرو خواهد بود. ما به دنبال این هستیم که در این بخش پیشتاز باشیم.

  • پیکاپ تویوتا توندرا در یک قدمی استرالیا

در زیر پوست، جدیدترین توندرا دارای سیستم تعلیق با دو استخوان جناغی در جلو و چند پیوندی در عقب، به همراه گزینه تعلیق بادی عقب است که برای ،یدار، که بارهای سنگین را یدک می کنند، طراحی شده است.

  • پیکاپ تویوتا توندرا در یک قدمی استرالیا

در سه ماهه چهارم سال 2023، تویوتا تقریباً 300 خودرو را در سراسر استرالیا به ،وان بخشی از مرحله نهایی اعتبار سنجی برنامه RHD مستقر خواهد کرد. یکی از سخنگویان تویوتا استرالیا گفت: این خودروها برای فروش نخواهند بود، اما شامل نظارت بر شرایط استفاده واقعی در استرالیا خواهند بود.

همانطور که برای یک پیکاپ سایز کامل در آن بازار انتظار می‌رفت، مجموعه‌ای از سطوح مختلف تریم – از جمله Capstone لو، و TRD Pro ناهموار – به‌علاوه انتخابی از وان‌های 1674 میلی‌متری یا 1981 میلی‌متری وجود دارد.

رقیب تویوتا برای پیکاپ‌های فول سایز مانند شورولت سیلورادو، فورد F-150 و Ram 1500 برای فروش در استرالیا تایید شده است.

این هیب، یک موتور 3.4 لیتری توئین توربو V6 بنزینی و گیرب، 10 سرعته اتوماتیک را با یک موتور ژنراتور، واحد کنترل قدرت جدید و یک باتری مهر و موم شده 288 ولتی نیکل هیدرید ف،ی که با بازیابی انرژی ترمز شارژ می شود، جفت می کند.

دومی از این وسایل نقلیه قرار است در سه ماهه سوم سال 2023، پس از سفارشات بازگشایی در ماه فوریه، به صورت محلی عرضه شود.

با توجه به اینکه تویوتا در اوا، سال جاری در مرحله نهایی اعتبارسنجی آزمایش خواهد بود، این نشان دهنده راه اندازی بازار در سال 2024 است. در این مرحله در برابر شورولت سیلورادو و رم 1500 (هر دو توسط Walkinshaw در کارخانه Clayton خود به RHD تبدیل شده اند) رقابت خواهد کرد. و فورد F-150 که توسط RMA Automotive در ملبورن در حال تبدیل است.

با وجود تایید برنامه توسعه بلندمدت و گران قیمت از سوی یوتا، تویوتا هنوز تایید نکرده است که آیا توندرا در بازار محلی عرضه خواهد شد یا خیر.

مشخص نیست که آیا بیش از یک نسخه در اینجا ارائه خواهد شد یا خیر. به ،وان مثال، شورلت دو نسخه مختلف از سیلورادو 1500 را ارائه می دهد، در حالی که سری DT 1500 رام در سه نوع و فورد F-150 در دو نسخه در هنگام عرضه عرضه می شود.

  • پیکاپ تویوتا توندرا در یک قدمی استرالیا