Nio شارژر 500 کیلوواتی، ایستگاه های جدید تعویض باتری را معرفی می کند

کابل شارژ مایع خنک‌شده وزن را به شدت کاهش می‌دهد و استفاده از آن را با دست آسان‌تر می‌کند. این شرکت اضافه می کند که این شمع شارژ فوق سریع برای سایر برندهای EV باز خواهد بود.

این ایستگاه‌ها برای محصولات Nio بسیار خودکار هستند و از ویژگی احضار و تعویض استفاده می‌کنند و از رادارهای لیزری و دو تراشه Nvidia OrinX استفاده می‌کنند.

حدا،ر قدرت شارژ برج Nio بالاتر از برند رقیب چینی Xpeng است که سوپرشارژر S4 را در آگوست 2022 با سقف 480 کیلووات (و حدا،ر جریان 670 آمپر) عرضه کرد.

شمع شارژر DC قادر است بسته برقی دوربرد (باتری 100 کیلووات ساعت) را از 10 تا 80 درصد تنها در 20 دقیقه شارژ کند.

در گذشته ای نه چندان دور، یک شارژر 350 کیلوواتی (مانند آنهایی که توسط Tritium استرالیا ساخته شده بود) بالاترین سطح بود و همچنان بهترین گزینه برای شارژرهای عمومی DC محلی است.

بیشتر: نمای کلی برند در Nio
منبع: https://www.carexpert.com.au/car-news/nio-reveals-500kw-charger-new-battery-swap-stations

در حالی که Nio تا حد زیادی بر روی چین متمرکز شده است، در حال حاضر در بازارهای اروپایی با طیف رو به رشد خود شامل شاسی بلندهای ES6، ES7 و ES8، کراس اوورهای EC6 و EC7 و سدان های ET5 و ET7 است.

طبیعتاً، برای دریافت حدا،ر سرعت باید خودرویی باشد که روی پلت فرم 800 ولت کار می‌کند – نمونه‌هایی فراتر از Nios، پورشه تایکان، هیوندای آیونیک 5 و کیا EV6 هستند.

  • Nio شارژر 500 کیلوواتی، ایستگاه های جدید تعویض باتری را معرفی می کند

علاوه بر گستره رو به رشد خودروها و تجارت شارژر، Nio همچنین در چین (و شروع در اروپا نیز) به دلیل ایستگاه های تعویض باتری خود مشهور است.

این ایستگاه‌ها به Nio اجازه می‌دهند تا باتری به‌،وان سرویس (BaaS) را بفروشد، به این م،ی که مالکان به طور موثر دسترسی باتری را اجاره می‌کنند – به این م،ی که ماشین آنها همیشه بسته‌های به‌روز دارد.

همزمان با شارژر 500 کیلوواتی DC، طراحی نسل سوم ایستگاه تعویض برق را نشان داد و ظرفیت را به 408 تعویض در روز افزایش داد که 30 درصد افزایش داشت.

  • Nio شارژر 500 کیلوواتی، ایستگاه های جدید تعویض باتری را معرفی می کند

خودروساز چینی و شرکت فناوری Nio از یک ایستگاه شارژ فوق سریع جدید با حدا،ر توان 500 کیلووات در جریان 650 آمپر رونمایی کرده است.