گروه فولکس‌واگن سود می‌آورد، سرمایه‌گذاری خودروهای برقی را افزایش می‌دهد

بیشتر: فروش پورشه تا سال 2030 تقریباً به طور کامل برقی خواهد شد، کاین EV در راه است
بیشتر: پورشه Macan EV 2024 از داخل و خارج جاسوسی شد
بیشتر: پیشاهنگ: برند خودروهای الکتریکی آفرود فول،‌واگن در کارولینای ج،ی کمپ ایجاد می‌کند
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/vw-group-posts-profit-ramps-up-ev-investment

را گروه اعلام کرد که برای سال مالی 2022 “نتایج کامل سال” را ثبت کرده است و “پایه مالی قوی برای ایجاد در سال 2023” دارد.

68 درصد از کل این سرمایه گذاری – یا حدود 122 میلیارد یورو (~ 197 میلیارد دلار) – برای این “زمینه های آینده” خواهد بود و این شرکت می گوید که به ویژه بر مناطق آمریکای شمالی و چین تمرکز کرده است.

“اکنون آنها هستند [close] برای تکمیل پلت فرم نرم افزاری Macan.”

  • گروه فول،‌واگن سود می‌آورد، سرمایه‌گذاری خودروهای برقی را افزایش می‌دهد
    تیزر SUV و پیکاپ برقی پیشاهنگ

همچنین گزارش شده است که این نرم افزار در نسخه الکتریکی نسل بعدی با،تر و همچنین نسخه الکتریکی کاین که اخیرا تایید شده است، استفاده خواهد شد.

علاوه بر این، سرمایه‌گذاری‌های مداومی در «آ،ین نسل موتورهای احتراقی» انجام خواهد شد.

با نگاهی به آینده، برند Scout Motors متعلق به گروه فول، واگن اخیراً اعلام کرد که از اوا، سال 2026 وانت و شاسی بلندهای آتی خود را در کارخانه ای در نزدیکی کلمبیا، کارولینای ج،ی می سازد.

با وجود این، تعداد کلی خودروهای تحویل شده در بین برندهای آن با هفت درصد کاهش به 8.3 میلیون در سال 2022 رسید.

اولیور بلوم، مدیرعامل گروه فول،‌واگن گفت: «ما در سال‌های گذشته با مشکلات نرم‌افزاری در سطح Cariad در گروه فول،‌واگن دست و پنجه نرم می‌کردیم.

این شرکت یک سود عملیاتی “قوی” از 22.5 میلیارد یورو (36 میلیارد دلار استرالیا) در سال 2022، که 12.5 درصد نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

را گروه فول، واگن اعلام کرده است که قصد دارد 180 میلیارد یورو (289 میلیارد دلار استرالیا) بین سال‌های 2023 تا 2027 سرمایه‌گذاری کند که بیش از دو سوم آن برای دیجیتالی‌سازی و برق‌سازی در نظر گرفته شده است.

انتظار می رود اوج سرمایه گذاری گروه فول، واگن در سال 2025 به دست آید و پس از آن ادعا می شود که به طور مداوم کاهش می یابد.

  • گروه فول،‌واگن سود می‌آورد، سرمایه‌گذاری خودروهای برقی را افزایش می‌دهد
    فول، واگن ID.3

گروه فول، واگن می‌گوید در حال حاضر دفترچه سفارش 1.8 میلیون خودرو دارد و انتظار دارد تنگناهای زنجیره تامین در سال 2023 “به تدریج کاهش یابد”.

  • گروه فول،‌واگن سود می‌آورد، سرمایه‌گذاری خودروهای برقی را افزایش می‌دهد
    نمونه اولیه اسپید پورشه ماکان EV
در اعماق گزارش سالانه شرکت اشاره می‌شود که واحد نرم‌افزار Cariad در سال 2022 2.1 میلیارد یورو (~3.2 میلیارد دلار استرالیا) زیان دید.

همانطور که توسط اخبار خودرو اروپا، واحد نرم افزار همچنان آماده است تا بسته نرم افزاری پریمیوم خود را به موقع برای عرضه Macan EV در سال 2024 به پورشه تحویل دهد.

این شرکت گفته است که در حال سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری (حدود 3 میلیارد دلار استرالیا) برای راه‌اندازی این مرکز تولید است که برای اواسط سال 2023 برنامه ریزی شده است.