کیا سورنتو رکورد فروش تمام دوران را ثبت کرد، اما سفارشات هیبریدی بسته شد

ماه گذشته، مدیر عملیات کیا استرالیا، دیمین مردیت و مدیر کل برنامه‌ریزی محصول، رولند ریورو، گفتند که وضعیت عرضه مدل‌های هیب، از زمان عرضه بهبود نیافته است و آن را در بهترین حالت «توکنیسم» نامیدند.

با این حال، این همه خبر خوب نیست. در حالی که عرضه مدل‌های بنزینی و دیزلی بهبود یافته و به سطح فروش بی‌سابقه‌ای رسیده است، نسخه‌های هیب، سورنتو به دلیل تقاضای جه، آنقدر با کمبود مواجه هستند که اکنون قابل سفارش نیستند.

رولاند ریورو، مدیر کل برنامه‌ریزی محصول در کیا استرالیا، گفت: «با نرخ فعلی عرضه، ما تا سال 2024 سفارشات پشتیبان کافی داریم.

  • کیا سورنتو رکورد فروش تمام دوران را ثبت کرد، اما سفارشات هیب، بسته شد
    سورنتو HEV

شاسی بلند پرچمدار کیا با مزدا CX-9 (6302 دستگاه، 6.3 درصد افزایش) و کمی جلوتر از مزدا CX-8 (5397 دستگاه، 7.7 درصد کاهش) است و در هیوندای سانتا پیشتاز پسرعموهای خود است. Fe (4132 واحد، 13.9 درصد کاهش) و Palisade (3756 واحد، 15.2 درصد افزایش).

CarExpert تنها 11 دستگاه از رکورد 1063 سورنتو که در ماه نوامبر تحویل داده شد، نسخه های برقی بودند که همگی سورنتو هیب، (HEV) بودند.

بیشتر: VFACTS – فروش خودروهای جدید در نوامبر
بیشتر: کیا سورنتو هیب،، PHEV ارائه «توکنیسم در بهترین حالت»
بیشتر: همه چیز کیا سورنتو
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/kia-sorento-sets-all-time-sales-record-but-hybrid-orders-close

را کیا سورنتو از مزایای عرضه بهبود یافته بهره می برد و رکورد فروش ماهانه تمام وقت را ثبت می کند 1063 واحد در نوامبر 2022 – هر چند مقداری دادن و گرفتن است.

تا 30 نوامبر، سورنتو (6637 دستگاه) پس از تویوتا کلوگر (11786 دستگاه، 36.2 درصد افزایش) و سوبارو اوت بک (8937 دستگاه، 7.6 درصد کاهش) قرار دارد.

کیا سورنتو با خارج ، پلاک‌های نام آشنای آفرود 4×4 همیشه محبوب، در ک، شاسی‌بلندهای بزرگ تک بدنه در حال رقابت است.

با ما همراه باشید CarExpert برای همه جدیدترین ها، و نظرات خود را در نظرات با ما در میان بگذارید.

حجم ماهانه نوامبر نسبت به ماه مشابه در سال 2021، 315.2 درصد بهبود داشته است، در حالی که رقم سورنتو تا به امروز، 6637 فروش تا 30 نوامبر رشد 37.2 درصدی را نشان می دهد.

آقای مردیث افزود: «ما تعداد کمی داریم، بسیار کم. فکر می‌کنم گاهی فراموش می‌کنیم که تنها 2.57 درصد از تولید جه، را تشکیل می‌دهیم – باید برای آنچه به دست می‌آوریم شکرگزار باشیم.»

  • کیا سورنتو رکورد فروش تمام دوران را ثبت کرد، اما سفارشات هیب، بسته شد

آقای ریورو گفت: «سفارش‌های برگشتی ما در حال افزایش است، علاقه‌مندی‌های زیادی وجود دارد، و به همین دلیل است که نمی‌تو،م آن را در هر نوع عرضه کنیم، زیرا مشکل بزرگ‌تری ایجاد می‌کند. ما در حال دریافت یک جریان کوچک از سهام هستیم که در بهترین حالت، توکنیسم است.»

در اوایل سال جاری، رئیس بازاریابی محلی کیا، دین نوربیاتو، به این موضوع گفت CarExpert عرضه محلی سورنتو HEV حدا،ر به حدود 20 دستگاه در ماه می رسد، که دو برابر نرخ عرضه ماهانه سورنتو پلاگین هیب، 10 دستگاه در ماه در آن زمان است.