Mini Cooper EV 2024: خودروی الکتریکی شهری رونمایی شد

چشمک بزنید و ممکن است تغییرات را از دست بدهید، اما این جدیدترین Mini است.

این یک جهش بزرگ از رقم 233 کیلومتری خودروی فعلی است که دارای موتور الکتریکی 135 کیلووات/270 نیوتن متر و باتری 32.6 کیلووات ساعتی است.

  • Mini Cooper EV 2024: خودروی الکتریکی شهری رونمایی شد
    مفهوم ضربان سنج مینی JCW

هیچ دسته ابزاری در پشت فرمان وجود نخواهد داشت، در حالی که صفحه نمایش دایره ای در پشته مرکزی دارای یک صفحه نمایش OLED لبه به لبه است.

این شرکت همچنین یک کنتر، موتور جدید با سیستم کنترل کشش ساخته شده است که گفته می شود هندلینگ را بهبود می بخشد.

  • Mini Cooper EV 2024: خودروی الکتریکی شهری رونمایی شد
    تصاویر لو رفته از کابین مینی الکتریک

طبق گزارش‌ها، هیچ برنامه‌ای برای نسخه چهار چرخ متحرک دو موتوره وجود ندارد، اگرچه نسخه داغ JCW در راه است.

آ،ین مدل جدید مینی با موتور احتراق داخلی در سال 2025 عرضه خواهد شد و مینی می گوید 50 درصد فروش آن تا سال 2027 تمام الکتریکی خواهد بود. در سال 2030، هر مینی الکتریکی خواهد بود.
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/2024-mini-cooper-ev-electric-city-car-revealed

طبق گزارش‌ها، مدل پایه E یک بسته باتری 40 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی 135 کیلوواتی ارائه می‌کند، در حالی که SE یک واحد بزرگتر 54 کیلووات ساعتی و یک موتور الکتریکی 160 کیلوواتی با برد تا 386 کیلومتر دریافت می‌کند.

چراغ‌های جلوی بزرگ و گرد در جلو به چشم می‌خورد و جلوپنجره‌ی بسته نیز شکلی متفاوت با مدل فعلی بنزینی دارد.

  • Mini Cooper EV 2024: خودروی الکتریکی شهری رونمایی شد

جدیدترین تصاویر جدید مینی کوپر EV نشان می‌دهد که طبق معمول این برند تحت مالکیت BMW، یک طراحی بیرونی تکامل‌یافته را در بالای زیربنای جدید خود نشان می‌دهد.

پنجره‌های بدون قاب این امکان را برای سقف شناور ک،یک مینی فراهم می‌کنند، در حالی که عقب قائم به ،ی که وقت خود را با خودروی فعلی سپری کرده است، توهین نمی‌کند. چراغ‌های عقب جدید بزرگ‌ترین تغییر هستند، با شکل فشرده و جزئیات برجسته Union Jack.

گزارش شده است که کوپر الکتریکی دارای مسیر عریض‌تر، برآمدگی جلو کوتاه‌تر، چرخ‌های بزرگ‌تر و فاصله بین دو محور طول،‌تر از مینی هاچ سه در فعلی است، اگرچه طول آن 3.8 متر باقی خواهد ماند.

همچنین گزارش شده است که Mini بر روی تابلوهای فیزیکی تمرکز می کند و از یک کلید احتراق واقعی حتی در مدل های برقی استفاده می کند و از پیش بینی اطلاعاتی مانند زمان و سرعت روی داشبورد برای مسافران استفاده می کند.

همانطور که قبلاً توضیح داده شد، مینی کوپر الکتریکی توسط گریت وال موتورز در چین ساخته خواهد شد و پلتفرم خودروی الکتریکی جدیدی به نام S،light EV پشتیب، خواهد شد.

در حالی که استایل بیرونی کوپر الکتریکی ممکن است تکاملی باشد، نمونه‌های اولیه جاسوسی قبلی نشان داده‌اند که فضای داخلی شاهد تغییرات چشمگیرتری خواهد بود.

مینی یک “موسیقی” برای نسل بعدی خودروهای برقی تولید کرده است، اما استف، وورست، رئیس مینی اخیراً به این موضوع گفت: اتوموبیل مانند خودروهای برقی اخیر BMW از موسیقی متن ساخته شده توسط هانس زیمر استفاده نخواهد کرد. بر اساس حالت درایو تغییر خواهد کرد.

طبق گزارشات، این خودرو در اواسط سال 2025 با باتری بزرگتر 54 کیلووات ساعتی و احتمالاً یک موتور الکتریکی قوی تر با 186 کیلووات قدرت وارد بازار خواهد شد و به ،وان رقیب Abarth 500e و نسخه آلپاین رنو 5 عمل می کند.

مینی کوپر غیرمرتبط با موتور احتراقی به ساخت خود در آ،فورد در بریت،ا ادامه خواهد داد. همچنین انتظار می رود نسخه به روز شده این خودرو که در حال حاضر به فروش می رسد نیز در سال 2024 عرضه شود.

  • Mini Cooper EV 2024: خودروی الکتریکی شهری رونمایی شد