BMW i5 2024: سری 5 الکتریکی به بیرون درز کرد

دوربین داخلی به این م،است که وقتی راننده به آینه بیرونی مربوطه نگاه می‌کند، خودرو در صورت ایمن بودن، تغییر مسیر در آن جهت ایجاد می‌کند.

همانطور که BMW با X1 و iX1 و سری 7 و i7 انجام داد، می‌توان آن را در کنار سری 5 با موتور احتراقی نشان داد.

هنوز مشخص نیست که چقدر قدرت ارائه خواهند کرد. iX xDrive40 240 کیلووات و 630 نیوتن متر گشتاور تولید می کند، در حالی که M60 قدرت 455 کیلووات و 1100 نیوتن متر را تولید می کند.

  • BMW i5 2024: سری 5 الکتریکی به بیرون درز کرد

همچنین دارای یک مجموعه جدید کمک راننده فعال است. در برخی بازارها، دستیار رانندگی بزرگراه قادر به شتاب گیری، ترمزگیری و فرمان تا 130 کیلومتر در ساعت است.

سدان و واگن i5 با طراحی مشابه در کنار سری 5 با موتور احتراقی در نمایشگاه‌های BMW قرار می‌گیرند – درست مانند i4 که در کنار سری 4 قرار دارد، اما دارای چرخ‌ها، جزئیات و جلوپنجره‌های منحصربه‌فرد است.

تک تصویری از i5 توسط جاسوسی خودکار، به دنبال یک تصویر قبلی و دانه دارتر از عقب خودرو درز کرده بود.

مسلماً این بار نگاه فست بک بیشتری به سری 5 وجود دارد. کناره های نسبتاً تمیز آن با یک چین ظریف که درست در زیر خط کمربند قرار دارد، مشخص می شود.

فرمان چرخ عقب، فناوری ضد غلتش فعال و سیستم تعلیق کاملا فعال ارائه خواهد شد. بی‌ام‌و قول می‌دهد که «راحتی سواری نزدیک به سطوح بی‌ام‌و سری 7 را با چابکی‌های ورزشی آشنا در بی‌ام‌و سری 3 ،یب کند».

جلوپنجره – که نورپردازی را ارائه می دهد – بزرگتر از قبل به نظر می رسد، اگر نه به همان میزان بیش از حد سایر Bimmer ها مانند سری 4، در حالی که چراغ های جلو تا حدودی شبیه چراغ های X1 جدید هستند.

i5 قرار است در 24 می رونمایی شود.

  • BMW i5 2024: سری 5 الکتریکی به بیرون درز کرد

بی ام و i5 با مرسدس بنز EQE، ،س الکتریک G80، تسلا مدل S و همچنین آئودی A6 e-tron آینده روبرو خواهد شد.

  • BMW i5 2024: سری 5 الکتریکی به بیرون درز کرد

ب ام و هنوز زمان عرضه رسمی خود را مشخص نکرده است، اما تایید کرده است که i5 در ماه اکتبر در برخی بازارها عرضه خواهد شد.

بیشتر: همه چیز BMW سری 5
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/2024-bmw-i5-electric-5-series-leaked

زیر پوست، i5 بر روی نسخه ای از پلت فرم CLAR سوار می شود که زیر بنزین 5er نیز قرار دارد و پایه ای برای i4 و iX EV ها را تشکیل می دهد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، CarExpert می‌داند که i5 در مسیر ورود به نمایشگاه‌های محلی قبل از پایان سال 2023 است و برادر سری 5 بنزینی‌اش نیز پشت سر آن هستند.

برق آینده BMW سری 5 spinoff نامیده می شود i5، جدیدترین مدل از برند باواریایی است که پیش از رونمایی آن به بیرون درز کرده است.

مشخص نیست که آیا ب ام و i5 و سری 5 فقط در استرالیا به صورت سدان عرضه می شوند یا خیر. نسخه‌های واگن تورینگ هر دو در بازارهایی مانند اروپا عرضه خواهند شد.

ب ام و تایید کرده است که i5 eDrive40 با برد بلندتر و کم قدرت با دیفرانسیل عقب و یک پرچمدار M60 xDrive تمام چرخ متحرک ارائه خواهد کرد.