Maruti Baleno CNG، XL6 CNG به زودی معرفی می شود

Maruti همچنین در حال کار بر روی Brezza CNG است. Baleno و XL6 به این مجموعه گسترده اضافه شده اند. با این حرکت، Baleno اولین هاچ بک ممتاز و XL6 اولین MPV ممتاز خواهد بود که با آپشن CNG عرضه می شود.

با این منطق، Baleno Delta CNG و Zeta CNG احتمالاً روپیه قیمت دارند. 7.2 میلیون و روپیه به ترتیب 9.12 میلیون در حال حاضر، Maruti Baleno و XL6 CNG بی رقیب هستند، اما به زودی Altroz ​​CNG، Glanza CNG و Carens CNG را به ،وان رقبا خواهند دید. تمامی قیمت ها پیش فروش می باشد.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-baleno-cng-xl6-cng-launch-soon-details-leak-12452348.html

Maruti Baleno و XL6 تج،ات S-CNG را در کارخانه دریافت خواهند کرد. با این حال، همه نسخه ها از فناوری S-CNG بهره نمی برند. Baleno فقط با انواع Delta و Zeta MT CNG دریافت می کند و XL6 فقط با نوع Zeta CNG دریافت می کند. در مقابل، Ertiga CNG را با 4 نوع VXi، VXi (O)، ZXi و ZXi (O) دریافت می کند. تویوتا گلانزا CNG با سه تریم S، G و V تایید شده است. با در نظر گرفتن هزینه ها، نسخه های اتوماتیک به S-CNG مجهز نیستند.

Maruti Baleno &  XL6 CNG
Maruti Baleno و XL6 CNG

مشخصات و ویژگی ها

قیمت ها هنوز مشخص نیست. قیمت انواع CNG Ertiga، روپیه است. 95000 بیشتر از همتای غیر CNG خود. از آنجایی که Ertiga و XL6 اساساً خودروهای مشابهی هستند، XL6 Zeta CNG احتمالاً Rs قیمت دارد. 12.25 لک تا 12.35 لک. با این حال، Baleno CNG احتمالاً Rs دریافت می کند. 96000 افزایش قیمت مشابه Swift چون پیشرانه های مشابهی دارند.

نیروبخش XL6 همان موتور 1.5 لیتری K15C با فناوری DualJet و Dual VVT است که همچنین Ertiga را که XL6 بر اساس آن ساخته شده است، تامین می کند. این موتور در 6000 دور در دقیقه قدرت 102 ، بخار و گشتاور 4400 دور در دقیقه 136.8 نیوتن متر دارد. این موتور یا 5 سرعته یا 6 سرعته جدید AT با شیفترهای پدال دارد. با CNG، ارقام 87 ، بخار و 121.5 نیوتن متر است.

ماروتی سوزوکی، بزرگ‌ترین خودروساز هندی، از زم، که این سوخت رایج شد، سوار بر موج CNG بوده است. این شرکت انواع CNG را در کارخانه با Swift، WagonR، Dzire، Alto 800، Alto K10، Ertiga، Celerio، Eeco و S-Presso ارائه می دهد. این فناوری که S-CNG نام دارد، بزرگترین مجموعه CNG است که در حال حاضر در هند ارائه می شود.

Maruti Baleno و XL6 انواع CNG را دریافت می کنند

Maruti Baleno CNG و XL6 CNG با Altroz ​​CNG، Glanza CNG و Carens CNG آینده روبرو خواهند شد.

قیمت مسافت پیموده شده جدید Maruti Baleno CNG
تصویر – راویندر شارما

به نظر می‌رسد که نیروی الکتریکی نهایت حرکت سبز آینده باشد. در حال حاضر، با زیرساخت‌هایی که داریم، این گازهای سی‌ان‌جی هستند که پل بین راحتی و سازگاری با محیط زیست را تشکیل می‌دهند. کمک بیشتر به CNG افزایش قیمت سوخت است. مجموع همه این عوامل، CNG برای بسیاری گزینه من،ی است. ماروتی سوزوکی در این فضا رهبر مطلق است. پس از هیوندای و تاتا موتورز. ماروتی سوزوکی به زودی دو خودروی دیگر به نام های Baleno و XL6 را به خط تولید CNG خود اضافه خواهد کرد.

Baleno از یک موتور 1.2 لیتری سری K بهره می برد که حدا،ر 89 ، بخار قدرت در 6000 RPM و 113 نیوتن متر گشتاور در 4400 RPM تولید می کند. گزینه های گیرب، شامل 5 سرعته دستی و AMT است. با CNG، Baleno توان ،وجی 57 کیلووات در 6000 دور در دقیقه (~ 76 ، بخار) خواهد داشت. AMT پیشنهاد نمی شود.