↑ ۶٫۰ ۶٫۱ Stephen J. Pyne

سایبان برقی روف گاردن بسیار شیک و مدرن بوده و نیازی به نیروی مکانیکی ندارد. سایبان های متحرک، یکی از جدیدترین و جالبترین عناصر معماری مدرن است. کارخانه های تولید کننده انواع سایبان، از دستگاه های بسیار پیشرفته و مدرن استفاده می کنند و سایبان ها را متناسب با کارایی و عملکرد آن ها در اشکال، ابعاد و اندازه های مختلف می سازند. از سایبان های شیشه ای برای پوشاندن پنجره ها و تراس ها نیز استفاده می شود. سایبان به نوعی سقف پارچه ای یا فلزی ثابت یا متحرک گفته می شود که بر روی یک داربست فلزی، چوبی یا آلومینیومی نصب می شود و برای پوشاندن قسمت های بیرونی ساختمان ها و پوشاندن انواع پارکینگ ها و خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت این نوع سایبان از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده می شود.

از سایبان چتری برای پوشاندن قسمت های خارجی مختلف در انواع اماکن مذهبی، گردشگری، محیط های اداری و دانشگاهی استفاده می شود. • سایبان در مقابل رطوبت بسیار مقاوم است زیرا در ساخت قطعات مختلف آن از آلومینیوم استفاده شده است. هر چقدر که کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت داربست سایبان بهتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. بنابراین هر چقدر که روکش پارچه ای سایبان مغازه، از کیفیت و ضخامت بیشتری برخوردار باشد، قیمت آن نیز بیشتر می شود. سایبان سازهای است از جنسهای روکش مختلف که از آن در باغها، پارکها یا باغچهها، منازل، مغازه، فروشگاه، به عنوان سایبان و سرپناهی برای نشستن در هوای آزاد ویا جلوگیری از گرما ویا سرما استفاده می شود.

شیب سایبان برقی در فصول سرد سال با فصل های گرم سال متفاوت است. می توانید برای استفاده بهتر از وسایلی مانند فوتبال دستی آنها را در زیر سایبان قرار دهید . در مناطق سردسیر از سایبان در فصوول پاییز و زمستان که بارش برف وباران زیاد است بیشتر استفاده میشود و در ایام دیگر که آفتاب می تابد سایبان را جمع میکنند. سایبانهای متحرک به صورتی است که بتوانید بخشی که سایههای دلچسب میسازد را جمع کنید و یا زاویه آن را تغییر دهید.

در این مقاله قصد داریم که در مورد خصوصیات انواع سایبان مثل سایبان مغازه، سایبان ماشین، سایبان کالسکه ای و سایبان های دیگر صحبت کنیم. در مناطق مرطوب مثل استان های شمالی کشور ایران که میزان بارش باران در آن ها زیاد است از این نوع سایبان برای پوشاندن قسمت های خارجی ساختمان ها استفاده می کنند. هنگامی که شما از نمایندگی های پخش سایبان در سرتاسر ایران سابه بان ارزان و مقرون به صرف خریداری می کنید می توانید از مزایای دیگر این نمایندگی ها و مراکز فروش نیز استفاده نماید یکی از جمله این امکانات وجود نصابان سایه بان با تجربه می باشد که به صورت رایگان سایبان شما را نصب می کنند. نمایندگی سایبان برقی در شیراز انواع سایبان ها را بالاترین کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه می کند. سایه بان ها از نفوذ پرتو های نور خورشید مثل اشعه ماوراء بنفش به درون محیط داخلی منازل جلوگیری می کنند و نقش مهمی در حفظ دمای داخلی ساختمان و سلامتی ساکنین آن دارند.

سایبان های شیشه ای نقش مهمی در کاهش نور خورشید دارند و از نفوذ سرما و گرما جلوگیری می کنند. امروزه از سایبان های شیشه ای برای پوشاندن سقف بالکن و تراس استفاده می شود. همجنین، گیاهانی در این فضاها برای فیلتر کردن و مرطوب کردن هوا استفاده میشوند. وضعیت این نوع سایبان را می توان به کمک اهرم دستی یا برقی متناسب با زاویه و جهت تابش نور خورشید تنظیم کرد. در این حالت سایبان برقی از تابش مستقیم نور خورشید به محیط های داخلی منازل، پارکینگ ها و استخر ها جلوگیری می کند. با این روش میتوان یک اتاق خارج از خانه داشت که در زمستان میتوان آن را گرم کرد و در تابستان میتوان هوای آن را تهویه کرد. سایبانهای قابل حمل یکی از پرکاربردترین و انعطافپذیرترین سایبانهای موجود در بازار هستند که با توجه به قابلیتهای منحصر به فردی که دارا هستند میتوان آنها را در شرایط و مکانهای مختلفی به کار گرفت.

زیرا هر چقدر که کولر آبی برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گیرد، دمای داخلی قطعات کولر مثل موتور یا دینام افزایش پیدا می کند و از انرژی الکتریکی و مقدار آب بیشتری برای تولید هوای سرد استفاده می کنند. متأسفانه برخی از افراد سودجو هستند که اقدام به دمونتاژ سوله های فرسوده نموده و از قطعات آنها مجدداً در ساخت سوله استفاده می کنند که البته این کار بر خلاف اصول حرفه ای و وجدان کاری است. آن چه که در انتخاب این محصول حائز اهمیت می باشد، استفاده از انواع با کیفیت آن است. در این مواقع پارچه های شمعی روکش خوبی برای محافظت محموله ماشین های سنگین در برابر آب و هوای بد جوی است. امروزه روکش های فلزی یکی از پرطرفدارترین انواع روکش های سایبان هستند که در کارخانه ها برای ساخت سایبان های ثابت مورد استفاده قرار می گیرند. شاید شما هم دیده باشید که در فصول گرم سال برای افزایش کارایی و عملکرد سیستم های خنک کننده مثل کولر های آبی، از انواع سایبان ها برای پوشاندن قسمت های بیرونی آن استفاده می کنند.

امروزه برای پوشاندن قسمت های خارجی منازل مسکونی ویلایی و آپارتمانی مثل پنجره، تراس و بالکن از انواع سایبان های ساده، شیشه ای و فلزی استفاده می شود. همچنین این محصول قابلیت فرم پذیری بالایی دارد و در فرم مورد نظر شما قابل اجرا و قابل استفاده می باشد. از این رو در سقفهای متحرک پارچهای اتوماتیک که با نصب یک موتور، نیروی محرکه این سقف به وجود میآید و با طراحی یک ریموت کنترل و یا یک دکمه، عمل جمع شدن و باز شدن سایبان پارچه ای به صورت خودکار و کنترل شده انجام میشود. در زمستان باید شیب سایبان برقی را افزایش داد تا برف و باران بر روی سقف آن جمع نشود.

؛ این نوع سایبانها بااینوجود که به یک مکان متصل شدهاند، امکان باز کردن و به عقب برگرداندن آنها بهاندازهی دلخواه نیز وجود دارد. که به برخی از آنها جهت تصمیم گیری صحیح سایبان برقی شاهد – https://sayebanbarghishahed.com/ – اشاره می شود. در برخی موارد ممکن است شما عزیزان تنها به تعدادی از تجهیزات و ملزومات سایبان برقی نیاز داشته باشید. بر خلاف آنچه ممکن است از اسم این سوله بر بیاید، قطعات این سازه کاملاً نو هستند، مدت زیادی از عمر آنها نمی گذرد و قبلاً در ساخت هیچ سوله ای مورد استفاده قرار نگرفته اند. حتی گاهی مواقع ممکن است از سایبان های چتری با چند پایه ی نگهدارنده استفاده شود. با استفاده از پارچه های ضخیم و با دوام می توان سایبانی مناسب برای پارکینگ خودرو یا حیاط طراحی کرد. معمولا حداقل نرخ سایه پراکنی توری سبزگلخانه 30 درصد است و این میزان می تواند تا 80 درصد نیز افزایش یابد.

یکی از مهمترین مزیت های سایبان چتری این است که به راحتی و به کمک یک پایه نگهدارنده در محل مورد نظر مثل سطح میز یا حیاط نصب می شود. این مدل سایبان از قاب و پایه های فلزی و قطعات زیبای رنگی و یا بی رنگ، مات و یا شفاف شیشه ای تشکیل شده و ثابت می باشد. قیمت سایبان های چتری در مقایسه با سایر سایبان های دیگر مقرون به صرفه تر است زیرا در ساخت این نوع سایبان از قطعات کمتری استفاده می شود. امروزه به منظور جلوگیری از ورود پرتوهای خطرناک خورشید به محیط داخلی مغازه ها و فروشگاه ها از انواع سایبان مغازه استفاده می شود. پرتوهای نور خورشید به مرور زمان باعث پوسیده شدن انواع الیاف طبیعی و مصنوعی لباس ها و فرش ها می شوند. لذا به منظور جلوگیری از ورود پرتوهای نور خورشید به محیط داخلی منازل و حفظ سلامتی ساکنین ساختمان از انواع سایبان های مختلف استفاده می شود.

لذا بهتر است که در چنین مواقعی چادر را جمع کنید. در مواقعی که فضای باز جلوی فروشگاه وسیع است استفاده از چتر تبلیغاتی نیز میتواند مد نظر باشد.سایبان برقی تبلیغاتی تا دهنه ۵ متر با دو بازو و در دهنه های ۵ متر به بالا به ۳ بازویی (بدون افزایش هزینه بابت بازوی سوم) توسط ایران سایبان طراحی و تولید میشوند. سایبان های بازویی دارای مدل های مختلفی مثل سیم بکسلی و زنجیری هستند. سایبان های خودرو انواع مختلفی دارند که افراد با توجه به نیاز خود، مناسب ترین آن را انتخاب می کنند. از این رو اغلب افراد تمایل دارند این نوع از سایه بان ها را برای مغازه یا فروشگاه خود انتخاب کنند.میزان شیب سایه بان بازویی نیز به راحتی تا 50 درجه قابل کنترل می باشد. متحرک بودن سایبان باعث میشود که افراد بتوانند دمای محیط را با باز و بسته کردن سایبان کنترل کنند. طبق آزمایش هایی که بر روی کارایی سایبان ها در محیط کارخانه صورت گرفته است، دمای زیر سایبان نسبت به دمای محیط بیرونی آن حدود ۱۵ درجه سانتی گراد کمتر است.

این امر موجب می شود که نور خورشید به طور مستقیم به کولر های آبی برخورد نکند و دمای کولر افزایش پیدا نکند، در این حالت کولر آبی قدرت بیشتری در تولید هوای سرد دارد و در مصرف انرژی الکتریکی و آب نیز صرفه جویی می شود. برای آن دسته از کارفرمایان که قصد ساخت سوله سایبان دارند و در عین حال تمایل دارند تا حد امکان از هزینه های مربوط به انجام این پروژه بکاهند، سوله دست دوم می تواند بهترین پیشنهاد باشد. طراحی این آلاچیق ها بسیار خلاقانه است زیرا دست طراحان این محصول برای طراحی ظاهری آن ها باز است. استفاده میکنند. طبیعتا هر یک از این موارد مزایا و معایب خود را دارد. برای ساخت روکش شیشه ای از انواع شیشه های سندبلاست و ساتینا استفاده می شود. • سایبان برقی در مقایسه با انواع سایبان های دیگر مثل سایبان کالسکه ای مساحت بیشتری از قسمت های بیرونی را پوشش می دهد و برای پوشاندن فضای های بزرگتری مثل پارکینگ، باغ و استخر استفاده می شود.

این نوع سایبان در اشکال و رنگ های مختلفی تولید می شود. در این شرکت ها و سایت ها، قیمت انواع سایبان های مغازه بر اساس نوع سایبان، مدل سایبان و روکش سازه سایبان، نوشته شده است. از سایبان چتری برای تغییر دکوراسیون محیط داخلی حیاط منازل مسکونی، هتل ها، کافه ها و انواع رستوران ها استفاده می شود. با استفاده از سایبان بالکن می توان از فضای بالکن برای مصارف مختلف به راحتی استفاده کرد و دکوراسیون بالکن را با استفاده از انواع سایبان های زیبا و رنگارنگ تغییر داد. زاویه بعضی از سایبان های چتری را می توان توسط اهرم یا پدالی که در زیر آن تعبیه شده است حدود ۳۶۰ درجه تغییر داد.

سایبان های برقی و دستی امروزه در ابعاد و اشکال مختلف در مکان هایی مثل محوطه بیرونی ساختمان های مسکونی، پارک ها، استخر ها و پارکینگ ها استفاده می شود. امروزه صاحبان انواع هتل ها و کافه ها، تبلیغات مورد نظر خود را بر روی روکش پارچه ای سایبان چتری چاپ می کنند و از این طریق توجه مشتریان زیادی را به خود جلب می کنند. سنگ، مادهٔ عمدهٔ ساختمانی مورد استفاده در اقلیم سرد بوده و این، به دلیل فراوانی و در دسترس بودن سنگ در این اقلیم بودهاست. برای ساخت اسکلت یا داربست سایبان از مواد مختلفی مثل آلومینیوم، آهن و چوب استفاده می شود. هر چقدر که ابعاد سایبان بیشتر باشد، مواد اولیه بیشتری در ساخت آن استفاده شده است. برای مثال شما میتوانید چه در آب و هوای زمستانی و چه در آب و هوای گرم و آفتابی از سایبانها استفاده کرده و استراحت کنید. امروزه استفاده از انواع سایبان چتری برقی و ثابت در فضای بیرونی ساختمان های مسکونی و اداری مثل تراس و حیاط افزایش پیدا کرده است.

امروزه برای ساخت انواع آلاچیق های بزرگ در پارک های شهری از سایبان اتوماتیک یا برقی استفاده می شود. برای رنگآمیزی الیافی که در ساخت کاور به کار میروند، رنگدانههای آکریلیک استفاده شده است. از این رو زمانی که در زیر آفتاب از آن استفاده می کنید نباید نگران آفتاب سوختگی باشید. اما عمر این برزنتها در زیر آفتاب شدید 3 تا 7 سال تخمین زده میشود. سایبان تراس باعث می شود که در فصول سرد سال و موقع بارش باران با برف، کف تراس خیس نشود و محیطی مناسب برای خشک کردن لباس ها فراهم می شود. درصورتی که در سیستم های بالانس با خلاص کردن موتور، درب تحت تاثیر نیروی فنر ، رو به بالا حرکت می نماید و حتی با وجود استاپر (Stopper) ، این نیرو می تواند باعث آسیب رساندن به مکانیزم موتور و درب شود.

این محصول به دلیل دارا بودن پوشش ضد اشعه ماوراء بنفش UV در مقابل این اشعه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده و رنگ آن در اثر تابش اشعه خورشید تغییر نمیکند و ویژگی شفافیت خود را در مدت زمان طولانی حفظ میکند. در ساخت این نوع از سوله باید به ملاحظات خاصی توجه شود و کوتاهی در طراحی و بی دقتی در ساخت و پیاده سازی، می تواند منجر به شکست پروژه و اتلاف سرمایه و زمان گردد. همچنین پیش از نصب باید دقت شود که ابعاد سایه انداز گلخانه مورد استفاده کاملا با فضای مورد نظر متناسب باشد. سایبان برقی یکی از مهمترین انواع سایبان های متحرک است که برای پوشاندن قسمت های بیرونی ساختمان ها مثل پارکینگ، استخر و باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مغازه استفاده می شود.