Maruti XL6 CNG جدید، Baleno CNG به NEXA رسید

ماروتی در حال حاضر بزرگترین سبد خودروهای CNG را در اختیار دارد و این دو شرکت جدید حضور آن را بیشتر تقویت خواهند کرد. دیگر بازیگران فعال در این فضا هیوندای و تاتا موتورز هستند. Baleno CNG و XL6 CNG به ترتیب رقیب Altroz ​​CNG و Kia Carens CNG آینده خواهند بود.

Maruti XL6 CNG Walkaround

درست مانند Baleno، XL6 CNG نیز 95 هزار روپیه گرانتر از همتای بنزینی خود است. قیمت آن 12.24 میلیون روپیه است. XL6 CNG تنها با تریم Zeta با مشخصات پایه ارائه می شود که به م،ای مجموعه محدودی از ویژگی ها است. ویژگی هایی مانند رنگ بدنه دو رنگ، اسپوی، در پشتی، ستون B و C سیاه شده و تزئینات کرومی روی گلگیر را دریافت نخواهد کرد.

از نظر بصری، هیچ تغییر عمده ای در Baleno CNG وجود ندارد. به جز برخی جزئیات خاص مانند نشان CNG. از آنجایی که CNG تنها با تریم‌های دلتا و زتا با مشخصات متوسط ​​ارائه می‌شود، ویژگی‌های زیادی وجود خواهند داشت که در دسترس نخواهند بود.

CNG جدید Maruti Baleno
CNG جدید Maruti Baleno

ماروتی با عمل به وعده خود مبنی بر آوردن CNG به محدوده پریمیوم Nexa خود، نسخه های CNG Baleno و XL6 را عرضه کرده است.

Maruti XL6 CNG جدید
Maruti XL6 CNG جدید

XL6 CNG دارای موتور 1.5 لیتری K15C بنزینی است که 88 ، بخار قدرت و 121.5 نیوتن متر تولید می کند. هنگام کار با بنزین، ،وجی 101 ، بخار و 136 نیوتن متر است. XL6 CNG فقط دارای گیرب، 5 سرعته دستی است. راندمان سوخت 26.32 کیلومتر بر کیلوگرم احتمالاً بهترین در این بخش است.

CNG Maruti Baleno

اعداد عملکرد موتور با نوع CNG به 77.5 ، بخار و 98.5 نیوتن متر در مقایسه با 90 ، بخار و 113 نیوتن متر بنزین Baleno کاهش یافته است. فضای صندوق بار تقریباً به طور کامل با م،ن سوخت 55 لیتری CNG استفاده می شود. با این حال، مسافت پیموده شده با Baleno CNG در 30.61 کیلومتر بر کیلوگرم افزایش زیادی پیدا می کند.


منبع: https://www.rushlane.com/new-maruti-xl6-cng-baleno-cng-walkaround-review-12452393.html

XL6 CNG در داخل، فرمان روکش چرمی، صندلی‌های چرمی، صندلی‌های دارای تهویه، عینک‌های UV، سیستم اطلاعات سرگرمی SmartPlay Pro و دستیار صوتی را از دست خواهد داد. از نظر ایمنی، XL6 CNG باید بدون دوربین 360 درجه و سیستم نظارت بر فشار باد تایرها کار کند. به ویدیوی تفصیلی راهنما در زیر که به Yash9w اعتبار داده شده است، نگاهی بیندازید.

Baleno اولین هاچ برتر در ک، خود است که گزینه CNG را دریافت می کند. این خودرو در تریم های دلتا و زتا با گیرب، 5 سرعته دستی عرضه خواهد شد. قیمت تریم های Baleno CNG Delta و Zeta به ترتیب 8.28 میلیون روپیه و 9.21 میلیون روپیه است. در مقایسه با همتایان بنزینی خود، نسخه‌های CNG Baleno 95000 روپیه گران‌تر هستند.

به ،وان مثال، انواع آلفا با مشخصات بالا دارای برخی ویژگی‌های انحصاری مانند شیشه برش UV، مه شکن LED، فرمان روکش چرمی، نمایشگر هدآپ، IRVM کم نور خودکار، تاشو خودکار ORVM، صفحه نمایش لمسی 9 اینچی، ARKAMYS Surround Sense و 360 هستند. ° دوربین دید فراگیر. برای دریافت این ویژگی ها، کاربران احتمالاً می توانند منتظر Glanza CNG آینده باشند که در تریم V با مشخصات بالا در دسترس خواهد بود.

ماروتی سوزوکی، یکی از اولین شرکت‌کنندگان در فضای CNG، به گسترش سبد CNG خود ادامه داده است. در یک نقطه عطف جدید، CNG برای خودروهای Nexa – Baleno و XL6 معرفی شده است. پیش از این، گزینه CNG تنها با خودروهای Arena مانند WagonR، Swift، Dzire، Alto، Celerio، Ertiga، S-Presso و Eeco در دسترس بود.