Nexon، Brezza، محل برگزاری SUVهای زیر 4 متری برای ارزان‌تر شدن

اگر مطمئن نیستید هنگام ،ید شاسی بلند خود چه مقدار مالیات به ،ت هند می پردازید، تقریباً 50 درصد هزینه خودرو است. مثلاً هزینه واقعی یک SUV فقط روپیه است. 10 lakh، یک ،یدار احتمالی SUV در حال حاضر حدود روپیه پرداخت می کند. 15 لک، که روپیه اضافی. 5 میلیون مالیات است.

فروش SUV زیر 4 متری نوامبر 2022
فروش SUV زیر 4 متری نوامبر 2022

شاسی‌بلندهای زیر 4 متری در حال حاضر محبوب هستند. ا،ر آنها از مزایای مالیاتی مرتبط با بخش B که در آن قرار می گیرند برخوردار هستند. این بخش با محدودیت طولی 4000 میلی متری، محدودیت های بیشتر در مورد موتورها طبقه بندی می شود.

این مالیات ها شامل مالیات غیر مستقیم، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات جاده، مالیات وسایل نقلیه موتوری و GST حدا،ر 20-22٪ است. از این رو، درصد کل مالیات ها را تا 50 درصد از هزینه واقعی SUV می گیرد. صحبت از SUV ها، سردرگمی گسترده ای در مورد اعتبار بخشی SUV وجود دارد که 20-22٪ از GST را جذب می کند.

با وجود اینکه خبر خوبی برای ،یداران خودرو است، اما نکات ظریفی وجود دارد که هنوز توسط شورا رفع نشده است. برای شروع، همه “SUV”های ذکر شده در بالا دارای فاصله 170 میلی متری از زمین هستند، اما آنها با محدودیت جابجایی موتور و محدودیت طول مطابقت دارند. آیا محدودیت 1500 سی سی برای موتورهای بنزینی است یا دیزلی؟ آیا محدودیت قیمتی به ،یب اضافه شده است؟ هنوز مشخص نشده است که اگر وسیله نقلیه ای از یکی از محدودیت ها پیروی نکند، آیا باز هم 20 تا 22 درصد GST را جذب می کند؟

اگر چنین است، این معیار جدید اصلاً فایده ای ندارد. گفته می‌شود که توضیح بیشتری در راه است و ممکن است این مکاشفه جدید را روشن‌تر کند. خودروسازان نیز باید به این موضوع توجه کنند. این ممکن است باعث توقف تولیدکنندگان شود که تقریباً هر چیزی را که عرضه می کنند به ،وان یک SUV معرفی می کنند.


منبع: https://www.rushlane.com/nexon-brezza-venue-sub-4m-suvs-to-get-cheaper-gst-12455456.html

بر اساس معیارهای جدید، شاسی بلندهای زیر 4 میلیون را دیگر نمی توان SUV نامید، در حالی که شاسی بلندهای جمع و جور و SUV های سایز متوسط ​​را نمی توان نام برد.

کاهش قیمت تاتا ن،ون
تصویر – شوق موتوری

بر اساس این معیار جدید، خودروهایی که از محدودیت طول 4000 میلی‌متر فراتر می‌روند، موتورهایی با حجم بیش از 1500 سی‌سی دارند و بیش از 170 میلی‌متر فاصله از زمین دارند، SUV نامیده می‌شوند. این بدان م،است که شاسی‌بلندهای زیر 4 میلیونی مانند تاتا ن،ون، ماروتی برزا، هیوندای ونیو، کیا سونت، رنو کیگر، نیسان مگنیت و ماهیندرا XUV300 خودروهای شاسی‌بلند نیستند و اکنون GST کمتری را جذب می‌کنند و قیمت‌های کمتری را به 5 درصد می‌دهند.

چه انتظاری داشته باشیم؟

کلمه SUV به طور آزاد توسط سازندگان استفاده می شود تا آن را به هر وسیله نقلیه ای که می خواهند بزنند. وزیر دارایی اتحادیه، نیرمالا سیتارامان، ریاست چهل و هشتمین شورای GST را بر عهده داشت تا معیارهایی را برای طبقه بندی خودروها به ،وان خودروهای شاسی بلند تعیین کند و تنها خودروهایی که به جذب 20 تا 22 درصد GST ادامه می دهند و آن دسته از “SUV ها” که دیگر نمی توان آنها را به ،وان SUV نامید، مالیات کمتری را جذب خواهند کرد. .

برخی از نمونه‌های خودروهای ،د شده متن، با بخش B عبارتند از Bolero، Quanto، EcoSport، XUV300، نسل دوم Swift Dzire، Tata Zest و غیره. مطابق با چهل و هشتمین جلسه شورای GST جدید، پنجره ای وجود دارد که در آن SUV های زیر 4 میلیونی ممکن است از مزایای مالیاتی بیشتری بهره مند شوند. بیا یک نگاهی بیندازیم.

SUV های زیر 4 متری برای ارزان تر شدن

برای قرار گرفتن در دسته B برای مزایای مالیاتی کمتر، خودروها باید دارای موتور بنزینی با حجم کمتر از 1200 سی سی یا موتور دیزلی با حجم کمتر از 1500 سی سی باشند. تولیدکنندگان تمام تلاش خود را می کنند تا از این مزایای مالیاتی با رویکرد ،د ، استفاده کنند.