Maruti S-Cross از هند متوقف شد

کراس اوور SUV S-Cross پرچمدار ماروتی سوزوکی تا زمان عرضه گرند ویتارا جدید بود.

Maruti S-Cross متوقف شد
Maruti S-Cross متوقف شد

S-Cross اولین محصولی بود که از طریق نمایندگی ممتاز Nexa Maruti به فروش رسید. اما با توجه به عرضه گرند ویتارا، دیگر نیازی به S-Cross قدیمی نیست. اکنون به طور رسمی از هند متوقف شده است. ماروتی این خودرو را از وب سایت رسمی خود حذف کرده است.

در ماه اول، Maruti توانسته است تقریبا 5000 دستگاه گرند ویتارا بفروشد. در همان ماه، فروش کرتا تقریبا 13 هزار و سلتوس 11 هزار بود. چند ماه آینده مشخص خواهد شد که آیا گرند ویتارا موفق به ش،تن سنگر کرتا / سلتوس در بخش SUV های جمع و جور می شود یا خیر.


منبع: https://www.rushlane.com/maruti-s-cross-discontinued-from-india-new-gen-launch-not-planned-12451362.html

S-Cross در ابتدا با موتور 1.6 لیتری توربو دیزل که قادر به تولید 118 ، بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور بود به بازار عرضه شد. موتور دیگر یک واحد 1.3 لیتری توربو دیزل آشنا بود که قادر به حدود 90 ، بخار قدرت و 200 نیوتن متر بود. هر دوی این موتورها توسط فیات تولید شده اند. واحد 1.6 لیتری با گیرب، 6 سرعته همراه بود، در حالی که موتور 1.3 لیتری فقط دارای جعبه دنده 5 سرعته بود.

قبل از فیس لیفت عملکردی ضربتی داشت. S-Cross در سال 2017 فیس لیفت شد و از جلوپنجره الهام گرفته از BMW بهره برد که ظاهر خودرو را جذاب تر کرد. اما با وجود به روز رس،، به ندرت تغییری در اعداد فروش ایجاد شد. برای یک محصول پرچم‌دار ممتاز، فاقد دریچه‌های AC پشتی بود که حتی Dzire هم داشت، فضای داخلی ضعیف بود، ویژگی‌های بسیار کمی حس خوبی داشت.

راه اندازی نسل جدید S-Cross برنامه ریزی نشده است

ماروتی سوزوکی S-Cross را در سال 2015 روانه بازار کرد و تاکنون در فروش بوده است. در این 7 سال، S-Cross موفق به فروش 1.69 میلیون دستگاه شد. S-Cross به طور متوسط ​​حدود 2000 دستگاه در ماه در طول عمر 7 ساله خود فروخت. برای ا،ر خودروسازان، این رقم فروش خوبی خواهد بود، اما برای ماروتی نه.

سوزوکی اس کراس نیو ژنرال 2022
سوزوکی اس کراس نیو ژنرال 2022

در اینجا، Maruti فقط Vitara Brezza و S-Cross را در اختیار داشت. اگرچه ویتارا برزا برای مدت طول، پرفروش‌ترین SUV هند بود، اما فروش S-Cross هرگز با رقبای هیوندای کرتا یا کیا سلتوس برابری نکرد. ماروتی نیاز به راه اندازی یک SUV کامپکت جدید را درک کرد که در رقابت با کرتا و سلتوس موثرتر باشد. با راه اندازی Grand Vitara، Maruti قصد دارد آن را تغییر دهد.

ماروتی دوشاخه S-Cross را کشید

Maruti برخی از پرفروش ترین خودروهای هند را ارائه می دهد. از 10 خودروی پرفروش در ماه گذشته، 6 خودرو متعلق به ماروتی هستند. از 6 مورد، 4 مورد هاچ بک هستند و این 4 مورد را تشکیل می دهند. در حالی که Maruti همچنان بر روی هاچ بک تمرکز می کرد، بخش دیگری وجود داشت که رشد زیادی را ثبت می کرد. این بخش SUV بود.

در سطح جه،، S-Cross با یک مدل کاملاً جدید جایگزین شده است. اما در هند این اتفاق نخواهد افتاد. ماروتی هیچ برنامه ای برای عرضه نسل جدید S-Cross در هند ندارد. در حال حاضر، تمرکز آنها بر تضمین موفقیت جدیدترین SUV جمع و جور خود – Grand Vitara است.