Creta، Seltos، Carens 1.4 T متوقف می شود، به جای آن 1.5 T 160 PS دریافت کنید

اخیراً ما تصاویر جاسوسی از کرتا را به اشتراک گذاشته بودیم که در حال آزمایش بود و تج،ات تست انتشار روی آن بسته شده بود. پیش از این حدس زده می شد که این شرکت در حال بررسی ارائه گزینه دوسوخت CNG در کرتا و از این رو تج،ات تست آلایندگی است. نه اینکه این شرکت با برنامه های راه اندازی CNG بازی نمی کند.

اما قاطر آزمایشی Creta که ماه گذشته مشاهده شد، به نظر می‌رسد در حال آزمایش این پیشرانه 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید است و نه سوخت CNG با پیشرانه‌های فعلی‌اش. حتی بر،ب “On test by ARAI” روی آن بود. این موتور جدید در زیر کاپوت خودروها و SUV های مختلف تحت برندهای هیوندای و کیا در خارج از کشور یافت می شود.

مشخصات موتور جدید – قدرت بیشتر، گشتاور بیشتر

همانطور که گفته شد، واحد 1.4 لیتری توربو بنزین انتخابی برای علاقه مندان بود و عدم وجود توربو بنزین باعث کاهش فروش می شد. خبر خوبی هست منابع فاش می کنند که هیوندای/کیا در حال کار بر روی جایگزینی این واحد 1.4 لیتری با واحد 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید در هند هستند. نکته کلاه به شرمان دسوزا، علاقه‌مند به خودرو، برای اشتراک‌گذاری این به‌روزرس، اختصاصی.

هیوندای کرتا 1.5 لیتری توربو در تست - جاسوسی
هیوندای کرتا 1.5 لیتری توربو در تست – جاسوسی شده است

هیوندای و کیا با هم بیش از 25 هزار دستگاه سلتوس، کرتا و کارنس را در یک ماه به فروش می‌رسانند. بخش خوبی از این فروش ها مربوط به موتور 1.4 لیتری توربو بنزینی است. اکنون منابع فاش می کنند که هیوندای و کیا در حال آماده شدن برای توقف این گزینه موتور هستند. اما چرا؟

بنزین 1.5 لیتری توربو جدید – کرتا، سلتوس، کارنس

این موتور به گیرب، 6 سرعته دستی و گیرب، 7 سرعته DCT متصل می شود. هیوندای گیرب، دستی در کرتا با این ،یب موتور ارائه نمی دهد، در حالی که کیا یک گزینه گیرب، دستی با این موتور را در سلتو و کارنس ارائه می دهد.

طرح های عرضه CNG هیوندای و کیا

هیوندای و کیا احتمالاً مدل فیس لیفت کرتا و سلتوس را با فناوری بیشتری مانند ADAS و موارد دیگر عرضه خواهند کرد.

هیوندای کرتا 1.5 لیتری توربو در تست - جاسوسی
هیوندای کرتا 1.5 لیتری توربو در تست – جاسوسی شده است

به نظر می رسد که موتور هیوندای / کیا 1.4 لیتری توربو بنزینی از استانداردهای جدید RDE در فاز دوم انتقال BS6 که قرار است قبل از آوریل 2023 اتفاق بیفتد، عبور نکند. سایر گزینه های موتور مشکلی ندارند و همچنان در دسترس خواهند بود. اما این واحد 1.4 T، در شرایط فعلی خود، هنجارهای آینده را برآورده نخواهد کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا CNG با این موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید در کارت است یا خیر. گفتنی است، آلکازار همچنین در حال آزمایش با تج،ات تست آلایندگی بود که گمان می‌رفت روی سوخت CNG با موتور بنزینی 2.0 لیتری آزمایش می‌شد. باید دید آیا این موتور روی آلکازار می آید یا خیر. اطلاعات بیشتر ممکن است به زودی منتشر شود.


منبع: https://www.rushlane.com/creta-seltos-carens-1-4-t-to-be-discontinued-get-1-5-t-160-ps-12455419.html

طبق گزارش‌ها، هیوندای و کیا در حال توسعه پیشرانه‌های CNG برای خودروهای SUV و MPV ممتاز با این موتور 1.4 لیتری توربو بنزینی بودند. قاطر آزمایشی کیا کارنس که با تج،ات CNG مشاهده شد، به موتور 1.4 لیتری توربو بنزینی متصل شد. اگر این موتور از قفسه خارج شود، تلاش‌های CNG آن‌ها با عرضه‌های ممتاز ممکن است نور روز را نبیند.

این موتور 1.5 لیتری توربو بنزینی جدید 160 ، بخار قدرت و 26.5 کیلوگرم بر متر (260 نیوتن متر) گشتاور تولید می کند. منابع ما اعلام ،د که این موتور با دو جعبه دنده دستی و DCT عرضه خواهد شد. در مقابل، موتور 1.4 لیتری توربو بنزینی که در حال حاضر در کرتا، سلتوس و کارنس کار می کند، 140 ، بخار قدرت و 242 نیوتن متر گشتاور تولید می کند.

پسرعموهای کره ج،ی هیوندای و کیا بازیکنان شماره یک در بخش SUV های کامپکت هستند. این دو شاسی بلند با هم بیش از 63 درصد از سهم بازار را در این بخش دارند – با بیش از 21 هزار فروش در نوامبر 2022. Carens نیز فروش خوبی در حدود 6 هزار دستگاه در ماه گزارش کرده است.