Chery Omoda 5 EV قبل از عرضه در استرالیا جزئیات بیشتری دارد

نسخه الکتریکی Omoda 5 از یک باتری 61 کیلووات ساعتی استفاده می کند که طبق چرخه WLTP، برد 450 کیلومتری دارد.

مدل اولی در چین با یک موتور 1.5 لیتری توربو چهار با CVT یا توربو 1.6 لیتری چهار با DCT مانند Omoda 5 ارائه می شود، در حالی که دومی انتخابی از توربو 1.6 لیتری یا 2.0 لیتری را ارائه می دهد. چهار نفر

این محدوده از خانواده Omoda 5 فراتر خواهد رفت و Tiggo 7 Pro با طول 4.5 متر و Tiggo 8 Pro با طول 4.74 متر در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهند شد.

پیش از عرضه مدل الکتریکی، چری محدوده محلی Omoda 5 را با انواع EX+ و EX+ AWD با موتور 1.6 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ و گیرب، هفت سرعته دوکلاچه اتوماتیک (DCT) گسترش خواهد داد.

این مدل‌ها 145 کیلووات قدرت و 290 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند و سیستم تعلیق استاندارد عقب Omoda 5 را با پرتو پیچشی با تنظیمات چند پیوندی تعویض می‌کنند.

در داخل، تریم چوبی و رنگ آبی و سفید دو رنگ منحصر به فرد وجود دارد، در حالی که شیفتر مدل بنزینی حذف شده است.

  • Chery Omoda 5 EV قبل از عرضه در استرالیا جزئیات بیشتری دارد

ابعاد نسبت به مدل بنزینی بدون تغییر است. طول آن 4400 میلی متر، عرض 1830 میلی متر، ارتفاع آن 1588 میلی متر در فاصله بین دو محور 2630 میلی متر است.

  • Chery Omoda 5 EV قبل از عرضه در استرالیا جزئیات بیشتری دارد

چری می‌گوید با استفاده از شارژر سریع DC شارژ از 30 تا 80 درصد 35 دقیقه طول می‌کشد و می‌گوید Omoda 5 EV «V2L آماده» است.

مصرف انرژی ادعایی 15 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر است، البته در چرخه تست ملایم WLTC.

چری استرالیا همچنین نشان داده است که نسخه‌های هیب، پلاگین این خودروها پایین می‌آیند.

Omoda 5 در اوایل سال جاری در ظاهر BX و EX با موتور 1.5 لیتری توربو چهار با قدرت 115 کیلووات و 230 نیوتن متر به فروش رسید.

بیشتر: همه چیز Chery Omoda 5
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/chery-omoda-5-ev-detailed-ahead-of-australian-launch

این اولین مدلی بود که تحت عملیات جدید این برند تحت حمایت کارخانه راه اندازی شد. چری آ،ین بار از سال 2011 تا 2014 در اینجا دیده شد و توسط Ateco توزیع شد.

  • Chery Omoda 5 EV قبل از عرضه در استرالیا جزئیات بیشتری دارد
    بنزین اومودا 5

تا پایان آوریل، چری تاکنون 425 دستگاه Omoda 5 فروخته است و از سایر شاسی بلندهای کوچک مانند مزدا MX-30 (238 فروش) و رنو آرکانا (423 فروش) پیشی گرفته و به خودروهایی مانند جیپ کامپس (فروش 507) و سوزوکی ویتارا نزدیک شده است. (483 فروش).

هنوز هم قرار است در نیمه اول سال 2024 عرضه شود و به ،وان رقیب برند چینی دوباره راه اندازی شده برای مدل هایی مانند MG ZS EV و BYD Atto 3 باشد.

V2L یا وسیله نقلیه به بار، به این م،ی است که باتری می تواند برای شارژ وسایل مورد استفاده قرار گیرد. این یک ویژگی مفید است که دقیقاً در فضای خودروهای الکتریکی عمومیت ندارد، اگرچه مدل هایی مانند هیوندای آیونیک 5 آن را ارائه می دهند.

در حالی که جلوی خودروی برقی از جلوپنجره پیچیده مدل بنزینی برای داشتن ظاهری تمیزتر و بسته‌تر جدا شده است، ،مت عقب تا حد زیادی شبیه مدل بنزینی است.

این شرکت تنها یک تصویر رسمی منتشر کرده است، اما سایت ما،یایی PaulTan.org تصاویری از شانگهای منتشر کرده است که تقریباً از هر زاویه ای این خودرو را نشان می دهد.

این Chery Omoda 5 EV بی سر و صدا در نمایشگاه خودرو شانگهای فاش شد و اکنون بازوی محلی این شرکت برخی مشخصات کلیدی را تایید کرده است.

این خودرو از یک موتور الکتریکی با قدرت 150 کیلووات و گشتاور 340 نیوتن متر استفاده می کند که برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت 7.8 ث،ه خوب است.

  • Chery Omoda 5 EV قبل از عرضه در استرالیا جزئیات بیشتری دارد