Maruti Brezza، Vitara، Ertiga، XL6 دارای رزرو 2.4 لیتری است

در حالی که تحویل ویتارا هنوز شروع نشده است، Brezza جدید قبلاً در بخش شاسی‌بلندهای زیر 4 متر به مقام اول رسیده است. در ماه آگوست، Brezza با فروش 15193 دستگاه و سهم بازار 24.09 درصد، پرفروش ترین شاسی بلند زیر 4 متری بود. با تاتا ن،ون هم گردن و گردن بود، اما به راحتی از هیوندای ونوو و کیا سونت جلوتر بود. در حال حاضر حدود 45 هزار دستگاه Brezza جدید تحویل داده شده است.

بیشتر رزروها برای انواع رده بالا

یکی دیگر از پیشرفت‌های مثبت از منظر تجاری این است که بیشتر رزروها برای Brezza و Grand Vitara برای انواع رده بالاتر است. بنابراین میانگین قیمت فروش هر واحد افزایش یافته است، که در نهایت به م،ای حاشیه بیشتر به ازای هر خودرو فروخته شده است. انتظار می رود Brezza و Vitara به طور قابل توجهی درآمد و سهم بازار Maruti را افزایش دهند.

با موفقیت چشمگیر ماهیندرا تار، ماروتی در حال ساخت یک رقیب به شکل جیمنی 5 در است. انتظار می رود این محصول در سال 2023 به مرحله تولید برسد. در مقایسه با جیمنی 3 در به طول 3550 میلی متر که در هند برای بازارهای صادراتی تولید می شود، جیمنی 5 درب بزرگتر خواهد بود. انتظار می‌رود این خودرو دارای موتور 1.5 لیتری K15 بنزینی با 100 ، بخار قدرت و 136.8 نیوتن متر باشد. این موتور در حال حاضر با Brezza، Ertiga و Ciaz استفاده می شود.

پاسخ خوب به Brezza و Grand Vitara جدید می تواند به Maruti کمک کند تا شکوه از دست رفته خود را بازیابد، جایی که سهم بازار بیش از 50٪ را در اختیار داشت.

Maruti Grand Vitara جدید
Maruti Grand Vitara جدید

به زودی، Maruti مجموعه خود را به YTB SUV (Baleno Cross) و جیمنی 5 درب گسترش خواهد داد. هر دوی این ها در هفته های اخیر در تست های جاده ای مشاهده شده اند. YTB ​​SUV بر پایه Baleno ساخته خواهد شد و می تواند برخی از سبک های طراحی را از Vitara قرض بگیرد. برای اطمینان از سطحی از انحصار، YTB SUV می تواند یک موتور 1.0 لیتری توربو بنزینی داشته باشد. این SUV از طریق نمایشگاه های Nexa به فروش می رسد.

با تقاضای زیاد برای Brezza و Grand Vitara، Maruti انتظار دارد فروش SUV خود دو برابر شود و به حدود 3 میلیون دستگاه در سال برسد. در کل مجموعه خود، میانگین قیمت فروش خودروهای Maruti اکنون 7.10 میلیون روپیه در هر واحد است. قبلاً هر واحد 6.10 میلیون روپیه بود. یکی از دلایل آن افزایش قیمت خودرو است، چیزی که در کل صنعت خودرو قابل اجرا است. دلیل دوم ترجیحات در حال تکامل است، که در آن مصرف کنندگان انواع گرانتر و رده بالاتری را انتخاب می کنند که دارای ویژگی های بیشتری هستند.

ماروتی YTB SUV، جیمنی 5 در ورودی

منبع


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-ertiga-brezza-vitara-pending-bookings-record-order-12449935.htmlاگر Ertiga و XL6 جدید نیز اضافه شوند، تعداد کل رزروها حدود 2.40 میلیون واحد خواهد بود. ارزش آنها در حدود 35000 میلیون روپیه است. ماروتی با توجه به واکنش خوب بازار و افزایش تقاضا برای خودروهای شاسی بلند، قصد دارد در آینده نزدیک خودروهای بیشتری را روانه بازار کند. این موضوع توسط Shashank Srivastava، مدیر اجرایی ارشد فروش و بازاریابی در Maruti Suzuki تایید شده است.

به نظر می‌رسد برنامه‌های ماروتی سوزوکی برای تقویت حضور خود در بخش SUV کارساز است، زیرا ،یب Brezza و Grand Vitara رزروهایی به ارزش ،نی 25000 کرور را ثبت کرده‌اند. مجموع رزرو این دو SUV بیش از 140000 دستگاه است.

با توجه به انتخاب بیشتر مشتریان از انواع برزا و ویتارا، میانگین قیمت در مجموع حدود 15 میلیون روپیه در هر واحد ،ن زده می شود. درصد قابل توجهی از مشتریان بهترین نوع ویتارا را رزرو کرده اند. رزرو شاسی بلندهای نسل جدید Maruti حدود 25000 کرور ارزش دارد که تقریباً 1/4 درآمد مورد انتظار این شرکت در سال مالی 22-23 است.

SUV های ماروتی در حال سفارش
سفارشات معلق ماروتی UV. تصویر – ET Auto