کوئینزلند سخاوتمندانه ترین مشوق های ماشین الکتریکی استرالیا را ارائه می دهد

و البته از همه مهمتر، واجد شرایط بودن را برای پرفروش ترین تسلا مدل 3 نیز باز می کند.

،ت همچنین می گوید این طرح بازار دست دوم را تقویت می کند و خودروهای برقی را در سال های آینده مقرون به صرفه تر می کند.

بالاترین تخفیف‌های قبلی متعلق به استرالیای غربی بود که در می 2022 بسته پشتیب، خودروهای الکتریکی شامل 3500 دلار تخفیف برای ،یدار، که کمتر از 70000 دلار ،ج می‌،د، اعلام کرد.

متقاضیان باید دارای درآمد ،یبی خانوار 180,000 دلار یا کمتر برای دسترسی به حدا،ر تخفیف تحت طرح تخفیف خودروی بدون آلایندگی باشند.

فروش EV در سه ماهه اول 2023 توسط ایالت:

 • نیو ساوت و،: 6399، 7.6 درصد سهم بازار
 • کوئینزلند: 3892، 6.5 درصد سهم بازار
 • ویکتوریا: 3621، 5.3 درصد سهم بازار
 • استرالیای غربی: 1524، 5.5 درصد سهم بازار
 • قلمرو پایتخت استرالیا: 838، 18.9 درصد سهم بازار
 • استرالیای ج،ی: 787، 4.4 درصد سهم بازار
 • تاسم،: 295، 6.5 درصد سهم بازار
 • قلمرو شمالی: 43، 2.0 درصد سهم بازار

متقاضی، که قبلاً درخواست داده اند و تحت طرح قبلی تخفیف 3000 دلاری دریافت کرده اند و زیر آستانه درآمد ناخالص کل هستند، واجد شرایط ارزیابی مجدد و پرداخت اضافی تخفیف 3000 دلاری هستند.

بیشتر: چه مشوق‌هایی برای ،ید خودروهای الکتریکی در سراسر استرالیا ارائه می‌شود؟
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/queensland-offering-australias-most-generous-electric-car-incentives

طبق اطلاعیه امروز، تخفیف دوبرابر منحصر به خانوارهای واجد شرایط است – ی،ی دو تخفیف انفرادی 3000 دلاری – اما ،یداران فردی و همچنین خانوارهایی که بالاتر از آستانه درآمد هستند، همچنان به تخفیف 3000 دلاری قدیمی‌تر دسترسی خواهند داشت.

به ،وان مثال، نیو ساوت و، 25000 تخفیف 3000 دلاری برای خودروهای برقی زیر 68750 دلار و حذف حق تمبر خودروهای الکتریکی زیر 78000 دلار تأمین مالی می کند، در حالی که در ویکتوریا به تخفیف 3000 دلاری برای خودروهای الکتریکی زیر 68740 دلار دسترسی دارد.

به نظر می‌رسد خودروهای برقی که از طریق اجاره یا سازمان ناوگان مدیریت یا اجاره شده‌اند، مانند خودروهای فرسوده مستثنی هستند.

ما شاهد نوسان قیمت خودروهای برقی به دلیل افزایش هزینه مواد و تورم ناشی از ،ت موریسون هستیم، بنابراین سقف قیمت واجد شرایط را افزایش داده‌ایم و میزان تخفیف را افزایش داده‌ایم.

 • کوئینزلند سخاوتمندانه ترین مشوق های ماشین الکتریکی استرالیا را ارائه می دهد

این نهاد از ،ت خواست تا این طرح را برای خودروهایی که با استفاده از اجاره نامه های جدید ،یداری می شوند در دسترس قرار دهد.

یک تسلا مدل 3 ارزان‌تر از نزدیک‌ترین مقایسه بنزینی خود، هوندا آکورد Vti توربو 1.5 است که به ترتیب 1534 و 1550 دلار در ماه هزینه دارد.

 • کوئینزلند سخاوتمندانه ترین مشوق های ماشین الکتریکی استرالیا را ارائه می دهد

همانطور که اخیراً در گزارش سه ماهه EV گزارش دادیم، سهم بازار خودروهای برقی کوئینزلند 6.5 درصد است که بیشتر از ویکتوریا (5.3 درصد) اما کمتر از نیو ساوت و، (7.6 درصد) است.

این طرح همچنین می تواند توسط مشاغل مورد استفاده قرار گیرد، با طرح ،ت به شرکت های کوئینزلند اجازه می دهد تا حدا،ر پنج تخفیف در هر سال مالی درخواست کنند.

آقای د برنی افزود: “این فرصتی برای مشاغل کوئینزلند است تا از طریق انتقال عملیات ناوگان خود به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کنند.”

وسایل نقلیه الکتریکی که زیر آستانه حرکت می کنند:

،ت کوئینزلند 45 میلیون دلار (از لحاظ نظری معادل 7500 پرداخت 6000 دلاری) به این طرح تخفیف داده است که تا پایان بودجه ارائه خواهد شد. تا این هفته، 1135 تخفیف از 3000 دلار قدیمی قبلاً تصویب شده بود.

افزایش این آستانه به 68000 دلار به این م،ی است که ،یداران به انتخاب های بسیار بیشتری نسبت به سقف مجاز 58000 دلاری قدیمی دسترسی خواهند داشت و این خالص شامل خودروهایی مانند Cupra Born، Nissan Leaf e+ و Polestar 2 می شود.

 • کوئینزلند سخاوتمندانه ترین مشوق های ماشین الکتریکی استرالیا را ارائه می دهد

Joshua Cooney، مدیر کل Advocacy، گفت واضح است که تعداد بیشتری از ،نان کوئینزلند به ،ید خودروهای برقی علاقه مند هستند با شاخص EV انجمن اتومبیل استرالیا (AAA) که نشان می دهد فروش خودروهای الکتریکی جدید در ایالت در سه ماه اول سال 2023 به میزان 79.6 درصد افزایش یافته است.

میک دو برنی، وزیر انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر و هیدروژن کوئینزلند، هرگز فرصتی برای ،ب امتیاز سیاسی را از دست ندهید:

باشگاه اتومبی،، RACQ این حرکت را ستود و گفت که تحقیقات آن نشان می‌دهد که تخفیف کامل 6000 دلاری تأثیر مثبتی بر قیمت خودروهای برقی خواهد داشت و برخی از مدل‌های برقی را به همان قیمت یا حتی ارزان‌تر از مقایسه بنزین‌شان می‌سازد.

ما می خواهیم وسایل نقلیه بدون آلایندگی بیشتری در جاده های کوئینزلند با خانواده های کوئینزلند به وسایل نقلیه ارزان تر و تمیزتر دسترسی داشته باشند.

در حالی که تخفیفات خودروهای برقی کوئینزلند اکنون بالاترین میزان در استرالیا است، همه مناطق اکنون بسته های حمایتی خود را برای افزایش جذب ارائه می دهند.

جزئیات ا،امات جدید و یک فرم درخواست به روز شده از 1 ژوئیه 2023 به صورت آنلاین در دسترس خواهد بود. طرح فعلی تا آن زمان به قوت خود باقی خواهد ماند، بنابراین ،ت به هر شخصی که یک خودروی الکتریکی جدید ،یداری می کند توصیه می کند که مدرک ،ید خود را برای دسترسی ثبت کند. تخفیف».

 • کوئینزلند سخاوتمندانه ترین مشوق های ماشین الکتریکی استرالیا را ارائه می دهد
  دو ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی استرالیا: BYD Atto 3 و MG ZS

به ،وان مثال، با افزایش تخفیف، MG ZS Excite EV و همتای بنزینی آن، MG ZST Excite 1.3L هر دو حدود 1032 دلار در ماه برای داشتن و بهره برداری از وام پنج ساله هزینه خواهند داشت.

،ت ایالت کارگر کوئینزلند دارد تخفیف خودروهای برقی خانگی خود را دو برابر کرد از 3000 دلار تا 6000 دلار و سقف قیمت خودروهای جدید واجد شرایط تحت این طرح را به 68000 دلار افزایش داد – دامنه خودروهای موجود را افزایش داد.