GT چهار در برقی نفسگیر جگوار در سال 2024 به فروش می رسد

به دنبال گرند تورر چهار در، جگوار قصد دارد دو خودروی دیگر را بر اساس JEA روانه بازار کند. انتظار می رود که اینها کراس اوورها باشند. هر سه گربه برقی در کارخانه سولیهول JLR در حومه بیرمنگام ساخته خواهند شد.

حتی پس از اینکه تاتا این شرکت را در سال 2008 ،ید، XE و XF با سرعت مشابه در رقابت فروش توسط رقبای آلم، خود قرار گرفتند.

جگوار به ،وان یک برند تمام الکتریکی انحصاری و فوق لو،، با اولین خودروهای برقی جدید این دوره از سال 2025 در خیابان های ،یداران عرضه می شود.

از زم، که فورد جگوار را در سال 1990 ،یداری کرد، این خودروساز رویای تبدیل شدن به نسخه بریت،ایی BMW را در سر داشت. با این حال X-Type و S-Type به سبک رترو نه تنها نتوانستند سری 3 و سری 5 را از سلطنت خلع کنند، بلکه حتی نتوانستند دیوارهای بیرونی قلعه را بشکنند.

این خودروساز می‌گوید جزئیات بیشتری در مورد خودروی جدید در اوا، سال جاری منتشر خواهد کرد، اما در حال حاضر فاش کرده است که محدوده رانندگی آن تا 700 کیلومتر است و قیمت آن از 100000 پوند (185000 دلار) در بریت،ا شروع می‌شود.

همزمان با اعلام امروز، این شرکت اولین تصویر تیزر از GT جدید چهار در را منتشر کرد.

اندکی پس از اینکه تیری بولور کنترل جگوار لندرور را در اوا، سال 2020 به دست گرفت، جگوار نسل بعدی XJ الکتریکی تقریباً کامل را کنار گذاشت و از سال 2025 با طیف وسیعی از وسایل نقلیه کاملاً الکتریکی استفاده کرد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/jaguars-breath-taking-four-door-electric-gt-to-go-on-sale-2024

بر اساس معماری جدید توسعه‌یافته داخلی، با نام JEA، که هیچ اشتراکی با پلتفرم‌های جگوار و لندرور موجود ندارد، یا پلتفرم EMA آینده لندرور برقی الکتریکی، اولین خودروی جگوار از پروژه جدید شجاع خود، GT چهار در خواهد بود.

گری مک ،رن، طراح ارشد JLR، می‌گوید: «ما به‌طور بنیادی جگوار را به‌،وان یک برند لو، مدرن تصور کرده‌ایم. کلید دگرگونی جگوار این است که طرح‌ها نشان می‌دهند که کپی‌برداری از هیچ نیستند.»

  • GT چهار در برقی نف،ر جگوار در سال 2024 به فروش می رسد
    جگوار E-Pace
در نهایت تمام خودروهای موجود این برند – XE، XF، E-Pace، F-Pace، I-Pace، و F-Type – متوقف خواهند شد و مجموعه ای فوق لو، و تمام برقی را پشت سر خواهند گذاشت.

GT جدید الکتریکی در سال 2024 در بازارهای منتخب به فروش می رسد، اما اولین خودروها تا سال 2025 تحویل داده نمی شوند.

این باعث می‌شود GT و بقیه محصولات جدید جگوار فراتر از محدوده فعلی باشند، اما همچنان پایین‌تر از برندهای لو، مانند بنتلی هستند.

  • GT چهار در برقی نف،ر جگوار در سال 2024 به فروش می رسد
    جگوار XJ

مطابق با اتوموبیلجگوار بازسازی شده حدود 50000 فروش جه، را برای خودروهای برقی رده بالای خود هدف قرار داده است. این مقدار با 70000 جگوار فروخته شده در سال مالی 2021/2022 فاصله زیادی ندارد، اما با آرزوهای قبلی فاصله زیادی دارد.

به ،وان مرجع، سدان فعلی بنتلی فلایینگ اسپور از 156000 پوند (290000 دلار) شروع می‌شود، در حالی که نسخه‌های برتر XJ که اکنون متوقف شده از حدود 92000 پوند (170000 دلار) شروع می‌شود. محدوده XF موجود در حدود 52000 پوند (96000 دلار) است.