Citroen eC3 Electric Interiors Spied

در سال 2023، ما رقبای بیشتری برای خودروهای الکتریکی تاتا خواهیم داشت. ماهیندرا XUV400 الکتریکی را برای رقیب Nexon EV خواهد داشت، MG Air EV در مقابل Tiago EV قرار خواهد گرفت. رقیب دیگر تیاگو EV در قالب سیتروئن eC3 خواهد آمد که دوباره مورد جاسوسی قرار گرفته است. اما این بار نگاهی دقیق‌تر به فضای داخلی، داشبورد خودروی الکتریکی سیتروئن خواهیم داشت. برای اشتراک‌گذاری ع،‌های جاسوسی انحصاری، نوک کلاه به چاندراکانث ردی ام، علاقه‌مند به خودرو.

هیچ رقیب قریب الوقوعی برای تاتا موتورز در بازار مبتدی خودروهای برقی وجود ندارد. نزدیکترین رقبا می توانند MG ZS EV، Hyundai Kona EV، BYD Atto 3 و غیره باشند. اما اینها یک یا دو بخش بالاتر از خودروهای برقی تاتا هستند.

سیتروئن eC3 داخلی برقی

مشخصات سیتروئن eC3 هنوز رسمی نشده است. گفته می شود، منابع نشان می دهند که احتمالاً با باتری 30.2 کیلووات ساعتی عرضه می شود. این یک بسته باتری بزرگتر در مقایسه با نوع برد دور برد Tiago EV 24 کیلووات ساعتی است. گفته می شود موتور سیتروئن eC3 86 ، بخار قدرت و 143 نیوتن متر گشتاور دارد در حالی که در مدل های برد بلند 74 ، بخار و 114 نیوتن متر است.

سیتروئن با مشابه نگه داشتن نمای بیرونی و داخلی نسخه های ICE و EV می تواند به میزان قابل توجهی در هزینه های توسعه صرفه جویی کند. این به کاهش هزینه‌های کلی کمک می‌کند و eC3 را با قیمت گزافی عرضه می‌کند. قیمت راه اندازی سیتروئن eC3 می تواند حدود 10 میلیون روپیه باشد.


منبع: https://www.rushlane.com/citroen-ec3-electric-interiors-spied-new-details-launch-12455882.html

در مورد طراحی خارجی، سیتروئن C3 تست الکتریکی شبیه به همتای ICE خود به نظر می رسد. با این حال، eC3 با مشخصات تولید احتمالاً دارای نکات برجسته جدیدی است، نشان EV – که به آن کمک می کند به راحتی از همتای ICE خود متمایز شود. تاتا موتورز مسیر مشابهی را دنبال می‌کند و برای کمک به شناسایی آن جدا از همتایان ICE، نقاط برجسته آبی و سایه‌های رنگی مخصوص خودروهای الکتریکی را ارائه می‌دهد.

سیتروئن eC3 داخلی برقی
سیتروئن eC3 داخلی برقی

فضای داخلی eC3 شبیه نسخه بنزینی است. این سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه لمسی، فرمان با کنترل، دریچه های AC و غیره را دریافت می کند. چیزی که متفاوت است، اهرم دنده گم شده است. سیتروئن eC3 دارای یک انتخابگر حالت رانندگی با گزینه RND به همراه دکمه حالت ECO است.

مشخصات الکتریکی C3، محدوده

اگر به بازار خودروهای الکتریکی هند نگاهی بیندازیم، یک برند وجود دارد که خود را محکم کرده است. ما در مورد تاتا موتورز صحبت می کنیم. آنها مجموعه ای متنوع از جمله هاچ بک الکتریکی، سدان الکتریکی و SUV الکتریکی دارند. سفر مدرن امروزی تاتا با خودروی برقی الکتریکی در ژانویه 2020 با Nexon EV آغاز شد. و امروز، آنها همچنین Tigor EV، Nexon EV Max و اکنون Tiago EV را ارائه می‌کنند.

سیتروئن eC3 در نمایشگاه خودروی 2023 رونمایی خواهد شد – انتظار می رود به زودی پس از آن راه اندازی شود، در آن زمان جزئیات قیمت و محدوده فاش خواهد شد.

سیتروئن eC3 داخلی برقی
سیتروئن eC3 داخلی برقی

تاتا تیاگو EV بردی تا 315 کیلومتر را با یک بار شارژ با نسخه Long Range ارائه می دهد. می توان انتظار داشت که سیتروئن eC3 بردی در دنیای واقعی نزدیک به 300 کیلومتر از باتری بزرگتر خود ارائه دهد. از نظر مک،کی، سیستم تعلیق به‌طور متفاوتی تنظیم می‌شود یا از پایه‌های محکم‌تر برای قرار دادن باتری‌های سنگین‌تر استفاده می‌شود.

شارژ برقی سیتروئن C3 در کنار Nexon EV
شارژ برقی سیتروئن C3 در کنار Nexon EV