2023 Hyundai Micro SUV (Tata Punch Rival) Spied

وقتی صحبت از کاسپر شد، UV ابعادی کوچکتر از Santro دارد و 3595 میلی متر طول، 1595 میلی متر عرض و 1575 میلی متر ارتفاع دارد. این خودرو فاصله محوری من،ی معادل 2400 میلی‌متر ارائه می‌کند، اما کابین خودرو کاملاً برای چهار سرنشین طراحی شده است. این خودرو برای مطابقت با مقررات Gyeoncha (خودروهای سبک) در بازار کره ج،ی طراحی شده است.

تاتا موتورز با عرضه Punch به یک جکپات دست یافته است. با وجود رقیب بزرگی که وجود ندارد، فروش ماهانه تاتا پانچ به طور میانگین در حدود 12 هزار واحد است. هیوندای می خواهد وارد این بخش شود و تاتا پانچ را بپذیرد. این میکرو SUV جدید هیوندای با نام رمز Ai3 در زیر Venue در خط تولید شاسی‌بلندهای خودروساز کره‌ای قرار می‌گیرد و آن را به کوچک‌ترین UV در هند تبدیل می‌کند.

برخی از ویژگی ها از Casper منتقل می شود. ما می تو،م سانروف تک جداره را در SUV هیوندای ببینیم، این یک تقویت کننده بزرگ در برابر تاتا پانچ خواهد بود. مدل های برتر می توانند با 6 ایربگ و سایر ویژگی های ایمنی مهم ارائه شوند.

2023 هیوندای میکرو SUV (رقیب تاتا پانچ) سانروف دریافت می کند
2023 هیوندای میکرو SUV (رقیب تاتا پانچ) سانروف دریافت می کند

مشخصات موتور هیوندای میکرو SUV 2023

در سال 2021، هیوندای 1.25 هزار دستگاه از کرتا SUV فروخت، در حالی که Venue نیز در سال گذشته بیش از 1 میلیون واحد فروش داشت. در سال 2022، این شرکت خط تولید SUV خود را با عرضه های جدید بازسازی کرد. این شامل توسان نسل جدید و فیس لیفت شده Venue می شود. انتظار می‌رود هیوندای سال آینده خط SUV خود را با معرفی فیس لیفت Creta، Creta CNG، Venue CNG و همچنین این میکرو SUV جدید، یک بار دیگر به روز کند.


منبع: https://www.rushlane.com/2023-hyundai-micro-suv-tata-punch-rival-spied-sunroof-led-drl-12422022.html

هیوندای تایید کرده است که یک UV ساب کامپکت جدید را در هند معرفی خواهد کرد که رقیب تاتا پانچ خواهد بود. با این حال، این دریچه کراس اوور کاسپر با مشخصات کره ای نیست، بلکه یک مدل جدید خواهد بود. این میکرو UV با کد داخلی Ai3 احتمالاً در سال 2023 عرضه خواهد شد.

در مقایسه، تاتا پانچ 3827 میلی‌متر طول، 1742 میلی‌متر عرض، 1615 میلی‌متر ارتفاع دارد و با فاصله بین دو محور 2445 میلی‌متر عرضه می‌شود. هیوندای میکرو SUV هندی احتمالاً ابعادی مشابه دارد، به این م،ی که بزرگتر از کاسپر خواهد بود.

هیوندای میکرو SUV 2023 (تاتا پانچ رقیب) در مقابل هیوندای کاسپر - عقب
هیوندای میکرو SUV 2023 (تاتا پانچ رقیب) در مقابل هیوندای کاسپر – عقب

ویژگی های هیوندای میکرو SUV 2023

هیوندای در حال به روز رس، خط SUV

این پیشرفت توسط تارون گارگ، مدیر فروش و بازاریابی هیوندای موتور هند در تعامل با PTI تأیید شد. اکنون، اولین تصاویر جاسوسی از این میکرو SUV توسط کانال [email protected] به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شده است – این ع، های جاسوسی جدید تایید می کند که micro SUV با مشخصات هند کاملا متفاوت از هیوندای کاسپر است که در حال حاضر در بازارهای منتخب عرضه شده است.

هیوندای میکرو SUV 2023 – تاتا پانچ رقیب

به غیر از تاتا پانچ، میکرو شاسی‌بلند هیوندای آینده با سایر میکرو یو‌وی‌ها مانند ماهیندرا KUV100 و ماروتی ایگنیس ارتباط برقرار خواهد کرد.

هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ)
هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ)

قاطر آزمایشی هیوندای میکرو SUV 2023 در کره ج،ی مشاهده شد. انتظار می رود آزمایش هند به زودی آغاز شود. هیوندای Ai3 جدید می‌تواند توسط یک پلت‌فرم بسیار بومی‌شده K1 که زیربنای سانترو که اکنون متوقف شده است، پشتیب، شود. هیوندای سانترو فروش من،ی از حدود 2500 دستگاه تا 3000 دستگاه در ماه داشت. اما به احتمال زیاد به این دلیل که هیوندای قصد داشت آن را با این میکرو SUV آینده جایگزین کند، متوقف شد.

هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ)
هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ)

هیوندای میکرو SUV هندی احتمالاً از همان موتوری استفاده می کند که در Grand i10 دیده می شود. این یک موتور بنزینی 1.2 لیتری و 4 سیلندر با قدرت 81 ، بخار و گشتاور 114 نیوتن متر است. این می تواند با بنزین و همچنین گزینه CNG ارائه شود، در حالی که گزینه های انتقال می تواند شامل دستی و AMT باشد.

از ع،‌های جاسوسی، می‌توان دید که شاسی‌بلند هیوندای میکرو مخصوص هند دارای چراغ‌های جلو پروژکتور، LED DRL در جلو است. کاسپر دارای یک واحد چراغ جلو دایره ای است، در حالی که این SUV جدید مستطیل شکل است. چراغ های عقب نیز متفاوت هستند. دستگیره درب سرنشین عقب برخلاف کاسپر که روی ستون C قرار دارد در امتداد خط شانه قرار گرفته است.

هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ) در مقابل هیوندای کاسپر
هیوندای میکرو SUV 2023 (رقیب تاتا پانچ) در مقابل هیوندای کاسپر

ابعاد SUV میکرو هیوندای 2023

از نظر ویژگی ها، هیوندای تعداد من،ی از امکانات رفاهی موجود را با کاسپر ارائه می دهد. از جمله این چراغ‌ها می‌توان به چراغ‌های جلو و عقب LED، یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی اطلاعات سرگرمی، یک دسته ابزار دیجیتال، یک سانروف الکتریکی و سه حالت رانندگی اشاره کرد. ایمنی توسط هفت کیسه هوا و سیستم های کمک راننده کنترل می شود. این در شش گزینه رنگ بیرونی و سه تم داخلی موجود است.

در کره، کاسپر از دو گزینه موتور استفاده می کند: یک واحد 1.0 لیتری تنفس طبیعی و یک واحد 1.0 لیتری توربو بنزین قوی تر. اولی 75 ، بخار قدرت و 95 نیوتن متر حدا،ر گشتاور تولید می کند در حالی که دومی 99 ، بخار و 172 نیوتن متر حدا،ر گشتاور را تولید می کند.