Cupra می‌خواهد ماشین‌های برقی‌اش شبیه کشتی‌های Star Trek باشند

برای من، یکی از بهترین نمونه ها احتمالاً پورشه تایکان است. وقتی پورشه تایکان را سوار کردم، از این تجربه صدا شگفت زده شدم.

Cupra قبلاً اولین خودروی الکتریکی خود را با نام Born مبتنی بر MEB معرفی کرده است و این کار را با شاسی بلند کوپه Tavascan در همان پلتفرم به‌علاوه مدل کوچکتر UrbanRebel مبتنی بر MEB، دنبال خواهد کرد. The Born در حال حاضر در فروش است و دو مورد آ، در سال 2025 در اینجا عرضه می شوند.

شاید “احساسی” ترین این خودروهای الکتریکی یک خودروی اسپرت باشد که آقای گریفیث اخیراً به آن اشاره کرده است.

“[We will not] سعی کنید یک موتور احتراقی را کپی کنید، هرگز، باید چیزی کاملاً متفاوت باشد.

  • Cupra می‌خواهد ماشین‌های برقی‌اش شبیه کشتی‌های Star Trek باشند
    مفهوم UrbanRebel

او خاطرنشان کرد که Cupra می‌تواند به بخش نرم‌افزار CARIAD گروه فول، واگن برای پشته‌های نرم‌افزار و تمام سیستم‌های مورد استفاده در خودروهایش تکیه کند.

  • Cupra می‌خواهد ماشین‌های برقی‌اش شبیه کشتی‌های Star Trek باشند
    کوپرا تواسکان

کوپرا می‌گوید وسایل نقلیه الکتریکی آن (EVs)، مانند ا،ر خودروهای برقی، بیش از حد ،ت هستند و بنابراین در حال کار روی ارائه صدای هیجان‌انگیزتر به آن‌ها است.

وین گریفیث، مدیرعامل Cupra گفت: “یک چیزی که من به تیم خود وظیفه داده ام، و آنها هنوز به آن نرسیده اند، این است که ما باید یک سیستم نرم افزاری ایجاد کنیم که صدایی احساسی برای ماشین الکتریکی ایجاد کند.” CarExpert.

وقتی از او پرسیده شد که آیا می‌خواهد ماشین‌های الکتریکی این برند صدای ماشین‌های احتراقی را تقلید کنند، آقای گریفیث گفت: «قطعاً نه».

“بنابراین متأسفم، من نمی توانم ute انجام دهم، اما ممکن است در آینده ای شانس یک ماشین اسپرت زیبا از Cupra وجود داشته باشد.”
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/cupra-wants-its-electric-cars-to-sound-like-star-trek-،ps

“من فکر می کنم ما به بیرون نیز نیاز داریم، صدای ماشین در بیرون، به دلایل قانونی نیز برای اطمینان از اینکه مردم می توانند آمدن این خودروها را بشنوند نیز مهم است.”

او گفت: «زم، که به Warp Five می روید، صدای احساسی یک ماشین الکتریکی باید چیزی شبیه به Star Trek باشد.

و بنابراین، اگر بخواهیم ماشین‌های مختلفی بسازیم، ماشین‌هایی هستند که با برند و DNA برند ما همخو، دارند. و بنابراین، ما در مورد اینکه مثلاً روی یک ماشین اسپورت شرط بندی کنم، در مورد اتومبیل های اضافی یا مدل های جدید صحبت می کنیم.

“من دلم برای هیجان در اطراف صداهای موتور احتراقی تنگ شده است، بنابراین فکر می کنم ما به چیزی نیاز داریم که بتواند آنها را جایگزین کند.

علاوه بر این، Cupra در حال بررسی ورود به بازار ایالات متحده است و بنابراین به دنبال ارتقای محدوده خود با یک SUV الکتریکی است که بزرگتر از Terramar آینده فول، واگن تیگوان خواهد بود.

  • Cupra می‌خواهد ماشین‌های برقی‌اش شبیه کشتی‌های Star Trek باشند
    مفهوم تواسکی

گفت: «اگر مجبور بودیم مدل‌های جدیدی را بالاتر از محدوده‌ای که داریم بسازیم، آن مدل‌های جدید یا باید به ما اجازه دسترسی به بازارهای جه، واقعی مانند ایالات متحده را بدهند یا کاری بسیار بسیار ویژه برای برندمان انجام دهند.» آقای گریفیث

این خودرو قصد دارد تا سال 2030 یک برند فقط برای خودروهای برقی باشد و تأیید کرده است که جانشین‌های لئون و فورمنتور امروزی نیروی الکتریکی ارائه خواهند کرد.