Maruti Jimny تبدیل به یک تبدیل شد

در حالی که برداشتن سقف آسان است، این پروژه سفارشی سازی پویایی بسیار بیشتری را با قرض گرفتن قطعات طراحی از تانک 300 SUV GWM به ارمغان می آورد. GWM (موتور دیوار بزرگ) یک خودروساز خصوصی است که هشتمین تولیدکننده خودرو در چین است. GWM برنامه های بلندپروازانه ای برای هند داشت، اما از هم اکنون این شرکت فعالیت های خود را در این کشور به پایان رسانده است.

در مقایسه با ماهیندرا تار که در دو نوع کانورتیبل و سقف سخت موجود است، در مورد سوزوکی جیمنی 3 در ماروتی که در بازارهای بین المللی به فروش می رسد، انتخاب ها محدود است. با توجه به محبوبیت آفرودهای کانورتیبل، چه در واحدهای تولیدی و چه در واحدهای سفارشی، جیمنی کاندید من،ی برای چنین ارتقایی به نظر می رسد. این می تواند به افزایش فروش جیمنی کمک کند که در حال حاضر یکی از پرفروش ترین مدل های خودرو در جهان است.

تا آنجایی که تصاویر نشان می دهد، این نسخه کانورتیبل Maruti Jimny به اندازه کافی خوب به نظر می رسد که برای تولید کارخانه در نظر گرفته شود.

Maruti Jimny Convertible
Maruti Jimny Convertible. تصاویر – Wheelsboy

از جمله ویژگی هایی که حفظ شده است می توان به رنگ بیرونی زرد کینتیک اصلی اشاره کرد. این سایه یکی از گزینه های رنگ محبوب برای جیمنی است. در داخل نیز تغییراتی ایجاد شده است، اما بسیاری از اقلام سخت افزاری به شکل اصلی خود حفظ شده اند.

بدون افزایش عملکرد

ا،ر سخت افزارهای اساسی و ویژگی های کلیدی در این پروژه سفارشی سازی حفظ شده اند. جیمنی از یک قاب نردب، سفت و سخت استفاده می کند و دارای سیستم تعلیق محور سفت و سخت 3 پیوندی با فنر می باشد. دارای زاویه ،وج 49 درجه و زاویه نزدیک شدن 37 درجه است. فاصله از زمین 210 میلی متر است. از ویژگی های ایمنی می توان به کمک نور بالا، کنترل کشش، کنترل نگه داشتن سربالایی، کنترل فرود از تپه، هشدار بافتن، تشخیص علائم ترافیکی، هشدار ،وج از خط و پشتیب، از ترمز دوگانه سنسور اشاره کرد.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-jimny-modified-into-a-convertible-practical-old-sc،ol-12452170.html

به ،وان اثبات مفهوم، فروشگاه سفارشی سازی خودرو در چین، YiChe Garage، نسخه قابل تبدیل Jimny را ارائه کرده است. از آنجایی که جیمنی در حال حاضر در چین فروخته نمی شود، باید با هزینه 60000 دلار (تقریباً 49.20 میلیون روپیه) وارد می شد. مقدار مساوی برای اصلاحات هزینه شد و این جیمنی را به گرانترین واحد روی کره زمین تبدیل کرد. انتظار می رود در هند، جیمنی 5 در با قیمت پیشنهادی اولیه حدود 10 میلیون روپیه به بازار عرضه شود.

ویژگی های قابل تبدیل Maruti Jimny

به نظر نمی رسد که جیمنی کانورتیبل نیازی به افزایش عملکرد نداشته باشد. با برداشتن سقف و سایر قطعات موجود، نسبت قدرت به وزن آن در حال حاضر افزایش یافته است. ماروتی سوزوکی جیمنی از یک موتور 1.5 لیتری K15 بهره می برد که حدا،ر قدرت 100 ، بخار و حدا،ر گشتاور 130 نیوتن متر را تولید می کند. به گیرب، 5 سرعته متصل می شود. SUV در پیکربندی 4×4 با جعبه انتقال کم برد ارائه می شود.

در طرفین، قوس چرخ ها دارای شیارهایی برای ظاهر و احساس ناهمواری هستند. جیمنی تولید شده در کارخانه نیز دارای قوس چرخ های پهن است، اما ظاهر صیقلی تری دارند. در عقب، جیمنی کانورتیبل دارای چراغ عقب مستطیلی شکل در سمت چپ و چرخ یدکی در سمت راست است. این نیز یکی از ویژگی های متمایز تانک 300 SUV است.

تاثیر طراحی GWM Tank 300 بر روی کانورتیبل جیمنی در ،مت جلویی اصلاح شده و در ،مت های جانبی و عقب مشهود است. در مقایسه با جیمنی تولید شده در کارخانه که دارای جلوپنجره عمودی است، جیمنی اصلاح شده دارای طراحی توری مشبک است. چراغ‌های جلو با DRL‌های LED با سطح مقطع یکپارچه با تانک 300 SUV آشنا به نظر می‌رسند. شباهت ها به سایر ،مت ها مانند کاپوت و سپر جلویی برجسته گسترش می یابد.

Maruti Jimny Convertible
Maruti Jimny Convertible