کوالکام از پلتفرم خودرو متصل جدید رونمایی کرد

کوالکام می‌گوید خودروی مفهومی آن که در کنفرانس فناوری CES این هفته در ،‌وگاس رونمایی شد، قابلیت‌های فناوری شاسی دیجیتال اسنپدراگون خود را با استفاده از نه تنها SoC جدید، بلکه از پلتفرم‌های کابین خلبان اسنپدراگون و پلت‌فرم‌های اتصال خودکار اسنپدراگون برجسته می‌کند.

کابین خلبان نسل بعدی کوالکام با همکاری تامین کننده فناوری خودرو آمریکایی Visteon توسعه خواهد یافت.

  • کوالکام از پلتفرم خودرو متصل جدید رونمایی کرد

پلتفرم Ride Flex یک SoC چهار نانومتری و یک نسخه توسعه‌یافته از اسنپدراگون راید اصلی است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و خودروسازان می‌توانند از آن برای ارائه سطوح مختلف عملکرد و عملکرد از طریق سطح مبتدی به وسایل نقلیه ممتاز استفاده کنند.

  • کوالکام از پلتفرم خودرو متصل جدید رونمایی کرد

کوالکام با تمرکز بر صنعت خودرو به ،وان یک بخش رشد کلیدی و رانندگی خودکار و کمکی در حال تکامل است، ارزش خط لوله سفارشات آن بیش از 30 میلیارد دلار آمریکا (44.3 میلیارد دلار استرالیا) است.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/qualcomm-reveals-new-connected-vehicle-platform

Sa، Lawande، رئیس و مدیر عامل Visteon گفت: “پلتفرم نرم افزار SmartCore Visteon راه حل کاملی برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کنندگان برای تجربه کاربری که با انتظارات آنها مطابقت دارد ارائه می دهد.”

  • کوالکام از پلتفرم خودرو متصل جدید رونمایی کرد

دوربین ها هم به صورت داخلی و هم خارجی برای دید فراگیر و کمک راننده، نظارت بر راننده و نظارت از راه دور استفاده می شوند.

کابین Visteon SmartCore ویژگی‌های مورد انتظار کابین خلبان مانند خوشه‌های ابزار دیجیتالی با قابلیت ارتقاء هوا و سرگرمی اطلاعاتی اندروید با ناوبری ابری، رادیو، پخش چندرسانه‌ای و برنامه‌های دستیار صوتی هوشمند را یکپارچه خواهد کرد.

ما با مجموعه پیش‌فرض سخت‌افزار، نرم‌افزار و راه‌حل‌های پشته‌ای ADAS/AD، انتقال به معماری یکپارچه، باز و مقیاس‌پذیر را برای خودروسازان و Tier-1 آسان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌کنیم. Nakul Duggal، مدیر کل خودرو در Qualcomm گفت.

Flex SoC از ویژگی‌های ADAS مانند ترمز اضطراری خودکار، کمک نقاط کور، کروز کنترل تطبیقی، حفظ خطوط و کمک پارک و رانندگی خودکار در قالب اتوپایلوت بزرگراه پشتیب، می‌کند.

،یب با پلتفرم‌های کابین اسنپدراگون به خودروسازان این امکان را می‌دهد تا با برنامه‌های تولیدی که برای سال 2025 هدف گذاری شده‌اند، ویژگی‌ها و عملکردهای پیشرفته را در کابین‌های نسل بعدی خود به سرعت ارائه دهند.

غول نیمه هادی آمریکایی کوالکام یک خودروی مفهومی با پلتفرم وسیله نقلیه متصل جدید خود رونمایی کرده است که می گوید از کابین دیجیتال و سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) روی یک تراشه پشتیب، می کند.

می گوید Snapdragon Ride Flex پلت فرم سیستم روی تراشه (SoC) اولین خانواده SoCهای مقیاس پذیر صنعت خودرو خواهد بود که این قابلیت را ارائه می دهد و در سال 2024 وارد تولید خواهد شد.

کوالکام در حال کار بر روی استفاده از داده های ابری و تشخیص چهره و صدا برای پشتیب، از ویژگی هایی مانند اطلاعات سرگرمی شخصی، ناوبری سه بعدی و نمایشگرهای چندگانه کابین خلبان است.

کوالکام گفته است که Flex SoC “اکنون در حال نمونه برداری از تمام تامین کنندگان اصلی Tier-1 است که خودروهای تولید جه، سال 2025 را هدف قرار داده اند” و BMW یکی از سازندگان اصلی است که قبلا برای استفاده از فناوری تراشه در “Neue Kl،e” خود ثبت نام کرده است. از وسایل نقلیه