KTM 650cc دوک، RC، ADV ورودی

KTM از پلتفرم موجود 790 Duke برای توسعه پلت فرم جدید 690 استفاده خواهد کرد. همچنین می تواند نسخه 650 سی سی باشد. در حالی که پلت فرم 490 لغو شد، پلت فرم جدید 690 شانس بیشتری برای موفقیت از منظر تجاری دارد.

قیمت مقرون به صرفه به KTM اجازه می دهد تا فرصت ها را در مکان های حساس به قیمت کشف کند. بازارهایی مانند آمریکای لاتین نیز می توانند در رادار دوچرخه های دو سیلندر KTM ساخت هند باشند. با این حال، برای بازارهای اروپایی، KTM همچنان به CFMoto برای تولید مدل‌های دوقلو موازی کم‌هزینه خود وابسته است.

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/ktm-650cc-duke-rc-adv-incoming-made-in-india-at-bajaj-plant-12464018.html

در حالی که پروژه دوقلو موازی 490 سی سی کنار گذاشته شده است، KTM تمرکز خود را به یک پلت فرم جدید 690 سی سی تغییر داده است. پیش از این گزارش شده بود که پلت فرم 690 توسط CFMoto در چین ساخته خواهد شد. با این حال، تغییراتی در برنامه‌ها ایجاد شده است و احتمالات برای ساخت پلت فرم جدید 690 در هند نیز در حال بررسی است.

KTM Duke 690 آینده
آینده KTM Duke 390. تصویر – The Fat Biker

پلت فرم جدید 650 سی سی دو سیلندر KTM (ساخت هند)

دوچرخه های جدید KTM 690 ساخت هند نیز در کشورهایی مانند نپال، سریلانکا، اندونزی و استرالیا در خارج از کشور به فروش خواهند رسید. مشارکت KTM-Bajaj قبلاً در ارائه کیفیت برتر و در عین حال به حداقل رساندن هزینه های تولید موفق بوده است. پلت فرم جدید 690 نیز از همین مزایا برخوردار خواهد بود. با تولید محلی، علاقه مندان می توانند محدوده قیمتی در دسترس تری را انتظار داشته باشند. برای مرجع، KTM 790 Duke (در صورت موجود بودن در هند) 8.64 لک قیمت داشت. انتظار می رود KTM های 650 سی سی قیمتی بین 5 تا 6 میلیون روپیه داشته باشند.

به این دلیل که تقاضای رو به رشدی در این بخش، به ویژه در بازارهایی مانند هند وجود دارد. در حال حاضر، رویال انفیلد 650 دوقلوها با سهم بازار بیش از 75 درصد بر این فضا تسلط دارند. Super Meteor 650 نیز موجود است و RE قصد دارد دوچرخه های بیشتری را در این بخش معرفی کند.

2023 KTM 890 Adv
KTM ADV

KTM در حال حاضر در حال مذاکره با Bajaj برای بررسی جزئیات دقیق پلت فرم پیشنهادی 690 است. KTM-Bajaj برای نهایی ، طرح های زنجیره تامین مورد نیاز برای تولید 690 دوچرخه در هند کار خواهد کرد. مدیرعامل KTM، Stefan Pierer اطمینان داده است که پلتفرم 690 قطعا در دو سال آینده اتفاق خواهد افتاد. اولین دوچرخه 690 احتمالا دوک خواهد بود. بعداً KTM می تواند فرمت های دیگری مانند RC و Adventure را نیز معرفی کند.

برنامه های صادراتی KTM 690

اوایل سال جاری در ژانویه، شراکت Bajaj-KTM به نقطه عطف فروش 1 میلیون دستگاه دست یافت. یک میلیونمین واحدی که از کارخانه باجاج بیرون آمد یک KTM 390 Adventure بود. در آینده، همکاری باجاج-KTM بیشتر تقویت خواهد شد، زیرا KTM در حال برنامه ریزی برای تولید دوچرخه های دو سیلندر ارزان قیمت جدید خود در هند است.

در حالی که تقاضای داخلی برای دوچرخه های KTM دو سیلندر ساخت هند محدود خواهد بود، هزینه سرمایه گذاری با هدف گذاری تهاجمی بازارهای صادراتی قابل توجیه خواهد بود.

عرضه موتورسیکلت KTM 650cc در هند
رندر KTM RC 650 برای مصورسازی

دوچرخه‌های KTM 650cc Duke, RC, ADV می‌توانند حدود 80-100 ، بخار حدا،ر قدرت تولید کنند. این بستگی به این دارد که پلت فرم جدید در مقایسه با 790 Duke فعلی چقدر کوچک باشد. دومی 105 ، بخار قدرت و 86 نیوتن متر تولید می کند. پلتفرم جدید KTM 690 تمامی تج،ات پیشرفته مانند کنترل کشش، تعویض سریع +، تنظیم لغزش موتور، حالت Supermoto، کنترل پایداری موتور سیکلت با ABS در پیچ و حالت های سواری اسپرت، خیابان و باران را دریافت خواهد کرد.