10 رتبه برتر ایمنی خودروهای هندی در اکتبر 2022

در زمینه ایمنی کودکان، تایگون و کوشاک بالاترین امتیاز 42 را در بین تمام خودروهای هند ،ب کرده اند. مجموع امتیاز 49 همان امتیاز قبلی است. تایگون و کوشاق تنها خودروهایی هستند که برای ایمنی کودکان 5 ستاره می گیرند. خودروهای دیگری مانند XUV700، Thar، Punch، City 4th Gen، XUV300 و Tigor EV دارای رتبه 4 ستاره در ایمنی کودک هستند. خودروهایی که کمترین امتیاز را در ایمنی کودک دارند، Kwid، S-Presso، NIOS، Kia Seltos و Maruti Swift هستند.

ایمن‌ترین خودروها در هند اکتبر ۲۰۲۲ - رتبه‌بندی جه، NCAP
ایمن ترین خودروهای هند در اکتبر 2022 – رتبه بندی جه، NCAP

ایمن ترین خودروهای هند اکتبر 2022 (مجموع امتیازات ،ب شده)

خودروهایی که بالاترین امتیاز ایمنی بزرگسالان را دارند تایگون و کوشاق (29.64)، تاتا پانچ (16.45)، ماهیندرا XUV300 (16.42)، تاتا ،روز (16.13)، تاتا ن،ون (16.06) و ماهیندرا XUV700 (16.03) هستند. تمامی این خودروها دارای 5 ستاره ایمنی بزرگسالان هستند.

Global NCAP امیدوار است که خودروها در هند بتوانند نتایج خوبی را در پروتکل های به روز شده تست تصادف ارائه دهند. سفر ایجاد آگاهی در مورد ایمنی خودرو زم، ادامه خواهد یافت که هند پلتفرم تست تصادف انحصاری خود Bharat NCAP را دریافت کند.


منبع: https://www.rushlane.com/top-10-indian-cars-safety-rating-october-2022-global-ncap-12451545.html

با پروتکل های آزمایشی به روز شده، امتیاز کل اکنون 83 است. قبلاً، امتیاز کل 66 بود. باید دید خودروهایی که قبلاً آزمایش شده بودند در روش های آزمایشی به روز شده چگونه عمل خواهند کرد. خودروهایی که کمترین امتیاز را در تست‌های تصادف جه، NCAP دارند، Maruti S-Presso (13.84)، ماهیندرا اسکورپیو (16.73)، Maruti Alto (18.21)، رنو Kwid (19.19) و Hyundai NIOS (22.05) هستند.

ایمن‌ترین خودروها در هند اکتبر ۲۰۲۲ - رتبه‌بندی جه، NCAP
ایمن ترین خودروهای هند در اکتبر 2022 – رتبه بندی جه، NCAP

فول، واگن تایگون و اشکودا کوشاک با رتبه 5 ستاره در تست تصادف NCAP جه، به لیست ایمن ترین خودروهای هند پیوستند.

تایگون و کوشاک در حال حاضر ایمن ترین خودروهای هند هستند
VW Taigun و Skoda Kushaq در حال حاضر ایمن ترین خودروهای این لیست هستند

تست‌های تصادف جه، NCAP حتی سخت‌تر شده‌اند. آنها در حال حاضر شامل حفاظت از جلو و جانبی، همراه با تست های اختصاصی برای کنترل پایداری الکترونیکی (ESC)، حفاظت از قطب برخورد جانبی و حفاظت از عابر پیاده هستند. در آینده، پروتکل های تست جه، NCAP برای هند نیز شامل ارزیابی ویژگی های ADAS خواهد بود. این تست ها در حال حاضر بخشی از پروتکل های استاندارد NCAP در بازارهای خودروی توسعه یافته هستند.

ایمن ترین خودروهای هند (ایمنی بزرگسالان و ایمنی کودکان)

تعداد کمی خودروهای 4 ستاره مانند هوندا جاز، تویوتا اوربان کروزر، ماهیندرا مارازو، ماهیندرا تار، تاتا تیاگو، تاتا تیگور، ماروتی برزا، رنو کیگر، نسل چهارم هوندا سیتی، نیسان مگنیت و رنو تریبر وجود دارند. خودروهایی با کمترین امتیاز در ایمنی بزرگسالان S-Presso، Scorpio، Alto، Eeco و Kwid هستند.

ایمن‌ترین خودروها در هند اکتبر ۲۰۲۲ - رتبه‌بندی جه، NCAP
ایمن ترین خودروهای هند در اکتبر 2022 – رتبه بندی جه، NCAP

از نظر مجموع امتیازات در تست‌های تصادف جه، NCAP، پنج خودروی برتر فول،‌واگن تایگون و اشکودا کوشاک (71.64)، ماهیندرا XUV700 (57.69)، تاتا پانچ (57.34) و ماهیندرا XUV300 (53.86) هستند. Taigun و Kushaq نمرات نسبتاً بالاتری دارند، زیرا بر اساس پروتکل های به روز شده آزمایش شده اند. در مقایسه با 17 امتیاز قبلی برای ایمنی بزرگسالان، پروتکل های به روز شده حد بالایی را به 34 امتیاز رسانده اند.

Global NCAP با توجه به گسترش آگاهی در مورد ایمنی خودرو، معیارهای آزمایش خود را برای هند به روز کرده است. این امر بیشتر به نزدیک شدن استانداردهای ایمنی خودروها در هند به استانداردهای جه، کمک خواهد کرد. اولین خودروهایی که این تست های ایمنی به روز شده را انجام دادند، فول، واگن تایگون و اشکودا کوشاک هستند. هر دوی این شاسی بلندها از پلت فرم MQB A0 IN ی،، بهره می برند و در یک کارخانه تولید می شوند.