کانسپت مزدا کوپه همراه با اعلامیه EV 16 میلیارد دلاری است

در فاز سوم از سال 2027 به بعد مزدا “راه اندازی کامل خودروهای برقی باطری را ترویج خواهد کرد”. این خودروساز همچنین در این مرحله به فکر آوردن تولید باتری در داخل خواهد بود.

به ،وان بخشی از فاز دوم از سال 2025 تا 2027 “خودروهای اختصاصی EV” را در چین “جایی که برق رس، در حال پیشرفت است” و همچنین “خودروهای برقی با باتری در سطح جهان” معرفی خواهد کرد.

مزدا اعلام کرده است که بودجه توسعه خودروهای برقی خود را افزایش خواهد داد، اما بسیاری از افراد آنلاین بیشتر مجذوب کانسپت کوپه‌ای هستند که بعد از آن نشان داده شد.

همچنین قصد داشت از سه مدل یا نوع برقی خالص در همان بازه زم، رونمایی کند. مشخص نیست که آیا این وسایل نقلیه هنوز برای عرضه برنامه ریزی شده اند یا خیر.

مدیرعامل مزدا، آ،ا ماروموتو، گفت که این شرکت همچنین در حال بررسی توسعه ردپای تولید خودروهای برقی خود است تا ایالات متحده را نیز شامل شود تا از مشوق های مالیاتی موجود در آنجا استفاده کند.

  • کانسپت مزدا کوپه همراه با اعلامیه EV 16 میلیارد دلاری است
    MX-30: در حال حاضر خانه تنها نوع EV مزدا است

مزدا می گوید قصد دارد تا سال 2050 کاملاً کربن خنثی شود و کارخانه های آن تا سال 2035 کربن خنثی شوند.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/mazda-coupe-concept-accompanies-16-billion-ev-announcementبا وجود افزایش هزینه‌های توسعه، مزدا جزئیات بیشتری در مورد مدل‌های EV که قصد دارد عرضه کند، یا معماری اختصاصی SkyActive Scalable EV که در حال توسعه است و قرار است در سال 2025 معرفی شود، ارائه نکرد.

این شرکت ،ن فروش خودروهای برقی را برای مناطق مختلف ارائه نکرد و وضعیت را به دلیل تغییر عوامل نظارتی به ،وان “سیال” توصیف کرد. اتحادیه اروپا فروش خودروهای سواری بنزینی و دیزلی جدید را از سال 2035 ممنوع خواهد کرد، در حالی که کالیفرنیا قصد دارد از آن تاریخ فقط فروش خودروهای برقی و PHEV را مجاز کند.

با توجه به عبارات عجیب در اینجا، مدل های متمرکز بر چین ممکن است از پلتفرم متفاوتی استفاده کنند یا از جهات دیگری از خودروهای برقی فروخته شده در جاهای دیگر متمایز باشند.

را مطالعه چشم انداز کانسپت اولین بار در پایان ویدیویی که چهار نسل MX-5 را جشن می‌گرفت، آغاز شد.

به همان اندازه احتمال دارد که این خودرو فقط یک طرح مفهومی باشد. مزدا اخیراً سابقه ای در معرفی خودروهای مفهومی زیبای اسپورت دارد که شایعاتی برای تولید آنها وجود دارد، اما به دلایل مختلف از بین می روند.

معماری جدید این شرکت در عقب و چهارچرخ محرک، که زیربنای CX-60 است، و همچنین CX-70، CX-80 و CX-90 آینده، نه تنها از نسل جدید شش سیلندر خطی پشتیب، می کند. موتورهای سیلندر بنزینی و دیزلی، اما همچنین سیستم های هیب، پلاگین و هیب، ملایم.

اکنون انتظار دارد تا سال 2030 25 تا 40 درصد از فروش جه، خود را خودروهای برقی خالص تشکیل دهند. پیش‌بینی قبلی ،ن می‌زد که خودروهای الکتریکی تا پایان این دهه تنها 25 درصد از ،یب فروش را به خطر می‌اندازند.

در اواسط سال 2021، مزدا اعلام کرد که پنج مدل هیب، کامل و همچنین پنج مدل هیب، پلاگین را از هم اکنون تا سال 2025 عرضه خواهد کرد.

  • کانسپت مزدا کوپه همراه با اعلامیه EV 16 میلیارد دلاری است
    CX-60

کوپه دو صندلی گرد و باریک دو در می تواند سرنخ هایی در مورد نسل بعدی MX-5 یا برخی دیگر از خودروهای اسپورت الکتریکی با مارک MX ارائه دهد.

  • کانسپت مزدا کوپه همراه با اعلامیه EV 16 میلیارد دلاری است

مزدا به ،وان بخشی از “برنامه مدیریت میان مدت” بازنگری شده شرکت، اکنون قصد دارد 1.5 تریلیون ین (16 میلیارد دلار) برای توسعه وسایل نقلیه الکتریکی به ،وان بخشی از یک استراتژی سه مرحله ای سرمایه گذاری کند.

فن‌آوری‌های کلیدی مانند باتری‌ها، تراشه‌ها و موتورها برای پیشرانه EV مزدا در همکاری با شرکای فنی سرمایه‌گذاری مش، توسعه خواهند یافت.

در فاز اول از هم اکنون تا سال 2025، مزدا معماری جدید خودروهای برقی اختصاصی خود را توسعه خواهد داد و همزمان خودروهای هیب، و پلاگین هیب، را برای کاهش انتشار کربن عرضه خواهد کرد.