2023 کیا سونت CNG Spied ARAI تست

از آنجایی که خودروهای الکتریکی با هزینه های اولیه بالا همراه هستند، CNG به ،وان یک جایگزین بسیار وسوسه انگیز مطرح می شود. کیا قصد دارد از این باند بپرد. کیا به طور فعال فناوری CNG را دنبال می کند. تصاویر جاسوسی Carens CNG، Seltos CNG و همچنین Sonet CNG قبلاً در گذشته جاسوسی شده است.

کیا سونت CNG اسپید 2023
کیا سونت CNG اسپید 2023

بخش شاسی بلندهای زیر 4 متری در حال آماده شدن برای عرضه چند نوع جدید CNG در اوا، امسال است

کیا سونت CNG اسپید 2023
کیا سونت CNG اسپید 2023

رقبا و قیمت گذاری

از بین این سه، به نظر می رسد کیا قرار است ابتدا سونت CNG را عرضه کند. آ،ین قاطر سونت CNG در حال آزمایش در پونا مشاهده شد که بر،بی روی آن نوشته شده بود “On Test By ARAI”. نمونه اولیه هیچ پوشش استتاری بر تن ندارد و تایید می کند که به روز رس، CNG برای انواع موجود ارائه خواهد شد. به جرات می توان گفت که عرضه فیس لیفت سونت هنوز در آینده ای دور است.

با CNG، می‌تو،م انتظار افزایش قیمت را در حدود 100 دلار داشته باشیم. 1 لک (ex-sh) بیش از نوع بنزینی. هنوز مشخص نیست که کیا یک سیستم تک سیلندر را اجرا خواهد کرد یا یک سیستم CNG دو سیلندر بسیار برتر و راحت که توسط تاتا موتورز به نمایش گذاشته شده است.

تریم X-Line

تج،ات تست انتشار در صندوق عقب Sonet قرار دارد. از آنجایی که ،مت‌هایی از تج،ات بیرون زده است، چکمه تا حدی باز است و برای جلوگیری از بلند شدن آن و ایجاد خطر برای محیط اطراف، در جای خود بسته شده است. مدل در حال آزمایش، نوع X-Line است و فناوری CNG احتمالاً با بنزین 1.0 لیتری توربو آزمایش می شود.

تا جایی که به شاسی بلندهای زیر 4 متری با CNG مربوط می شود، هیچ کدام وجود ندارد. اما به زودی تعداد کمی وجود خواهد داشت. Maruti CNG Brezza را در Auto Expo 2023 به نمایش گذاشت، در حالی که Nexon CNG در آزمایش جاسوسی شده است. باید دید که کدام یک از این 3 شاسی بلند زیر 4 متری موفق می شوند نوع CNG را ابتدا وارد بازار کنند.

در حال حاضر، کیا تریم X-Line را تنها با یک موتور 1.0 لیتری توربوشارژ و یک موتور 1.5 لیتری توربو دیزل ارائه می دهد. اولی 118 ، بخار قدرت و 172 نیوتن متر گشتاور تولید می کند، در حالی که دومی 113 ، بخار قدرت و 250 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. درست مانند Venue N Line هیوندای، Sonet X-Line کیا گیرب، دستی ندارد.

تنها یک DCT 7 سرعته با 1.0 لیتر بنزین و یک مبدل گشتاور 6 سرعته با 1.5 لیتر دیزل Sonet X-Line ارائه می شود. این یک نسخه کمی اسپورت‌تر از Sonet معمولی است و دارای ،اصر سبک خاص برای آن است. در حال حاضر، کیا هیچ گونه CNG را در هیچ یک از خودروهای خود ارائه نمی دهد، چه رسد به X-Line با مشخصات بالا. در واقع، کیا سونت CNG اولین خودروی CNG این شرکت خواهد بود.


منبع: https://www.rushlane.com/2023-kia-sonet-cng-spied-arai-testing-12462894.html

با افزایش شدید قیمت بنزین، CNG و EV جذابیت بیشتری پیدا می کنند. این در ارقام فروش نیز منع، شده است. با مشاهده چنین واکنشی، تولیدکنندگان گزینه های بیشتری نسبت به قبل ارائه می دهند.

کیا سونت CNG خالدار