Maruti Jimny در هنگام آفرود بلند می شود

ماروتی جیمنی؟ pic.twitter.com/suSBkssQIk

با افزایش فروش SUV در سراسر صنعت، ماروتی سوزوکی نیز به دنبال افزایش سهم خود در این کیک است. این شرکت در حال حاضر 3 SUV به نام های Fronx، Brezza و Grand Vitara را در کارنامه خود دارد و قرار است SUV 5 دری جیمنی را در 7 ژوئن 2023 معرفی کند.

جیمنی جدید مبتنی بر شاسی قاب نردب، خواهد بود و همچنین از فناوری ALLGRIP PRO 4WD به صورت استاندارد بهره می‌برد تا عملکرد آفرود خود را افزایش دهد. در ویدیوی جدیدی که توسط Maruti Suzuki به اشتراک گذاشته شده است، آنها توانایی های آفرود جیمنی جدید را نشان می دهند. به ویدیوی آفرود جیمنی در زیر نگاه کنید.

ماروتی سوزوکی جیمنی 5 در در دو تریم پهن – زتا و آلفا با ابعاد 3985 میلی متر طول، 1645 میلی متر عرض و 1720 میلی متر در ارتفاع ارائه می شود. فاصله بین دو محور آن 2590 میلی‌متر است، فاصله از زمین 210 میلی‌متر است و وزن آن 1190 کیلوگرم است. فضای صندوق عقب 208 لیتر است. گزینه‌های رنگی در رنگ‌های تک رنگ در رنگ‌های آبی Nexa، مشکی مایل به آبی، خا،تری گر،تی، سفید قطبی مروا،، و قرمز سوزان، همراه با رنگ‌های قرمز دوگانه و زرد جنبشی با سقف متضاد مشکی مایل به آبی دیده می‌شوند.

ماروتی سوزوکی جیمنی از یک موتور 1.5 لیتری بنزینی تنفس طبیعی با قدرت 103 ، بخار در 6000 دور در دقیقه و گشتاور 134 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه استفاده می کند. این موتور به گیرب، 5 سرعته دستی یا گیرب، اتوماتیک 4 سرعته مبدل گشتاور متصل خواهد شد.

جیمنی 5 در اوایل امسال در نمایشگاه خودرو 2023 به نمایش گذاشته شد. چیزی که در ادامه مشاهده شد مجموعه‌ای از ع،‌های جاسوسی و نمایشگرهای فروشنده بود، در حالی که اخیراً این شرکت آمار مسافت پیموده شده و لیست لوازم جانبی را نشان داده است که به جیمنی 5 در جدید راه پیدا خواهد کرد.

Maruti Suzuki Jimny 5-Door از جاده خارج می شود

اخیراً، ARAI ارقام مسافت پیموده شده Maruti Suzuki Jimny را نیز فاش کرده است. این خودرو 16.94 کیلومتر در لیتر را برای نسخه های دستی بنزینی ارائه می دهد، در حالی که مسافت پیموده شده در نسخه های اتوماتیک بنزینی آن می تواند 16.39 کیلومتر در لیتر باشد. Maruti Jimny 5 door خود را در حال رقابت با Force Gurkha در بخش خود می بیند در حالی که ماهیندرا همچنین در حال کار بر روی نسخه 5 درب Thar SUV است که دیگر رقیب آن خواهد بود.
منبع: https://www.rushlane.com/maruti-jimny-takes-off-during-off-road-launch-7th-june-12470247.html

فضای داخلی از چیدمان مشابهی پیروی می‌کند که در نمونه‌های 3 در دیده می‌شود، اما در گزینه‌های 5 نفره و همچنین 7 نفره. کابین با رنگ مشکی و لهجه‌های نقره‌ای دیده می‌شود، در حالی که ویژگی‌های آن شامل سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی 9 اینچی با اندروید اتو و اپل کارپلی، داشبورد چند لایه، کروز کنترل، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای و غیره است. ایمنی سرنشینان از طریق مجموع 6 ایربگ، دوربین دید عقب، پایه صندلی کودک ISOFIX، کنترل پایداری الکترونیکی، کمک نگهدارنده در سربالایی و ABS و EBD.

اولین واحد SUV 5 در جیمنی که قرار است از طریق نمایندگی های انحصاری ن،ا ماروتی سوزوکی به فروش برسد، به تازگی از خطوط تولید کارخانه شرکت در گوروگرام خارج شده است. رزروها از زم، که Jimny در ژانویه به نمایش گذاشته شد باز بوده است و تا به امروز، این شرکت بیش از 30000 رزرو دریافت کرده است.

ابعاد، نمای بیرونی و ویژگی های داخلی

— RushLane (@rushlane) 23 مه 2023

آفرود ماروتی جیمنی
ماروتی جیمنی آفرود

Maruti Suzuki Jimny 5-در به محض عرضه در هند در 7 ژوئن 2023 به مصاف ماهیندرا تار و فورس گورکا خواهد رفت.