MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید

Skoda Scala در ک، پایه خود دارای یک موتور 1.0 لیتری است، اما یک موتور سه دیگ توربوشارژر است، بنابراین در حالی که تنها 85 کیلووات قدرت دارد، 200 نیوتن متر قوی تر از MG است.

MG 5 مدت زیادی است که از راه رسیده است. مدل فعلی و نسل دوم در اوا، سال 2020 معرفی شد و حدود یک سال بعد MG Motor Australia تایید کرد که در اوا، سال 2022 به اینجا می آید.

  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید
    ام جی 6 قدیمی
  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید
    MG 5 جدید بازار یورو

هیوندای i30، کیا سراتو، مزدا 3 و تویوتا کرولا همگی از یک موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی به ،وان موتور پایه خود استفاده می کنند که هر کدام حداقل 110 کیلووات و 200 نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

در مقابل، MG یک صفحه نمایش لمسی 10.0 اینچی و یک صفحه نمایش خوشه ابزار 7.0 اینچی را در MG 5 در بازار تایلند مشخص می کند. تصور می شود که MG Motor استرالیا مدل های محلی را از چین تهیه می کند و نه تایلند، همانطور که قبلاً ذکر شد.

در اروپا، یک نسخه بازسازی شده از واگن الکتریکی Roewe ei5 به ،وان MG 5 فروخته می شود، اما این برای استرالیا منتفی است. در عوض، ما به کراس اوور ZS EV ادامه خواهیم داد، با هاچ بک برقی MG 4 که در سپتامبر به خط تولید محلی ملحق خواهد شد.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/mg-5-hyundai-i30-rival-coming-with-two-enginesMG 5 با 4675 میلی‌متر دماغه تا دم، 45 میلی‌متر بلندتر از کرولا و 14 میلی‌متر کوتاه‌تر از اسکودا اکتاویا لیفت‌بک است. که آن را در انتهای بزرگتر بخش خودروهای کوچک قرار می دهد.

MG از زم، که MG 6 را در سال 2019 متوقف کرد، خودرویی در بخش خودروهای کوچک به صورت محلی ارائه نکرده است. MG 6 که به صورت سدان یا هاچ (بعد فقط در هاچ) در دسترس است، ابعاد خارجی مشابهی با MG 5 جدید داشت.

در مقابل، این خودرو دارای نسل دوم MG 6 کمی بزرگتر در چین و همچنین یک سدان سایز متوسط ​​جدید به نام MG 7 است. که باعث می شود MG خودروهای سواری بیشتری نسبت به SUV ها در بازار داخلی خود داشته باشد.

این ،وجی منتشر نکرده است، اما در چین 1.5 لیتری توربو تولید می کند 127 کیلو وات از قدرت و 275 نیوتن متر گشتاور است و با a جفت می شود هفت سرعته اتوماتیک دوکلاچهاگرچه یک مدل اسپورت‌تر Scorpio، 6 کیلووات و 10 نیوتن متر اضافی تولید می‌کند.

ام جی موتور استرالیا برخی از اطلاعات بیشتر در مورد را تایید کرده است ام جی 5 سدان کوچک در آستانه عرضه محلی

اسناد گواهی ،تی مشاهده شده توسط CarExpert اوایل سال جاری دو موتور را فهرست کرده بود و MG اکنون تایید کرده است که هر دو به استرالیا می آیند.

  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید

این اتمسفر 1.5 لیتری از a استفاده می کند انتقال متغیر پیوسته; یک دستی پنج سرعته نیز در چین ارائه می شود، اگرچه در اسناد تایید ظاهر نشده است.

در حالی که اکنون فروش سدان ها هر سال کاهش می یابد، ام جی 5 با این وجود به 10 بازیکن برتر فروش که به تازگی معرفی شده اند، رونق فزاینده ای خواهد بخشید و احتمالاً همه رقبا را زیر پا می گذارد.

سدان ام جی 5 تنها خودرویی نیست که ام جی با این پلاک به فروش می رسد.

MG این سدان را با گزینه‌ای از چهار سیلندر 1.5 لیتری تنفس طبیعی و چهار سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ عرضه خواهد کرد.

مجموعه کاملی از فناوری‌های ایمنی فعال و کمک راننده شامل ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیقی، کمک حفظ بین خطوط، نظارت بر نقاط کور، هشدار ترافیک عقب و دوربین دید فراگیر در دسترس است.

  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید

موتور پایه تولید می کند 88 کیلو وات و 150 نیوتن متر، که آن را با اختلاف کمی به کم قدرت ترین وسیله نقلیه در این بخش تبدیل می کند.

  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید

ام‌جی در حال حاضر تنها یک خودروی سواری در استرالیا می‌فروشد: خودروی قدیمی اما پرفروش MG 3 هاچ‌بک. خانواده شاسی‌بلندهای ZS، از جمله ZS EV الکتریکی، پرفروش‌ترین شاسی‌بلند کوچک استرالیا هستند، در حالی که HS بخش‌هایی از شاسی‌بلندهای سایز متوسط ​​را ایجاد کرده است.

این گشتاور ،وجی مشابه با موتور 1.5 لیتری MG 3 است، در حالی که قدرت آن تنها 6 کیلووات افزایش یافته است.

MG 5 در بازار چین دارای یک سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی 10.25 اینچی و یک صفحه نمایش دسته ابزار استاندارد 3.5 اینچی و دسته ابزار دیجیتال 12.3 اینچی موجود است.

با توجه به قیمت سنتی تیز MG، به نظر می رسد MG 5 بسیاری از این رقبای کلیدی را کاهش دهد. یکی از این خودروها کیا سراتو است که در مدل پایه S قیمتی معادل 27890 دلار دارد.

  • MG 5: رقیب هیوندای i30 با دو موتور می آید

MG 5 که قبلا برای عرضه در نیمه اول سال جاری تایید شده بود و به صورت محلی جاسوسی شده بود، اکنون در وب سایت این شرکت ظاهر شده است، اگرچه هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

تج،ات تایید شده در دسترس شامل اندروید اتو، اپل کارپلی، سانروف، دوربین دید فراگیر و شش کیسه هوا هستند.